Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A facebookot az Ördög teremtette?

A facebookot az Ördög teremtette?

Figyelt kérdés
Tudom kicsit meredek kérdés, de szerintem a facebook a "tökéletes fegyver" az emberi kapcsolatok lenullázására, egy ilyen degradáló dolgot csak a leggonoszabb képes kitalálni.
2012. nov. 1. 22:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%

Nem! Mark Zuckerberg teremtette!

[link]

2012. nov. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Nem , a jobbkeze, Mark Zuckerberg.
2012. nov. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Hazardteam ***** válasza:
100%

1000%, de nem "teremtette", csak embereket használt szócsövének és őket használva rabol, öl és pusztít. Mert, ha meggyengítheti az emberek közötti szoros kötelékeket, akkor az emberek sebezhetőbbé, támadhatóbbá és kiszolgáltatottabbakká válnak és úgy könnyebb egy ekkorára felszaporodott populációt irányítania, elvégre már 7milliárdnyian vagyunk, szemben az 1800-as évek közepe tájékához, amikor voltunk kb. másfél milliárdnyian az egész bolygón. Minél több az ember, annál tobbfelé kell figyelnie és ez még neki is nehezen megy, akármekkora szervező/másoló/manipuláló intelligencia legyen is. Így szépen szétzilálja az emberek közötti érzelmi és társadalmi kötelékeket, hogy az egész meglazuljon, vagy teljesen el is tűnjön. Ez olyan, mint a marháknál. A marhák, ha jön a farkas, akkor összetódulnak és egy kifelé növekvő kört alkotnak, kívül a legerősebbek, belül pedig a wemhes nőstények, gyengék, betegek, öregek és a borjak, tehát a legsebezhetőbbek. És így háttal kifelé állva rugdosnak hátrafele és a farkasok, ha le is szednek egyet-egyet, akkor sem képesek bemászni a kör közepébe a védtelenebbekhez. Ha teljesülhetne a sátán álma és minden ember teljesen elszigetelődne a többitől, de úgy, hogy egy nagy tömegben élve mégis (így ütősebb, mert ellentmondás és kiábrándító, lélekölő) akkor az embereket egyenként szépen leszedegetné nagy akkurátussal és jót röhögne. De most meg egyre több dolga van és ahogy növekszik az emberek száma (a 90-es évek közepén született percenként közel 400 és halt meg 250 körüli ember) úgy kell állandóan összpontosítania és minden erejét bevetni, ahogy igazgatja a királyságát és a haderejét. Azt tudja, hogy nem győzhet, már legyőzték 2x is. De az a beteges és emberi lénynek felfoghatatlanul perverz, beteges célja, hogy ahány embert csak tud, magával vigyen a pusztulásba és az örök kínba, mert tudja, hogy az emberek Isten szeme fényei, gyermekei és képmása és hogy Istennek ez mindig fájni fog az örökkévalóságban is. Csak azt mondja a biblia, hogy Isten törli le az emberek minden könnyét, ha eljön a következő világ. Azt nem, hogy neki ne fájna. De nem volt más út, ez a szabad akarattal együtt jár. Vagy ez, vagy robotok. De annak meg mi értelme lenne?


Szóval szerintem a fészbúúk kb. enynire káros. Nem csak az, hanem ők csak a sok sok puzzle egyik darabja, igaz jelentős darabja.

2012. nov. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Pietrosol ***** válasza:
61%

Szia!


Az ember önmaga nullázza le a kapcsolatait!Mi a helyzet azokkal,akiket nem csípett meg az "Ördög"?

2012. nov. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Malats ***** válasza:
82%

Akkor gondolom a skype még gonoszabb, és akkor a többiröl ne is beszéljünk. Az Internet is az ördög müve nem?

Gondold át mégegyszer a kérdésed, mert nekem valahogy csak jot tett a facebook(is). Tudod, nem mindenki teheti meg hogy havonta leüljön trécselni a haverjával.

2012. nov. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
53%

Ezeknek a programoknak, weboldalaknak 2 céljuk van.

Az első a megfigyelés, a második a manipulálás/befolyásolás (nem csak marketinggel és függőség kialakításával).

Az a helyzet, hogy szerintem ezen programok kitalálóit az ego irányítja. Hogy most ennek köze van a sátánhoz vagy nincs az jó kérdés. De én inkább azt érzem, hogy max közvetett módon.

