Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan hívő, akivel...

Van itt olyan hívő, akivel valóban kommunikál Isten?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értik meg a körülöttem levők, hogy miért vesztettem el a hitemet Isten iránt. Állandóan mutogatnak a "csodákra", pl. az ún. teremtett világra (amit a tudomány szerint az evolúció hozott létre), imameghallgattatásokra, amelyek simán történhettek merő véletlenségből is, stb., és azt mondják a magam fajta szkeptikusokra, hogy engem semmilyen bizonyíték sem győzne meg. Ez azonban a legutálatosabb vád, amire a legjobban be tudok sértődni, mert igen is meg tudnék győződni, ha valódi kommunikációt észlelnék Isten és ember között. Pl. megmondja, mi lesz holnap, amit ember nem tud kiszámolni. Üzenne nekem a felhőkön keresztül, az ásványvizes palack buborékjain keresztül, vagy egy belső hang által, teljesen mindegy. A lényeg, hogy biztos legyek abban, hogy ő beszélt hozzám, és ne kelljen már ebben is kételkedni. Miért olyan nehéz ezt teljesítenie Istennek? Mi gyönyörűséget talál abban, ha ennyire kétségek között hagyja az embert? Hogy lehet, hogy ezen nem háborodnak fel a hívők?


Üdv: egy kiábrándult agnosztikus...



2013. jan. 21. 23:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%

Isten mindenkivel ommunikál. Csak vannak, akik meghallják, és vannak, akik bedugják a fülüket. Vannak, akik látják a jeleket, és vannak, akik becsukják a szemüket. Nap mint nap olvasom, hogy dőlnek meg a biztosnak hitt teóriák a világűr kutatása során, hogy táncolnak a relativitáselmélet határain, és egy apró részecskében keresik az anyag és az élet forrását, ami felől szintén megosztottak a tudósok.

Kiábrándultál, mert talán sosem a megfelelő helyen kerested Istent. Csalódtál, mert nem teljesíti a kívánságod, és, mert nem óvott meg minden kellemetlenségtől az életben - tényleg azt hiszed, hogy ez lenne a dolga? Tényleg azt hiszed, hogy a jó tudna érvényesülni a gonosz hiányában? Valóban tudnánk értékelni a jó dolgokat, ha soha semmi rossz nem történne? Mert nem hinném. A csalódások, fájdalmak, veszteségek erősítenek meg, és tesznek azzá, akivé lenned kell. Gondolkodj el ezen.

2013. jan. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Első. Bizonyára veled kommunikál ezen a szinten Isten, ahogy én feltételbe szabtam a kérdésem alatt, igaz? Ha már ennyire tudod a tuttifruttit. Neked már megmondta a jövőt? A terveit? Mert valahogy olyan mintha nem a kérdésemre válaszoltál volna.

És teljesen félreértettél. Nem azt várom, hogy minden hávájdídzsészánsájn legyen, hanem egyértelmű kommunikációban részesüljünk. Mondja azt hogy meg kell tennem ezt és azt (és itt konkrétumokra gondolok), lehetnek nehezebb dolgok is, csak legyen tiszta a kérése. Nem az a baj, hogy nehézségek vannak, hanem az, hogy nincs kommunikáció.

2013. jan. 21. 23:37
 3/19 A kérdező kommentje:
A megdőlt teóriákat illetően pontosan arról van szó, amit fent írtam: mellébeszélés. Attól, hogy megdől egy elmélet, még nem igazolja Istent. Miért olyan nehéz neki magát megértetnie az emberrel?
2013. jan. 21. 23:38
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Velem kommunikál, és nagyon sok barátommal is.


Nagyon emlékszem arra az időre, amikor én is szinte követeltem tőle az egyértelmű kommunikációt. Rám is borult a lélek sötét éjszakája egy-két évre... na azt nemkívánom senkinek...

Azóta nagyon megélem a vezetését az életemben, és azt is megtanultam, hogy a saját lelkem finom hangolásán múlik, hogy mennyire értem meg...

2013. jan. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Kirészleteznéd, hogy hogyan kerültél ki abból az időszakból? Kíváncsi vagyok.
2013. jan. 22. 01:49
 6/19 anonim ***** válasza:
12%

Nem mondja meg a jövőt?


