Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miről lehet megtudni, hogy...

Miről lehet megtudni, hogy egy adott gyülekezet kedves-e az Isten előtt? Mit gondoltok erről az igéről?

Figyelt kérdés

ACS, 2. fejezet

44. Mindnyájan pedig, akik hivének, együtt valának, és mindenük köz vala;

45. És jószágukat és marháikat eladogaták, és szétosztogaták azokat mindenkinek, amint kinek-kinek szüksége vala.

46. És minden nap egyakarattal kitartva a templomban, és megtörve házanként a kenyeret, részesednek vala eledelben örömmel és tiszta szívvel.

47. Dícsérve az Istent, és az egész nép előtt kedvességet találva. Az Úr pedig minden napon szaporítja vala a gyülekezetet az idvezülőkkel.


Szerintetek mit jelent a megtört kenyér és az eledel?



2013. jan. 27. 21:19
1 2
 1/15 James McClendon ***** válasza:
Szerintem jóval kevesebb "kívánalom" van Isten részéről, mint sokan gondolnák. Hinni kell Jézusban, és szeretni egymást. Kb. ennyitől már kedves Isten előtt egy gyülekezet.
2013. jan. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


Szerintem minden gyülekezet önmagában kedves Isten előtt, ha Jézus Krisztus nevében jönnek össze akár ketten vagy hárman (Mt. 18:20). A vagyonközösség nagyon hasznos, ha sok szegény és nélkülöző van a gyülekezetben, hogy segítsék egymást. A kenyér házankénti megtörése Jézus Krisztus parancsának megfelelően történt (Lk. 22:19).


Egy közösséget alapvetően a tagjai határoznak meg. Isten nem azt várja el, hogy mindenki egyszerre és egyformán tökéletes és hibátlan legyen ahhoz, hogy kedves legyen Isten előtt, éppen ezért van az Úrvacsora, hogy legyen lehetőség a bűnrendezésre, amit a lábmosás is jelképez (Jn. 13:1-18). Ha a tagok bukdácsolnak az éppen arra ad lehetőséget a többieknek, hogy gyakorolják a szeretetet a másik iránt. Ez kedves Isten előtt!


Üdv. Péter

2013. jan. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor kedves egy gyülekezet, ha a Biblia szerint áll.
2013. jan. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%

Mindazok, akik hívőkké lettek, együtt voltak, és mindenük közös volt, és eladták javaikat meg tulajdonaikat, a bevételt pedig szétosztották mindenkinek, aszerint hogy kinek mire volt szüksége” (Csel 2:44, 45). Minden igaz keresztény jól teszi, ha utánozza ezeknek a keresztényeknek a szeretetét és önfeláldozó szellemét.


14 Sokan voltak olyanok is, akik igen messziről jöttek és élelem hiányában nem maradhattak hosszabb időre, pedig szerettek volna többet is megtudni új hitükről és arról másoknak is prédikálni. Jézus korai követői ezért szeretettel segítették egymást,


2:44–47; 4:34, 35 – Miért adták el a javaikat a hívők, és osztották szét a bevételt? Sokan, akik hívőkké lettek, messziről érkeztek, és nem volt elég élelmük ahhoz, hogy tovább maradhassanak Jeruzsálemben. Pedig szerettek volna még maradni, hogy jobban megismerjék az új hitüket, és hogy tanúskodni tudjanak másoknak. Néhány keresztény, hogy segítsen rajtuk, eladta a tulajdonát, a pénzt pedig szétosztották a rászorulók között.

Rendszeresen ott voltak a gyülekezeti helyeken, hogy megtörték a kenyeret, az azt jelenti, hogy magánházakban étkeztek és mindenkinek adtak ezekből az ételekből akik átutazóban voltak azért, hogy imádatot mutassanak be Istennek.


Vagy is amikor a keresztények messziről is össze jöttek hogy együtt legyenek egy népként, hogy hallgassák a bibliai oktatást kaptak szellemi és anyagi fizikai támogatást, azoknak akik oda utaztak


Ez ma sincs másként Jehova népe amikor a kongreszusokra össze gyűlnek az I. századi mintára, minden kerületekből falvakból, hogy egy népként imádják az Istent , anyagilag, szállással, segítik azokat a testvéreiket akik messziről utaznak ide és nem rendelkeznek olyan anyagi háttérrel.

2013. jan. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!


Csak nem a dunaföldváriak (vagy más néven Holic-csoport) képviselője vagy?


Üdv.

2013. jan. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kedves ötödik válaszoló!


Én keresztény vagyok:)

Maradt még két kérdésed...


Köszönöm az eddigi válaszokat!!

2013. jan. 28. 23:25
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

"Én keresztény vagyok"


Ezzel mindent elárultál. Ismerem a fajtátokat, báránybőrbe bújt farkasok vagytok. Más keresztény közösségekből akarjátok elrabolni a hívőket. Előszeretettel járkáltok sunyi módon más egyházak evangélizációira a friss hívőkre vadászva...


És olvasd nyugodtan tovább a Bibliádat, nem kell az ApCsel elején leragadni. Később láthatod, hogy a vagyonközösség nem volt kötelező érvényű!


Üdv.

2013. jan. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Tisztelt válaszoló, mielőtt még teljesen alaptalanul megköveznél, én azt válaszoltam, hogy keresztény vagyok.:)

Nem tartozom semmilyen szektába, közösségbe, gyülekezetbe, egyházba stb...Abszolút független vagyok mindenkitől.

Egyedül Jézus a példa képem és a Biblia a szent könyvem.

Több felekezet van, akikkel szimpatizálom. De biztosra szeretnék menni, hisz annyi hamis tanítás és proféta létezik.


Egyébként nem a te hibád, hogy leszóltál kedves kérdező...

Nem mindenki keresztény aki annak mondja magát.

Ha rákérdeztél volna, hogy értem, hogy keresztény vagyok, akkor kifejtettem volna neked. És akkor számodra is egyértelmű lett volna, hogy ki valóban keresztény és ki nem!


GBU

2013. jan. 29. 03:19
 9/15 A kérdező kommentje:

A példát pedig azért írtam ki, mert a néhány egyházban igen erősen érződik amolyan eltúlzott piramis szerkezet és a másik ember figyelmen kívül hagyása.

Pedig a keresztényeknek "kötelessége" lenne egymást segíteni szeretetben, sőt karitatív tevékenységet végezni.

Ha nem is anyagiakban támogatni a rászorulókat, de szellemi tanácsokban igen.

Milyen dolog az, amikor engedjük a másik embert szenvedni, éhezni, elpusztulni, holott segíthetnénk rajta?

2013. jan. 29. 03:32
 10/15 A kérdező kommentje:

Egyébként én abban sem vagyok biztos, hogy az általad említett szervezet gonosz lenne. Majd utánuk fogok olvasni ennek.

De a tanúkat is és hit gyülekezetét is elmondják minden mocsoknak, és a legtöbb vád kitalált hazugság.


Például a kedves tanú, aki ide írt, nagyon szimpatikus dolgot írt nekem. De úgy általában nagyon jókat szokott írni.

2013. jan. 29. 03:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!