Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány hívő kell egy új vallás...

Hány hívő kell egy új vallás bejegyzéséhez?

Figyelt kérdés
Megfogalmaztam egy új világnézetet és követőkre is találtam és azt szeretném tudni mikortól számít vallásnak.
2007. szept. 9. 18:04
 1/3 anonim válasza:
100%
Ha jól tudom, Magyarországon 100 alapítótag kell egy új egyház nyilvántartásba vételéhez. Az egyház a vallás intézményesült formája.
2007. szept. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A vallását mindenki gyakorolhatja teljesen szabadon, akár egyénileg is. Tehát akár egy fő is létrehozhat és gyakorolhat egy vallást. Sőt egy vallást még akár egy számítógép is megalkothat, hiszen az nem más, mint egy rendezett erkölcsi és világnézeti rendszer.


Ha valaki egy vallást intézményesíteni szeretné, -ez az egyházzá alakulás -akkor ezt is megteheti akár néhány fővel is, mert az állam akkor is elismeri.


Az egyház hivatalos bejegyzése nem kötelező, ezzel azok az egyházak élnek, akik igényt szeretnének tartani az állam a hazai egyházak számára nyujtott kedvezményeire. Itt megkötés a 100 alapító tag. (nekik egyébként érdekes, de nem is kell az adott vallást elfogadniuk)


Hazánkban kb. 300-400 vallási és egyházi szervezet működik és ebből kb 150 van államilag is bejegyezve. A bajegyzés nélkül működő egyházak közül számos jóval nagyobb létszámal működik, mint 100 fő, csak szeretnének az államtól teljesen elkülönülten működni.

2007. szept. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
eskü akkor elkezdek én is gyűjteni ilyen hajléktalanokat magamköré akiknek fizetek. ha csak 100 kell akkor egyből 2 vallást is csinálok.
2008. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!