Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő keresztényektől kérdezem,...

Hívő keresztényektől kérdezem, akik ismerik a jelenséget -Mit szóltok a sznob, szerepelni nagyon szerető testvérekhez? Nem képmutatás az egész? (Kifejtve alul)

Figyelt kérdés

Én furcsának tartom a városi protestáns gyülekezetekben egyre terjedő mentalitást:

mindenki szerepel, mindenki nagyon ki van öltözve (hol van a puritánság?...),

látok aranyakkal agyondíszített, felfújt hajú, amerikai típusú nőket, mély dekoltázsú fiatal lányokat, nőket, agyonwaxozott hajú tinifiúkat.

Ez számomra nem hiteles. Nem általánosítok, de az ilyen jelenségek nagyon taszítóak.

Én azért járnék, hogy befelé figyeljek, elmélyedjek, nem azért, hogy megmutassam az aranyozott, csillogó kosztümömet és szerepeljek.

Vannak közeli ismerőseim is, akik ezt csinálják.

Járnak minden héten, és külön arra vesznek drága ruhákat, ékszereket, cipőket, hogy a templomba/imaházba kiöltözzenek.

Nem kérdőjelezem meg a hitüket, de valahogy engem nagyon elkeserít az egész hozzáállás.



2013. febr. 18. 12:15
 1/10 wartburg353s ***** válasza:
100%
Szerintem is visszataszító, katolikus vagyok, de nálunk van ilyen. Ne foglalkozz velük, hadd villogjanak, te meg menjél azért, hogy befelé figyelj és elmélyedj. Istent úgyse lehet becsapni, még ha képmutató is valaki, azt meg, hogy az emberek előtt hogyan játssza valaki az agyát, az az ő dolga.
2013. febr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

én református vagyok, és hála Istennek nálunk nincs ilyen, még néha én érzem magamat hivalkodónak, hogy kifestem diszkréten a szemem (de nekem ez a jó közérzethez tartozik, nincs vele semmi célom)

bár azt nem tudom, hogy a "menőbb" budai gyülekezetekben nincs-e ilyen magamutogatás, de nem tartanám jónak

a másik az, hogy annak sincs értelme, hogy valaki egy gazdag, jól szituált ember, de vasárnap álszent módon kopott kabátot húzzon, smink nélkül, toplák módon jelenjen meg, mert ahogy fent is írták, Istent nem lehet becsapni, és ő azt nézi, ami a szívben van

2013. febr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%

Valószínű, hogy karácsonykor ők dobálták a perselybe a húszezreseket, de ettől még nem kaphat hamarabb megbocsátást!

Én is ugyanolyan hívőnek tartom magam, attól még hogy nem vagyok kinyalva, mint sz@ros Pista Jézus neve napján!


Sőőőt!

2013. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as :)Sőőőt? "Ne tartsátok különbnek magatokat...." nem ismerős? :)
2013. febr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nyilván nem kell vele foglalkozni, igaz, de amiért zavar, az az, hogy túl sokat szerepelnek bizonyos emberek és elterelik a figyelmet arról, ami szerintem a lényeg. Túl sok a szereplés, "produkció".

Én ha szereplésre, zenei vagy egyéb "fellépés" megtekintésére vágyok, elmegyek koncertre, de istentisztelet keretein belül nekem ez soknak tűnik.

Nem arról van szó, hogy nem jó meghallgatni egy szép kórusművet/zeneművet vagy verset, hanem arról, hogy eltolódnak a hangsúlyok a csendesség felől a hangos magamutogatás felé, és ez válhat szinte "alapelvárássá".

2013. febr. 18. 13:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"a másik az, hogy annak sincs értelme, hogy valaki egy gazdag, jól szituált ember, de vasárnap álszent módon kopott kabátot húzzon"


Azért mert gazdag valaki még öltözködhet visszafogottan hétköznapokon is.


"Nem kérdőjelezem meg a hitüket, de valahogy engem nagyon elkeserít az egész hozzáállás."


Tekintsd ezt egyszerűen csak egy jelnek Istentől hogy imádkozni kell értük. Figyelj arra hogy gondolatban se ítéld el őket, és amikor látod rajtuk a hiúság megnyilvánulásait akkor magadban mindig mondj értük egy rövid imát. Így az elkeseredés helyett máris valami jót tettél. :)

2013. febr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"a másik az, hogy annak sincs értelme, hogy valaki egy gazdag, jól szituált ember, de vasárnap álszent módon kopott kabátot húzzon"


én arra gondoltam, hogy ha valakinek jó holmija van, akkor joga van vasárnap is felvenni, nem kell álszent ájtatos manóként közlekedni, de a hivalkodás nem szép dolog

2013. febr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"én arra gondoltam, hogy ha valakinek jó holmija van, akkor joga van vasárnap is felvenni, nem kell álszent ájtatos manóként közlekedni, de a hivalkodás nem szép dolog"


Szerintem meg pont fordítva, hétköznap se kell díszbohócnak öltözni. :)


Ha jó holmija van akkor adja el és az árát ossza szét a szegényeknek.

