Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondolnátok ha meglátná...

Ti mit gondolnátok ha meglátnátok egy ilyet valakin?

Figyelt kérdés

Régóta szerettem volna magamnak keresztes ékszert. Vallásos vagyok, és nem divathóbortból akartam magamnak mint a korosztályom fele. És nézelődés közben találtam egy gyűrűt ami nagyon megtetszett, megvettem. De aztán megkaptam egy barátnőmtől, hogy ennél ateistábbnak ható dolgot nem is vehettem volna(nem tudom egy kereszt miért az).

ilyen a gyűrű:

[link]

szerintetek is undorító? kicsit bűntudatom van mert nem hivalkodásból vettem. és akkor meg sem fordult a fejemben hogy ez nem elfogadható.mit gondoltok?


2013. jan. 26. 10:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a barátnőd nem normális,.. bocs, xd én is tele vagyok ilyen gyönyörű ékszerekkel, gyűjtöm őket és rengeteg van és szerintem egyáltalán nem tahó dolog, hordd bátran ;D
2013. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz.


Mivel kérdeztél, válaszolok, persze a döntés a tied.

A kérdés az, hogy Jézusnak szeretnél-e tetszeni vagy sem?


Ha igen akkor nem hordod, sőt meg se kellett volna venned.

Ennek több oka is van.

egyrészt mert nem keresztre feszítették, s egyébként sem szép dolog a Jézus halálát okozó tárgyról "bálványt" csinálni és azt hordozgatni.

Nem keresztény szokás.

2013. jan. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%

Szia !


Szerinted akkor keresztény egy ember ha kereszt alakú ékszert visel?

A kereszt eredetileg egy kivégző eszköz volt annyi köze van Jézushoz, hogy őt is keresztre feszítették.

Ha Jézust nem a rómaiak végezték volna ki, kereszttel hanem a saját népe megkövezi akkor most egy kő alakú ékszert akarnál viselni?

2013. jan. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nyugodtan hordd, habár nekem picit hivalkodó a mérete. Bár függ a stílusodtól is, hogy Rajtad hivalkodóan hat-e. Lehet, hogy egyáltalán nem. Amúgy az ötlet nekem tetszik, csak tényleg nagynak gondolom.


Üdv - egy katkó :)

2013. jan. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem túl hivalkodó, nem túl esztétikus. Nem vagyok ellensége a kereszt hordásának, de én próbélom úgy élni az életem, hogy az példa legyen mások számára, és így nem szükséges a hitemet reklámoznom.
2013. jan. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Loisz ***** válasza:

Az ízlések és a pofonok különbözőek, mondja egy közmondás, de igaz.

-Azt írod, vallásos vagy,- akkor nagyon csodálkozom, hogy egy ilyen gyűrű tetszik neked. Kuriózum, az igaz, de a barátnődnek valahol igaza van. Nem keresztyén szellemiséget hordoz ez a forma. - Nem a Krisztus keresztje iránti tiszteletet és szeretetet sugallja.-


Hallgass a lelkiismeretedre, ha lehet, cseréld ki. Nem vallásos leányhoz illő.

2013. jan. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszik a kialakítása, de keresztényi szempontból teljesen elfogadható.


2-es:

Ha nem keresztre feszítették, akkor hogy halt meg?


3-as:

Képzeld el, ha Jézust vízbe folytják, akkor most egy miniakváriumot hordana az ujján. :D

Sőt, az oltárak felett is egy akvárium lenne, de ha felakasztották volna, akkor az oltárak felett egy akasztófa lenne kötéllel együtt. Ha pedig Megégették volna, akkor minden vallásos égő fáklyát hordana a nyakában egy nyakláncra fűzve.


Egyéb értelmes kérdés? :)

2013. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A esztétikájáról nem nyilatkozom, de egy ilyen cucc durván balesetveszélyes.
2013. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Keresztre feszítéssel kapcsolatban:


Az attól függ milyen vallású vagy. Ha Jehova tanúja van akkor jó, mert ott úgy írja a Biblia, hogy cölöpre. (Ezt remélem jól írtam :) )


Nálunk keresztényeknél viszont, (nevükből származik, hogy) keresztre.


Szerintem egy kicsit túl nagy, ilyet még életemben nem láttam. Egy kis rózsafüzér gyűrű jobban néz ki szerintem és még hasznos is, ha azt szeretnéd imádkozni. Valami ilyesmi kb.: [link]

Persze, ha "katis" vagy. :)

2013. jan. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem rettentő giccses, de ha neked tetszik, a te dolgod.


Én nem hordok keresztet, mert nem a halott, hanem a feltámadott és élő Krisztusban hiszek, valamint mert egy kicsit abszurdnak tartom azt, hogy valaki egy kínzó- és kivégzőeszköz mását viseli magán. Ezzel együtt nem ítélem el azt, aki ilyet visel, tudom, hogy egyes felekezetekben ez a szokás.

2013. jan. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!