Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, miért fáj nektek,...

Katolikusok, miért fáj nektek, ha valaki nem ért egyet az Egyházatok tanításával?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy Itt az oldalon akik normális keretek közt nyilatkoznak a Katolikus Egyházról, miszerint nem értenek egyet az Katolikus tanítással, le vannak pontozva. Miért? Jómagam is jártas vagyok a katolikus teológiában, mégsem azonosulok vele. Ez baj nektek?
2012. dec. 15. 15:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A kérdéssel kapcsolatban annyit még leírnék, hogy akinek nem inge, ne vegye magára.
2012. dec. 15. 15:54
 2/11 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Általában a katolicizmusról nem "normális keretek között" szoktak nyilatkozni itt az oldalon. A jól tájékozottság sem az olvasók nagy részének erőssége.


Másrészt pedig nem csak a katolikusok pontoznak... de egyébként mire gondolsz konkrétan? Mit írtál, amit lepontoztak?

2012. dec. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha valaki ismeri a katolikus hitet, de nem tud azonosulni vele. Az sem olyan nagy baj, ha valaki nem ismeri. Az a baj, amikor valaki olyanról mond véleményt, éspedig sokszor rosszindulattal megfűszerezve, amiről szinte semmit sem tud.


Például az imént írta valaki, hogy a katolikusok csak a szenteken, meg Márián keresztül érhetk el Istent. Ez ostobaság, ezért lepontoztam a választ.

2012. dec. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
erre én is kíváncsi vagyok, mire harapnak úgy hisz én is vallásos vagyok de szerintem a katolikusok túl bigottak. Szerintem, így nehezen viselik el ha valaki elentmond a biblia tanításainak, pedig azok egyáltalán nem szó szerint érteendőek, csak szimbolikusak. Ezért is hívom magam hívőnek és nem pedig katolikusnak.
2012. dec. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ozmium és Achillesz elég jól leírták azt, amit én is gondolok. Ezen az oldalon tényleg nem nagyon találkozom normális bírálattal a Katolikus Egyházzal szemben, és ha megpróbálom kijavítani a téves infókat, akkor az illető csak azért is köti az ebet a karóhoz, pedig igazából semmit nem tud a katolicizmus tanításáról. Én inkább azt vettem észre, hogy az olyan válaszokat pontozzák le, amikben a válaszadó leírja a katolikus tanítást, bezzeg az, hogy "de a papok molesztálják a gyerekeket" (erről a témáról nem tudnak leszállni) az meg sokaknak tetszik.
2012. dec. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%

Itt a GYIK-en szinte mindig szimpátiapontozás van. A katolikusok nem bírnak egyet érteni azzal, hogy nincs Isten, és hogy a Bibliát egyesek csak tanító jellegű mesekönyvnek állítják be. A materialisták pedig az evolúcióban hisznek, baromságnak találják, hogy Isten csak úgy lepotyogtatta az élőlényeket a földre.


Én mindig azt nézem, hogy a kérdésre megfelelő választ adott-e a kommentelő, akár vallásos, ateista vagy agnosztikus.


Mivel minden népcsoportnak szimpatikus választ adtam, ezért kéretik felpontozni, hamár csak szimpátia alapján pontoztok és még a kérdésre is válaszoltam helyesen! :)

2012. dec. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg elég ovis vagy, ha azért sírsz hogy "jajj lepontoztak".....sőt, szerintem ezért pontoznak le téged....mert tudod az önsajnáltatás mindig undorító, akár ateista, akár katolikus csinálja....
2012. dec. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6. válaszoló vagyok.


Megmondtam, hogy szimpátia alapján pontoztok, 50%-nál nem is vártam többet, mert a kommentem végét elég beképzeltre írtam, így máris nem lettem szimpatikus. :P

2012. dec. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mustafa33 ***** válasza:
100%

Ahogy Kolompár A. írta, nem baj. De az baj. hogy már a kérdést is elfogultan írod ki (normális módon az nyilatkozik aki nem ért egyet a kat. tanításal). Azután meg miért csodálkozol?

Egyébként azt tapasztalom itt, hogy a kérdezők többségének éppen az fáj ha valaki a katolikus tanítást fogadja el.

2012. dec. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Csak egy eset: Katolikusoknak szóló kérdésnél melynek témája egy szertartás volt, írtam egy rövid választ.

Valóban rövid volt, mert a köszönés után csak egy link volt a katolikus lexikonra.

Lepontozták.

Na ennek én sem értettem az okát.


Lehet mert köszöntem?

Vagy nem megbízható a katolikus lexikon?

Nem tudom.

2012. dec. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!