Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha korábban bűnöztem, és...

Ha korábban bűnöztem, és felhagyok vele, az Isten szemében kedvesebb, mintha sose bűnöztem volna?

Figyelt kérdés
2013. febr. 11. 13:19
1 2 3
 21/27 anonim válasza:
Amint befejeztem az írást az imént, véletlenül ráakadtam valamire ami alátámasztja a gondolataimat. Kérlek olvasd el Böjte Csaba: A tisztulás a bűnbánat útja -című néhány soros írását a neten!
2013. febr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:

Isten ahogy az előttem valók is írták megbocsájtja a legnagyobb bűnöket ha Őszintén megbánod, de volt olyan komment is, hogy akkor olyan bűnöket kell elkövetni amit szeretsz ,hogy nehezebb legyen megállni és ezt Isten értékelje. De ez nem egészen így van,hisz ha átadod az életed Istennek akkor ezzel elfordulsz a bűneidtől és vállalod, hogy Istent követed ez eddig rendben van, de itt jön a lényeg a biblia azt is írja: "Zsidó 10:26-27-ben:

26 Mert ha szándékosan vétkezünk az igazság teljes megismerése után, nincs többé bűneinkért való áldozat,

27 hanem az ítéletnek valami félelmes várása, amikor tűz lángja fogja megemészteni az ellenszegülőket." Istennel nem lehet játszani, hisz Ő ismer bennünket és tudja, mikor vétkezünk szándékosan (azaz: tehetek bármit Isten úgyis megbocsát gondolkozással) vagy pedig az emberi mivoltunk miatt esünk bűnbe amit rögtön észreveszünk és meg is bánunk... Isten a kétszívűséget nem szereti. De ha látja, hogy igazán akarunk jobbá válni és meg is teszünk mindent ennek érdekében azt értékeli. Sok áldást neked és javaslom, hogy menj olyan közösségbe ahol Jézus van a középpontban hisz Ő halt meg a bűneinkért és Ő az aki megtisztít minket bűneinktől a "vére által"

2013. febr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
a bűnözők általában szándékosan vétkeznek, különben semmiképp se tudnának leállni.
2013. febr. 17. 22:42
 24/27 anonim válasza:
Ha akkora bűnt követtél el, hogy megbocsátást vársz menj be a RENDŐRSÉGRE és gyóndd meg bűneidet! Ők majd megadják a büntetésed ami feloldoz... A bűnös bűnhődjön...
2013. febr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 katalin39 válasza:
Szomorú, hogy ennyit kell vitatkozni azon a bűnön amit te még el sem követtél, de Jézus már 2000 éve elszenvedte érte a büntetést. Isten annyira szeret hogy, a saját fiát feláldozta érted és te itt tesztelgeted őt, hogy mi fér bele a bűn fogalmába?! Rossz a kérdés.
2013. febr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Egyetértek az előző válasszal!!!!!!!!!!
2013. febr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 világvége1 ***** válasza:
Isten szemében az kedves, ha valaki sosem követ el bűnt (vagyis a jók). Az mindegy, hogy valaki bűnöző is vagy csak bűnös, ameddig nem jót károsít meg.
2020. jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!