Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nekem a nagyapám zsidó és...

Egyfiú12 kérdése:

Nekem a nagyapám zsidó és nagyon büszke vagyok rá hogy van bennem zsidó vér. Ismerem a zsidó szokásokat és szeretném őket követni. Szerintetek baj? Hogyan tudnám még jobban kifejezni hovatartozásom?

Figyelt kérdés
2013. febr. 9. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj.
2013. febr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem baj, de minek ezt kifejezni? Persze nem tilos, meg ha akarod, nyugodtan tegyél egy Dávid-csillagot a nyakadba, csak minek?

Én magyar vagyok, mégsem aggatok a fülemre turult és sose értettem, hogy minek túlzásba vinni a kihangsúlyozását.

A büszkeséget sem igazán értem, én olyan dolgokra vagyok büszke, amiért tettem valamit, azért meg nem sokat tettem, hogy milyen vér van bennem.


Egyébként egyáltalán nem baj, hogy követni akarod a szokásokat, ha ez "tetszik", hát kövesd.

2013. febr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mirk ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem baj.

A hovatartozást azonban nem kifejezni kell, hanem hűnek lenni hozzá, a hagyományokhoz és értékrendhez.

Származásod jelképeit ne a felöltődön, hanem szíveden viseld.

2013. febr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nagy különbség van a hovatartozás felvállalása, megélése között, és aközött, hogy valaki minél jobban "ki szeretné fejezni" azt. Ez utóbbi ilyen megfogalmazásban inkább melldöngetés, mint igazi identitás.


Amúgy meg ha arra gondoltál (csak rosszul fogalmaztad meg), hogy minél jobban megélni, elmélyülni az identitásodnak ebben a részében, akkor vannak mindenféle zsidó ifjúsági szervezetek (valahogy felteszem, hogy nem lehetsz túl idős), és ott lehet mindenféle programokat nézegetni meg egy közösségbe becsatlakozni.


Amúgy meg ha a nagyapád zsidó volt, és ennyire kötődsz ezekhez a gyökereidhez és 18-27 között vagy, akkor jelentkezhetsz a Szochnutnál a Taglit programra, aminek keretében ingyen kivisznek Izraelbe 10 napra egy szervezett csoportos utazásra.

2013. febr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hollófernyiges ***** válasza:
A legjobb ha a rabbit kérdezed meg erről.
2013. febr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj. Úgy tudnád jobban kifejezni, ha tartod a szokásokat.
2013. febr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bp-n a Bálint közösségi házban rendeznek különböző zsidó programokat, ahova bárki elmehet.
2013. febr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm köszönöm
2013. febr. 10. 16:12
 9/10 Granulátum ***** válasza:
Bocs, de ha az apai nagyapádról van szó, akkor buktad az egészet, mert csak a nőág számít
2013. febr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Bocs, de ha az apai nagyapádról van szó, akkor buktad az egészet, mert csak a nőág számít"


vallási alapon igen, tehát ha vallásilag is a közösséghez szeretne tartozni (ezalatt pl. olyasmire godnolok, hogy egyházi esküvőt szeretne), akkor be kell térnie.


Viszont kulturálisan semmi sem gátolja, hogy a gyökereit megismerje, azokhoz visszatérjen, attól még az ilyen különböző közösségeknek, mint a Bálint ház és társai, simán tagja lehet, sőt, még Izraelbe is igényleheti az automatikus letelepedési jogot és állampolgárságot.

2013. febr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!