Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hitem, világnézetem nézve...

Hitem, világnézetem nézve egyedül vagyok és nincsenek olyan ismerőseim akikkel tudok erről társalogni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szívem számára legközelibb hit (amit nem szeretnék publikálni) számomra olyan téma, ami tabu és nem lehet, "nem szabad" másoknak elmondani, mivel ez magánügy és senkinek semmi köze hozzá, illetve később hátrányom származhat ha valaki emiatt nem kedvel engem.


Szerintem alap dolog a vallási tolerancia, mindenki megérdemli hogy abban higgyen amiben akar, s el kell fogadni a másik gondolatait. A világ viszont nem így működik, gondoljunk csak a szép templomok lerombolására, pusztán azért mert a másik nem tudta elfogadni, mindenki másban hisz.


Nos, nekem nem "templomaim" hanem rajzaim vannak hitemmel kapcsolatban, amiket megmutatok ugyan másoknak, de a képeket puszta "kulturális" témájúaknak mutatom be, a hitről egy szót sem ejtek.


Szeretném sokszor kiönteni a szívem valakinek, de így nem tehetek mást, mint a rajzolásba, imádkozásba és a hitemmel kapcsolatos történetekbe mélyedek. Mit tegyek?


2013. febr. 13. 08:05
 1/4 Antimod ***** válasza:
100%
Ha még itt, névtelenül sem osztod meg azt, hogy miben hiszel, hogyan találhatnál bárkit is, akivel erről elbeszélgethetsz?
2013. febr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

08:39


Igazad van, s mivel ez egy anonim oldal, akkor megmondom: az ókori egyiptomi sokistenhit és egyiptomi mitológia az én hitem alapja. Tisztában vagyok vele, hogy ez egy "halott" hit és hogy nagyon-nagyon kevés követője van, de én ebben leltem meg őszintén a lelki békességet, ezt diktálta a szívem. A mitológiai történeteket elolvastam és a jelentősebb istenségek jellemzőit is tudom, éjjelente pedig gyakran imádkozom is.

2013. febr. 13. 08:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Tizenévesen én is rajongtam az egyiptomi kultúráért, mitológiáért, bár csak kulturális szinten. Érdekes kultúra, megvan a maga bája, de biztos vagy abba, hogy a világ teremtése és működése szerinted azon dolgok miatt van, amelyekkel az egyiptomiak magyarázzák? Komolyan HISZEL benne?
2013. febr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, hiszek benne, ha nem igy lenne ima sem lenne isteneimhez.

Mindez nagyon fontos a lelkemnek.

2013. febr. 13. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!