Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az az azsiai ( ferdeszemu)...

Az az azsiai ( ferdeszemu) turistak nagyresze miert hord szajmaszkot europaban?

Figyelt kérdés
Azert erdekes az egesz mert eppen itt jobb a levego minosege mint pl. kinaban, nincs akkora smog, ezert nem ertem. Vagy a fertozesektol felnek?

2013. febr. 28. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz, fél Európában, nálunk pedig különösen szennyezett a levegő. A nagyvárosok végképp, de már a vidék is rendkívül poros. Ez a következménye a közterület kezelő remek munkájának. Azok a turisták pedig inkább japánok, akik megszokták a tisztaságot.
2013. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Érti mindenki az ázsiai kifejezést is, nem kell odaírni zárójelben hülyeségeket.

Voltam már Ázsiában, én úgy tudom nem azért hordják, mert félnek a szmogtól, ill. a betegségetől, hanem mert ők maguk éppen betegek. Pl. Hongkongban gyakran van meleg, viszont a szinte mindenhol megy a légkondi, elég felszállni a metróra és máris megfázik az ember ha nem figyel. Apró betegségek miatt, pedig nem fognak otthon maradni, az ottani munkamorál ezt nem engedi. Ezért hordanak maszkot, hogy ne fertőzenek meg másokat.

A reptéren is felhívják a figyelmedet, hogy ha beteg vagy köteles vagy maszkot viselni.

2013. febr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsanat,de azert irtam a jelzot, mert nem minden azsiai ferdeszemu, hiszen kozep azsiaban mas nepek is elnek akik nem ferdeszemuek, en nem fejeztem ki magam helyesen hogy ( kelet azsiaban) , bocsanat, de nem rosszbol mondtam!
2013. febr. 28. 10:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ok. bocsi akkor rosszul értelmeztem.

Általában Kína, Korea, Japán azok az országok ahol nagyon magas a népsűrűség, így járványok gyorsan terjednek. Pont ezért nagyon fontos, hogy ha valaki beteg akkor hordjon maszkot. Egyébként pl. metrón gyakran ki van írva, hogy a kapaszkodőt fertőtlenítették, plusz van olyan hely ahol minden végállomáskor gyorsan kitakarítják a szerelvényeket. Ha több millióan használják a jármáveket olyan helyen ahol a vírusok, baktériumok gyorsan szaporodnak (a meleg miatt), ez nagyon fontos.

2013. febr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

A szmogos levegő és a járványok miatt.


Pláne most, az utóbbi miatt, mikor fél Európa fetreng az influenzától.

2013. febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Higiénia. Hozzáteszem, ezek a "ferdeszeműek", akkor is naponta fürödtek már, amikor Európában évi egy mosdás soknak számított...
2013. febr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
49%
Igazából nem feltétlen azért, mert betegek, és azt sem hiszem, hogy mert a levegő minősége itt rosszabb lenne.. (akkor miért is jönnének ide?) ez afféle divat is egyben. Vannak olyan fiatalok, akik mintás maszkokat hordanak, csak mert ott ez a divat. Más kúltúra, ennyi.
2013. dec. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Kissé téved az utolsó válaszoló.. igen, más kultúra ahol fontosabb a higiénia, s lehet a rossz levegő miatt vagy mert beteg valaki és vagy nem akarja át adni vagy valaki nem akarja elkapni a betegektől. S mert hát ott gyakori a használata nyilván nem csak egy színben kapható, és divatosakat is gyártanak... ha már hordani kell legyen trendi, de nem azért hordják mert trendi.
2014. szept. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Legalábbis a többségben elsősorban funkcióját tekintve hordja.

De olyat is halottam hogy a hideg ellen viselik.

2014. szept. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!