2012. nov. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Hazardteam ***** válasza:
Az ember 30-40 éves koráig maga is rájöhet, hogy önmagában véve milyen. Isten élete nélkül az ember annyira "élő", mint az élettelen test lenne az isteni szikra nélkül, a saját szelleme nélkül: Élet, meg minden, de csak látszat minden. Az emberek egy idő után rájönnek erre és üresnek érzik maghukat, kiábrándulnak abból a világból, amely egykor olyan érdekes volt, mikor gyermekként szemlélték még. Az ördög a hazugság attya, de az emberek eredendően roppant kellemtlennek és fájónak tartják a hazugságot, a "csak" látszatot és úgy éheznek legbelül a szeretetre és elfogadásra, az igazi boldogságra, mintha sosem nőttek volna fel. Úgy szomjazzák, mint rózsa az esőt. csak alapból nem tudják, hogy tulajdonképp Istenre szomjaznak, az ő természetére, kedvességére, amely úgy izzik és körülveszi az embert, annyira élő és lüktető, hogy könnyekre fakad és olyan örök szerelemre gyullad, ami emberi ésszel felfoghatatlan. DE ha ez nincs és tartósan nincs, akkor az ember összeesik és összefonnyad, mint egy aszalt szilva. Megmarad a külcsín, a "váz" de ez csak látszat kifelé, meg maga előtt is. Ahogy az is, amikor körülnéz és mindenhonnan hozzá hasonló amatőr színészeket lát szembe jönni, akik tartják magukban a lelket, de csak azért, mert nincs jobb és a kevesebb még rosszabb lenne. Minél előbb csalódik valaki ezekben a hazugságokban, annál hamarabb döntenie kell legbelül, egy nagyon mély, tudat alatti elkötelezettséggel, ami meghatározza onnantól a mindennapjait és az életérzését. Ha úgy dönt, hogy minden mindegy és ha én szívok, ti is szívjatok, nekem csak könnyebb lesz, akkor feladja a gátlásait, ki ilyen-ki olyan mértékben. Aki nagyobb mértékben dobálja ki a gátlásait ebben, mint ahogyan a léghajóból a súlyokat, abból nagyobb gazember lesz, mint aki megpróbálja a másik utat. Vagyis, hogy amikor "dönt", azt mondja, "nem érdekel , milyen nehéz, nem érdekel, hogy fáj, hogy csak ezt látom minden felé, én azért megpróbálok emberhez méltón élni és embernek maradni, mert hiszem, hogy van ennél több is valahol, az nem lehet igaz, hogy csak ennyi legyen és mert csak így vagyok képes tükörbe nézni, ha eltorzulnék, az már nem én lennék, hanem valami/valaki más és ez túl nagy ár". Ez utóbbiakból lesznek az akaratlanul hibázó és vissza-visszaeső, de törekvő emberek. Egy részük vallásos lesz, megpróbálja feloldani a kérdéseket, megnyugtatni a lelkiismeretét és egyensúlyt teremteni. Akiknek pedig ez nem elég, mert érzik, hogy több sebből vérzik és vannak annyira őszinték magukkal és másokkal, meg Istennel szemben is, hogy ne hunyjanak szemet a "császár új ruhája", vagyis a tátongó lyukak felett, csak azért, mert ezt követeli meg az illem, vagy nem illik kényes kérdéseket feszegetni a felcímkézett emberektől, szóval akik tovább keresik az igazságot, azok megelégíttetnek és akik őszinte szívvel keresik Istent, azok megtalálják. És ha megtalálták, akkor megtalálták az életet magát és révbe értek, akkor jönnek rá, hogy végig ezt érezték, Istennek a mardosó hiányát, az igazi élet üres helye tátongott olyan fájdalmasan a bensejükből, amitől annyira össze voltak zuhanva.
2012. nov. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Hazardteam ***** válasza:

Ja ez Pietrónak.


A másikra: Skype teljesen jó, 2003 óta, alfa állapota óta használom, az csak egy telefon. Teljesen más a rendeltetése, felhasználási módja és területe, ahogy a célja is. Az pont hogy a kommunikációt szolgálja. Valaki a múltkor egyik internetes portálon azt találta írni és ezzel egyet tudok érteni: "Van különbség a terrorista és az átlag facebook user között. Az előbbivel lehet tárgyalni". A facebook társadalom és társadalmi kapcsolat ölő hatásairól már nem is tudom hány cikket olvastam, tele van velük az internet. Nem a keresztények találták ki, vagy a kérdező, vagy én. Csak az nem látja meg a nagyon vaskos, de háttérben futó negatív hatásait, aki nem akarja. Egyébként felőlem mindenki azt használja, amit akar én csak azt mondom, nem mindegy a hogyanja és a mikéntje. Biztos van, aki hasznosnak találja, mert megkönnyíti az életét valamilyen szempontból, ha más nem, mint kommunikációs csatorna, egy "lehetőségként". De a nagy többség nem ilyen és nem is erre használja, csak bevesznek egy placebót a "kapcsolattartás" jegyében és ahelyett, hogy elmennének, mint régen, személyesen és úgy beszélgetnének, élnének, inkább a kényelem oltárán beáldozzák ezt a "részt" és az ágyban, vagy a kanapén fekve mobilon, tableten, vagy valami más eszközön pötyögnek. De ez felszínes és csak egyre felszínesebb lesz. És már mutatkoznak a rombolás jelei, az elszemélytelenedés, a részvétlenség, melankólia, céltalanság és legdurvábban a fiatalokon látszik meg, mert mindannyian emlékszünk, hogy mennyire más volt "élni" és mennyire mások voltak a kapcsolatok nem is olyan régen, 6-8-10 éve is akár.