Több száz beteljesedett prófécia van, amit megmondott.


Maga Krisztus is ezt mondta, amit te igényelsz:

Jn 13,19 Most megmondom néktek, mielőtt meglenne, hogy mikor meglesz, higyjétek majd, hogy én vagyok.


Dániel könyvéből idéznék, amit Jézus előtt fél évezreddel mondta. Évre pontosan megmondta, hogy mikor jön el Krisztus!


25. Tudd meg azért és vedd eszedbe: A Jeruzsálem újraépíttetése felől való szózat keletkezésétől a Messiás-fejedelemig hét hét és hatvankét hét van és újra megépíttetnek az utczák és a kerítések, még pedig viszontagságos időkben.

26. A hatvankét hét mulva pedig kiirtatik a Messiás és senkije sem lesz. És a várost és a szenthelyet elpusztítja a következő fejedelem népe; és vége lesz mintegy vízözön által, és végig tart a háború, elhatároztatott a pusztulás.

27. És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felén véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak, és útálatosságok szárnyán pusztít, a míg az enyészet és a mi elhatároztatott, a pusztítóra szakad.


Ebből az is kiderül, hogy Jeruzsálemben az utolsó napig nem lesz béke.


Megmondjam neked, hogy mit mondott erről a korról Isten az ő fia által, Jézus által az angyallal Jánosnak?

Jel 3;

14. A Laodiczeabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete:

15. Tudom a te dolgaidat, hogy te sem hideg nem vagy, sem hév; vajha hideg volnál, vagy hév.

16. Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból.

17. Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen:

18. Azt tanácslom néked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy; és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne láttassék ki a te mezítelenségednek rútsága; és szemgyógyító írral kend meg a te szemeidet, hogy láss.

19. A kiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem: légy buzgóságos azért, és térj meg.

20. Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.

21. A ki győz, megadom annak, hogy az én királyiszékembe űljön velem, a mint én is győztem és ültem az én Atyámmal az ő királyiszékében.

22. A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek.


És megmondjam, hogy mit üzen neked is Jézus?


Jn 4,48 Monda azért néki Jézus: Ha jeleket és csodákat nem láttok, nem hisztek.

Jn 20,29 Monda néki Jézus: Mivelhogy láttál engem, Tamás, hittél: boldogok, a kik nem látnak és hisznek.

2013. jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Értékes ***** válasza:
25%
Vannak olyan emberek, akikkel kommunikál Isten. Ezt a Biblia is bizonyítja. A Zsoltárok 145:18,19-ben ezt írja: ,,Jehova közel van mindenkihez, aki szólítja őt, mindenkihez, aki hűségben szólítja. Teljesíti az őt félők kívánságát, meghallja segélykiáltásukat.'' Ahhoz, hogy Isten meghallgassa imáinkat,és válaszoljon rá,
2013. jan. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Értékes ***** válasza:
0%

Vannak olyan emberek, akikkel kommunikál Isten. Ezt a Biblia is bizonyítja. A Zsoltárok 145:18,19-ben ezt írja: ,,Jehova közel van mindenkihez, aki szólítja őt, mindenkihez, aki hűségben szólítja. Teljesíti az őt félők kívánságát, meghallja segélykiáltásukat.''


Ahhoz, hogy Isten meghallgassa imáinkat, és válaszoljon rá, meg kell felelnünk egykét követelménynek. A Héberek 11:6-ban ezt olvashatjuk: ,,hit nélkül... lehetetlen Isten kedvére lenni, mert aki elébe járul, annak hinnie kell, hogy ő van, és hogy megjutalmazója lesz azoknak, akik komoly igyekezettel keresik őt'' Tehát ahhoz, hogy Isten meghallgassa az imáinkat és válaszoljon rá, elengedhetetlen a belevettet hit.


Egy másik fontos követelmény az, hogy Fia, Jézus Krisztus által intézzük az imáinkat Istenhez. Jézus így mutat rá ere a János 14:6 szerint: ,,Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis én általam.''


