Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért más a reformátusok 10...

Miért más a reformátusok 10 parancsolata? Katolikusok vagy a reformátusok fordították félre a bibliát?

Figyelt kérdés

2013. febr. 10. 12:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

öö... idéznéd, hol van, ne csinálj szobrot?

/ ne imádd.. esetleg az / nyugodtan szobrászkodj


egyébként a Tízparancsolat többször szerepel az ÓSZ-ben és nem azonosak

[link]

2013. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"Azért dolgozz 6 napot, és pihenj egyet, mert így lett az emberi szervezet kitalálva ahhoz, hogy ne legyen kizsigerelve.

made by biológia"


Oszt ezt ki bizonyította be?

2013. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"A katolikusok csinálnak szobrokat, holott benne van a bibliában h azt nem szabad."


Láttam már református szobrot is, de ilyen erővel nem szabad egy szobrot se csinálni. Az egész attól függ, hogy milyen célból készül. A bálványimádás a katolikusoknál is bűn, a lényeg, hogy a kép ne váljon "pót-istenné".

2013. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Ne készíts magadnak szobrot, sem semmiféle képmást.."

Nem azt írja, hogy ne imádd... már a készítése is bűn a reformátusok szerint.

2013. febr. 10. 16:38
 15/21 anonim ***** válasza:
57%

12-es: járj utána. Dolgozz meg a tudásért, ne mástól várd, mint a sült galambot.

De milyen ember már az, aki még azért is bunkó, mert azt mertem írni, hogy be lett bizonyítva, hogy ez így egészséges???? Bár ha látástól vakulásig akarsz dolgozni, akkor tedd azt, szerinted engem hol érdekel?

2013. febr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

""Hat napon át dolgozzál és végezd el minden munkádat. 10 A hetedik nap azonban szombat az Örökkévalónak, a te Istenednek; ne végezz semmi munkát, sem te, sem fiad, sem leányod, sem szolgád, sem szolgálónőd, sem barmod, sem az idegen, aki kapuidon belül van."


Na pl ez a parancs mire jó? Azt ne mondjátok, hogy ennek van még valami létalapja"


ez a parancs például arra jó, hogy jórészt ennek a parancsnak hála volt képes fennmaradni a zsidó vallás és ezáltal az egyistenhit.


Ugyanis abban a korban nem volt olyan, hogy iskola, ahova a gyerekek jártak, hanem mikor már elég nagyok voltak, akkor segítettek a szülőknek. 8órás munkanap se volt, ahogyan villanyvilágítás, tehát az új generáció oktatását hét közben nem nagyon lehetett megoldani - tehát szombaton volt az, hogy összegyűlt a család, és tanítgatták a gyereket.

Enélkül a zsidó vallás, a maga számtalan parancsolatával, bonyolultságával, nem tudott volna fennmaradni.


Emellett igen komoly közösségformáló erőt is jelentett, főleg mikor még törzsi alapon szerveződött a társadalmuk: az egész nagy család összeül a szombat megülésére. Ennek egyébként mind a mai napig nagyon szép közösségformáló ereje van, kb. mintha minden hétvégén Karácsony lenne, amikor összegyűlik a család, csak kötelező ajándékozás meg giccsek nélkül (már bocs).


Emellett pont az oktatáss miatt a későbbiekben is nagyban hozzájárult a zsidók túléléséhez és sikereihez, hiszen míg a középkorban a keresztény Európában az írás-olvasás meg számolás a nemesség körében sem volt elterjedt képesség, addig a zsidók között meg az volt ritka, aki nem tudott, ez pedig elég nagy előnyt jelentett, ez tette lehetővé, hogy bár csomó hagyományos foglalkozástól illetve tulajdonoktól is el voltak tiltva, mégis elég jól tudtak boldogulni általában.


Szóval ha a gyakorlati hasznot nézzük, akkor ez egy igencsak praktikus parancsolat - ahogyan megjegyzem úgy általában ezekben az ősrégi parancsolatokban elég szép adag ráció volt, nem véletlenül az ezeket betartó zsidó nép és kultúra kb. az egyetlen a történelemben, ami ekkora időtávlatból is, ennyi nagybirodalom elnyomása ellenére is képes volt fennmaradni. Miközben körülötte olyan civilizációk merültek a semmibe, mint az egyiptomiaké, a rómaiaké, a görögöké, a babilóniaiaké, a perzsáké, a macedonoké, a rómaiaké, lehetne sorolni.

2013. febr. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A tradicionális héber beosztást kell alapul venni. A katolikus tér el ettől, nem a református. Lásd pl. a hivatkozott Wikipédia szócikk.
2013. febr. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A hívő embereknek számít a Tízparancsolat, mely Jézus szavai szerint is örökérvényű: "Nem azért jöttem, hogy a törvényt eltöröljön, sőt, inkább, hogy betöltsem azt." Vagy: Az ég és a Föld elmúlik, de az én szavaimból egy jótányi sem múlik el." "Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok" és még számos más igehelyet tudnék idézni. Az emberek általában igyekeznek megtartani a parancsolatokat, kivéve a 4-et, a szombat parancsát. Tudvalévő, hogy Mythrasz király rendelte el a vasárnap ünneplését, méghozzá december 25-ére hivatkozva, akkor hosszabbodnak a nappalok, és a nap napjává változtatta, eltörölve ezzel a szent Isten parancsát, illetve negligálva azt. Ezért majd ő fog felelni, hiszen a Biblia legutolsó mondataiban megüzente nekünk Isten, hogy "És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, amik e könyvben megírattak." A szombatot Isten SOHA NEM VÁLTOZTATTA ÁT VASÁRNAPPÁ, a Bibliában lehet keresgélni, de SOHA nem találja meg senki. A katolikusok különösen kiforgatják, az Úr napjaként említik a 4-ik parancsolatban. No comment....
2013. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 barátkozó ***** válasza:

Én úgy tudom hogy a 4. parancsolat neve nyugalom nap.

Ott az fontos hogy 6 nap után pihenjen és természetesen

azon a napon teljesen adja át magát az Isten céljaira.

Imádkozzon , dicsérje Istent,prédikációt hallgasson ,építse az ember társát. Ez nem azt jelenti hogy a többi napokon

nem kell ugyan ezt csinálni de ez csak rövidebb ideig lehetséges.Tartalmában nem a nap a fontos hanem hogy ezt rendszeresen tegyük minél hosszabb ideig.

A nyugalom nap az emberért adatott pihenésre, örömre boldogságra, Isten dicsőségére ,szerintem.

2013. febr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"ez a parancs például arra jó, hogy jórészt ennek a parancsnak hála volt képes fennmaradni a zsidó vallás és ezáltal az egyistenhit. "


Köszönöm, tehát igazat adsz nekem és egy tényleg elavult parancsolat.

2013. febr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!