Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki absztinens alkoholis...

Ha valaki absztinens alkoholista, az hogy áldozzon? A mise bortól újra rákaphat az ivásra, így meg hogy tegyen eleget Jézus akaratának?

Figyelt kérdés
2013. jan. 29. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

Katolikusoknál csak ostya van.

Egyébként meg nem baj, ha nem áldozol, mert csak egy jelkép az egész. Olyan helyre kell menni, ahol nem csinálnak szertartást az egészből, hanem megengedik pl. hogy csak kenyeret egyél és mondjuk vizet igyál (de az sem baj, ha nincs ilyen vagy csak esztek isztok ami van és nem káros).

De egy kis bortól hidd el nem lesz semmi bajod. Talán használi is.

Jobb, mintha remegesz érte.

Ne menekülj az alkoholtól, hanem nézz szembe vele.

Erős vagy és megtudod állni, hogy alkesz legyél...

2013. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen vallású vagy? Szerintem ez mind katolikusoknál, mind reformátusoknál megoldható. Igazából a katolikus szokásokat jobban ismerem: ott általában csak ostya van, néha két szín alatti áldozás, de akkor is lehet kérni csak ostyát. Amúgy arra is van szabály, hogy ha maga a pap a gyógyult alkoholista, akkor misézhet szőlőlével (ha pedig más, egészségügyi okból nem ihat annyi bort, akkor másik, arra méltó személy ihatja azt meg).


A reformátusoknál meg tuti nem csinálnak ügyet belőle. Gondolom más protestáns vallásoknál sem.

2013. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem magam miatt kérdem.

Elvileg érdekel, mert ismerek egy csomó alkoholistát + több absztinenset. Érdekelne, hogy ez hogy működik.

Jézus kéri, hogy ezt cselekedjék, és mégse tudják megtenni.

2013. jan. 29. 18:48
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A katolikusoknál is a legtöbb helyen nem két szín alatt van az áldozás, hanem csak ostya van, így nem kap rá. Amúgy szerintem minden megoldható, mise előtt szól a papnak, hogy ő nem ihat semennyi alkoholt, így ne két szín alatt áldoztassák.
2013. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem kér a borból.
2013. jan. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Áldozás csak a katolikusoknál van, a szóhasználat árulkodó. A katolikusoknál az alapeset a kenyér színe alatti áldozás. Ez esetben nincs probléma. Két szín alatti áldoztatás esetében valóban jelzés kérdése. Akkor vagy bajban, ha nemcsak alkoholbeteg vagy, hanem lisztérzékeny is. Ez esetben lelki áldozást végezhetsz csak.
2013. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Lisztérzékenyeknek van spéci ostya, persze nem tartanak minden templomban alapból, de lehet szólni, és akkor szereznek. Nyilván csak ott lehet ezt jól megszervezni, ahol laksz.
2013. jan. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én ilyenről nem tudok. Az miből készül?
2013. jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet egy szín alatt áldozni. Ha mindenkit két szín alatt áldoztatnának, akkor szólni kell a papnak, hogy ő nem tud, és csak ostyát adjanak neki.
2013. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Én ilyenről nem tudok. Az miből készül?"


A lisztérzékenyeknek szánt ostya? Nem tudom, de két lisztérzékeny ismerősöm is mondta már. Ha fontos, írj privit és megkérdezem valamelyiktől.

2013. jan. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!