Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hittanon az esperes azt...

Hittanon az esperes azt mondta, hogy a kártyával kezdődik a drogozás, és Fekete Pétert se játszunk, mert a kártya az ördög bibliája. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Lehet, valaki azért lett drogos, mert gyerekkorában Fekete Péterrel kártyázott?
2013. jan. 21. 06:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%
Itt senki nem érti az iróniát?
2013. jan. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Molnár Sándorné ***** válasza:
0%

T.Kérdező!

A Biblia is óva int minket a szerencsejátékok minden formájától. Pontosan azért, mivel szenvedéllyé válhat. Nagyon sokan vesztették el kártyán vagy más ilyen játékokon az egész vagyonukat. Sőt szélsőséges eset is előfordult a régi világban - amikor a feleségét kártyázta el valaki -.

Nem arról van szó, hogy gyermekkorban - gyermekkártyákkal - ne játszhatna a gyerek. De felnőtt korban vigyázni kell ezekkel a dolgokkal, mert ugy szokik rá az ember, hogy észre sem veszi. Isten nagyon jól tudja, mit miért mond nekünk. Hisz Ő ismeri az ember természetét a legjobban. Üdv: Judit!

2013. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
60%

"Lehet, valaki azért lett drogos, mert gyerekkorában Fekete Péterrel kártyázott?"


[link]

Vele?:)


Az esperes bácsinak egyébként baj van a fejével....

2013. jan. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Esetleg nem lehet, hogy képletesen értette, csak a mai fiatalok már nem értik a hasonlatokat? "


nem, mert megbeszéltük vele. Egyébként nem ma volt, már 30-as vagyok, és most is, akkor is értettem a hasonlatokat (szerintem a mindenkori mai fiatalok is értik a hasonlatokat), de az nem az volt. Tényleg úgy gondolta, hogy semmilyen kártyával nem szabad játszani, még a Fekete Péter is veszélyes....

2013. jan. 21. 16:44
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
ez arra emlékeztet, ahogy sokak szerint eleve kialakul a hit. Van egy nem értett jelenség(hogyan és miért csúszik bele valaki a drogokba/miért jött létre a világ) és egy valami abszurddal kezdi magyarázni (biztos a kártya/biztos volt egy lény és az csinálta).
2013. jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nohát, egy fanatikus evangélikus... ilyennel még nem is találkoztam. Legalább már látom, hogy ilyen is van.


Én a magam részéről semmilyen összefüggést nem látok a Fekete Péter és a drog között... de még a Fekete Péter és a póker vagy egyéb szerencsejátékok között is ég és föld a különbség. "A kártya az ördög bibliája" - én úgy tudtam, ez a jóskártyákra vonatkozik. A Fekete Péterből meg sem jósolni nem lehet, sem nagy összegeket nyerni (avagy veszíteni) vele a kaszinóban. Nem értem tehát, miért lenne veszélyes.

2013. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Amíg nem pénzben játszotok, semmi baj nincs. Nincs a kártyázással semmi gond.
2013. jan. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A szerencsejátékok tényleg kerülendők, de az, hogy páran összeültök és tét nélkül játszotok, nem szerencsejáték. Azzal semmi baj nincs.
2013. jan. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!