2012. nov. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Malats ***** válasza:
Aláirom, szivja a tinik agyát rendesen. Ellenben tényleg fontos a hogyanja. Nekem kifejezetten kizárolag hasznos. külföldröl, telefonrol baromi könnyedén tartom a kapcsolatot, családdal, baràttal. Azt viszont én is sajnálom hogy az ebben a világban felnövö társadalom érezhetöen tükröz problèmàkat. bár ez ugyanugy szovà tehetö a Média hatásainál is. Na meg rengeteg dolognál.
2012. nov. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Sok eszköz van, amit lehet jól / jóra vagy rosszul / rosszra használni. Ilyen az internet is úgy alles zusammen, a különféle weboldalakkal, blogokkal, közösségi oldalakkal. Van, akinek a nettel "kitárul a világ", ez szerintem nagyon pozitív. Viszont az átverések, a tévinformációk, az ún. "fekete oldalak" (ha jól emlékszem a névre) és a különféle vírusok miatt óvatosnak kell lenni a nethasználattal.


Én 7 éve kezdtem egyáltalán netezni, mert a suli miatt nyitnom kellett egy email-fiókot; azelőtt abszolút nem is éreztem hiányát. Eleinte ritkán használtam, jellemzően csak a hivatalos ügyek intézésére, ill. néhány ismerőssel való levelezésre; ez eleinte max. heti 2 - 4 órát jelentett, nem is igényeltem többet.

2010 májusa óta van itthon is netem, és "természetesen" sok lehetőséget felfedeztem azóta, amikről addig nem is nagyon tudtam.


A Facebookon 2011 októbere óta vagyok fenn, az egyik kedvenc énekesem lájkolása miatt... Nem is igazán "gyűjtögetem az ismerősöket" (mindössze 14-en vannak); inkább csak zenéket, történeteket és képeket raktározok. :D

Viszont van néhány ismerősöm, akikkel így (is) tartjuk a kapcsolatot (főleg a chatre gondolok, de akár a megosztásokon keresztül is"tudunk egymásról"). Én ezt is pozitívan értékelem, mert bár a Skype-ot jobban szeretem, de van, akivel csak a FB adott.

Nem osztom meg nyilvánosan életem minden percét (sőt, szinte semmit), és a "szükségesnek ítélt biztonsági intézkedéseket" is megtettem. Például a saját nevemen van a profilom, de ez alapján is lehetetlen megtalálni. :D

[Egyszer-kétszer már kipróbáltam, hogy rákerestem a nevemre a Google-lal, ill. a FB-on; a közel 20 találatból egyik sem én vagyok, annyira letitkosítottam magam. :D ]


Az egyetlen lehetséges hátrány, amiről konkrétan tudok, a "követés": még kijelentkezés után is működik. Ezt tudomásom szerint két megoldással lehet kivédeni: az egyik bonyolult, le sem tudnám írni; a másik egyszerű: külön böngészővel kell megnyitni a Facebookot. Én ezzel sem szoktam vacakolni, mert nem zavar különösebben; jelenleg a Google Chrome-ot használom mindenre, "oszt jónapot". Bár nemrég meglepődtem, mert nagyon úgy tűnik, hogy a Google is követ, legalábbis részben; de erről nincs biztos információm.


Szóval én azt gondolom, hogy ha ésszel csinálja az ember, akkor nem gáz. És pontosan az emberi kapcsolatok ápolására is lehet használni. :)


Ja, és még egy: óvatosnak kell lenni az idegenekkel, a neten nincs helye a bizalomnak vadidegenekkel szemben. Ez nem csak a Fészre vonatkozik tehát; engem például a nyáron pont itt, a GYK-n üldözött egy ideig egy "netszatír" privátban és nyilvánosan is. :P


Üdv. :)

2012. nov. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!