2013. febr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyilván elfelejtették meg tanítani nekik, a következő biblia verset.

ami nem csoda, általában a "vallások" nem nagyon foglalkoznak a hívők lelkiismeretének kiiskoláztatásával, ami pedig hozzá tartozik a keresztényé váláshoz.


(1Péter 3:1-5) . . .Hasonló módon, ti feleségek, rendeljétek alá magatokat a férjeteknek, hogy ha vannak olyanok, akik nem engedelmeskednek a szónak, ők a feleségük viselkedése által szó nélkül is megnyeressenek, 2 miután szemtanúi voltak mélységes megbecsüléssel párosult tiszta viselkedéseteknek. 3 Ékességetek pedig ne a külsőséges hajfonogatásból és aranydíszek felrakásából vagy felsőruhák viseléséből álljon, 4 hanem legyen az a szív rejtett embere a csendes és szelíd szellem romolhatatlan öltözékében; ennek a szellemnek nagy értéke van az Isten szemében. 5 Mert így ékesítették magukat régente az Istenben reménykedő szent asszonyok is, alárendelve magukat a férjüknek,


Sajnos a Biblia tanulmányozása, és annak alkalmazása csak egyeseknek tetszik, pedig aki Isten szerinti életet akar élni annak úgy kell gondolkodnia.

A pásztorok a vének a gyülekezetet tisztán úgy tudják tartani, ha komolyan vennék ezeket, de ez sajnos nem tartozik hozzá "keresztény" életükhöz, s ne veszik komolyan hogy felelősséggel tartoznak a nyájért.

Ez pedig azért van mert Őket sem tanították meg arra, hogy mit jelent ez.

2013. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hazardteam ***** válasza:
Az számít mi van a szívben, mi van a szájban és milyenek a tettek. A többi, az egyéni szocializáltságodból fakadó elvárásaid, nézeteid stb. nem számítanak. Az indokolatlan igénytelenség meg egy másik történet. Hangsúly eltolódásról beszélsz, de közben ugyanazt csinálod, amit kifogásolsz: külsőségek alapján vonsz le olyan konzekvenciákat, amiknek a leszűréséhez eleget, csak Isten lát és amúgyis az ő dolga, nem a tiéd. Engem nem érdekel ki hogy hordja a haját és mennyire igyekszik kihozni a maximumot a külsejéből, ameddig ez legalább ilyen intenzitású elszántsággal párosul Isten irányában és ameddig "a pohár belseje is meg van tisztítva". Meg ameddig nem fulladok meg valaki túlzott parfüm felhőjétől, de az sem lényeg különösebben. Próbálj valahogy elvonatkoztatni a materiális külsőségektől, amik olyanok, mint a "mező füve amely ma van, holnap tűzre vettetik" (liliom ugye.. amit úgy öltöztet Isten, amit még Salamon összes királyi díszében sem érhetett el) Jézusnak egy komplett vagyont érő egyszövésű ruhája volt, ilyen alapon, ha akkor élsz őt is megszólhattad volna, hogy most mit produkálja magát. Csakhogy éppen a lényeg veszett volna el, amiket mondott és tett és nem őt, hanem magadat fosztottad volna meg. Ez igaz most is ugyanúgy. egyébkéntis az alapvető tolerancia (nem a "vallási", az ALAP) ott kezdődik, hogy senkit nem bírálok, ítélgetek, kifogásolok, szólok meg, próbálok megváltoztatni a saját ízlésvilágomnak megfelelően addig, ameddig az illető nem korlátoz engem, vagy másokat abban, hogy ugyanolyan szabadon tehessem azt, amit szeretnék, úgy ahogy szeretném, pl. az öltözködésben. A kivágott dekoltázs és stb-t meg főleg új emberek erőltetik, akiket meg azért nem érdemes megszólni, mert mit érsz vele, ha esetleg eléred, hogy holnaptól más ruhában jár, de ha mégsem, akkor meg lehet, hogy befalcol és megbotránkozik. az emberek rendkívül sérülékenyek és nem tudhatod kit mi mozgat belül. De Isten tudja és Ő hívta ezeket az embereket, nem pedig te. Összehasonlítgatni meg nincs értelme, mert mindig fogsz olyanokat találni, akiket kevesebbnek, és olyanokat, akiket többnek érzel magadnál. És akkor már ezen a nyomon el is jutottunk a farizeussághoz. Isten a szíveket vizsgálja, te nem. Ennyi..
2013. febr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!