Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn-e, ha valaki Istent úgy...

Bűn-e, ha valaki Istent úgy emlegeti, hogy istenke?

Figyelt kérdés
Általában az újpogány, ősmagyar hitű emberektől szoktam hallani, ezért engem zavar, mert egyértelmű ilyenkor, hogy nem a Biblia Istenére gondolnak, és mint ilyen, Isten nevét hiába veszik fel.

2013. febr. 6. 00:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Aztán te honnan tudod, hogy mit éreznek a szívükben amikor ezt mondják? Szerintem semmivel sem kevesebbet mint aki Istent mond.
2013. febr. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A kérdésem a kereztyéneknek szól, újpogányok és nem vallásosok ne válaszoljanak, kérem!
2013. febr. 6. 00:31
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Annyira látsz a szívükbe, mint az enyémbe. Semennyire!

Lepontozhatsz, leszólhatsz... De keresztény vagyok. Válaszom nem kell elfogadnod, de gondolkozni rajta, még lehet.

2013. febr. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Én keresztény vagyok, és nem bűn ha valaki istenkét mond. Hogy miért nem bűn? Mert senki nem tudhatja hogy mi játszódik le a másik lelkivilágában. Én istent szeretem. Nagyon is elképzelhető hogy az újpogány vagy ősmagyar hitű ember is ugyanúgy szereti istent mint én vagy bárki csak éppen ők istenkének hívják. Nincs ezzel semmi baj.
2013. febr. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Nos az a szó, hogy bűn nem jó szó.


Talán egy kicsit illetlenségnek gondolom, hiszen a ..ka..ke rag kicsinyítő képző, és nem igazán érdemli meg, az ilyen megszólítást,

DE

a BIBLIÁBAN VAN EGY KIFEJEZÉS HÉBERÜL:

...-Abba Atyám ezt fordíthatjuk úgy mint ha azt mondanánk, hogy Atyácskám.

Igen az ember gyermeki alázattal becézi a szülőjét, pl:

Apuci, anyuci, stb

De felnőtt emberekhez nem igazán, hogy mondjam "illő"

Persze mindenki maga tudja, nem tartom ezt bűnnek,

2013. febr. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Bűn - lenne, ha valóban Istenre gondolnának, de épp te mondod, hogy "egyértelmű ilyenkor, hogy nem a Biblia Istenére gondolnak", tehát nem Isten nevét "veszik fel", azaz nem történik semmi. Azt is mondhatnák, hogy cipőfűzőcske.
2013. febr. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt hiszem, értem már. Hasznos válaszokat adtatok.
2013. febr. 6. 01:10
 8/13 titak ***** válasza:
79%
Isten és istenke között akkora a hasonlóság mint Jézus és a karácsonyfás Jézuska között
2013. febr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy a Teremtő és Mindenható Isten ellen egy földi halandó nem tud bűnt elkövetni. A saját lelke, és embertársai ellen tud.
2013. febr. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kéne adni Istennek a tiszteletet.

Széchenyit sem úgy nevezzük, hogy szecska pista, így, kis betűvel. Szerintem tehát totál tiszteletlenség.

2013. febr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!