Azzal is tisztában kell lennünk, hogy Isten nem mindig úgy válaszol az imáinkra, mint ahogy azt mi elképzeljük. Válaszolhat közvetlenül, vagy pl. úgy, hogy egy adott problémát amelyért imádkozunk, nem szüntet meg, hanem inkább erőt ad az elviseléséhez. Ezenkívül, ha rendszeresen olvassuk a Bibliát, segít felismernünk, hogy mit kell tennünk egy adott probléma megoldásához.

2013. jan. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%

Ő mindenkivel kész kommunikálni, a probléma általában nem itt van, hanem ott, hogy az emberek nem elég szemfülesek ahhoz, hogy észrevegyék a válaszait, vagy épp nem olyasféle válaszra számítanak, amilyet kapnak.

Az Úr a legeslegritkább esetben küld hozzánk angyalokat, hullajt le az orrunk elé egy noteszlapot rajta a válasszal, szól hallható hangon, vagy ad más látványos válaszokat. De igenis az válaszokat. Minden nap, minden percben kész arra, hogy ha mi Hozzá fordulunk, a segítségünkre siessen.

Azt hiszem, a "belső hang" kifejezéssel lehetne a legpontosabban leírni azt, ahogy Ő általában kommunikál velünk. Egy inspiráció, egy érzés.

Hogy miért nem valami feltűnőbb módon kommunikál velünk, miért nem szól hangosan, vagy dobál le nekünk cetliket? Ha ilyesmit tenne, nekünk szinte semmi dolgunk nem lenne. Így azonban szükséges, hogy mindig nyitott legyen a szívünk, hogy mindig készek legyünk meghallani a Szentlélek sugallatait.

Világias környezetben (értem ezt lelki környezetre is) sokkal nehezebb meghallani a Szentlélek "hangját", míg ha a gondolataink tiszták, a Szentlélek világosan és egyértelműen tud velünk kommunikálni.

2013. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem fogok példákat hozni, hogy megmondja-e a jövőt, vagy sem, lehet ez mellébeszélés, belebeszélés, Isten nem valami agyonképzett jósda, ami megmondja a lottó nyerőszámait. Voltam én is kétkedő, jeleket akartam, válaszokat kerestem, annyira, hogy észre se véve őket elmentem mellettük. A megdőlt teóriák valóban nem igazolnak semmit, pusztán azt, hogy az ember alapvető elképzelései tévesek a világról, így innen, az alapoktól kellene újraértelmezni a dolgokat, de a téves alapokra épült, túlságosan komplex elméletrendszer miatt ez nagyon nehezen megvalósítható. Neked megvan egy határozott elképzelésed arról, mit vársz valamitől, amit Istennek, az emberek által sokszor félreértelmezett istenképnek gondolsz. Eleve téves alapokra építkezel, hiába is kapnád folyamatosan a jeleket, ha egyszer nem vagy hajlandó észrevenni őket, mert jó eséllyel nem ott találod meg őket, ahol keresed, és nem ott keresed, ahol valójában vannak. Valóban, nekem nincsenek kétségeim, mert egyértelmű bizonyítékok sorozatát kaptam, érdemtelenül, amik által rájöttem, hogy kell léteznie valaminek, amiben értelmet nyer minden, hogy valahol egy zseniális elme szétszórta egy kirakóós darabjait, és a sokszor összefüggéstelennek tűnő részek végül egy egészet kell, hogy alkossanak. Volt egy időszak, mikor egyszerűen nem volt veszíteni valóm, megálltam, és azt mondtam: "Istenem, tegyél velem, amit akarsz, rád bízom magam", és akkor ezt valóban így is gondoltam, azóta pedig csak mélyebbé vált ez az Istenbe vetett bizalmam. Ezt követően fordult meg velem a világ, és élni kezdtem. Egy hozzád hasonló szkeptikusnak talán nehéz elhinnie, mikor azt mondom, csoda, ami velem történt - nem világrengető valami, megmagyarázhatatlan gyógyulás, felhők közül mennydörgő hang, hanem egyszerű, hétköznapi csoda. Nehéz elhinned, mert te még nem látod: a valódi csodák a szívekben történnek, nap mint nap. //első voltam
2013. jan. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!