Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Hogy is van ez?

Ms91 kérdése:

Jehova Tanúi! Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Most olvasgatom a 'Kik cselekszik Jehova akaratát?' című új 'kiadványotokat'. Hajmeresztő, ahogy uraitok, az a hét nagy bölcs hogyan vesz rá titeket még több juh (de szebb szó a BIRKA!) 'begyűjtésére'.De ezt most hagyjuk...

Engem egy kijelentés ösztönzött erre a kiírásra. Mégpedig ez:

"Ba´ r az

evang ´ eliumhirdet ˝o munka´ nk nagy ko¨ ltse´ gekkel ja´ r, nem ke´ -

reget ¨ unk. T ¨ obb mint sz ´ az ´evvel ezelo˝ tt Az

˝

Ortorony folyo´ irat

m´asodik sza´ ma azt ı´ rta, hogy hiszu¨ nk abban, hogy Jehova

ta´ mogat bennu¨ nket, eze´ rt soha nem fogunk emberekto˝ l

k ´ eregetni. Ez mind a mai napig ´ ıgy van" (27. oldal)


Érdekes, én mégis emlékszem olyan régi, asszem 1982-es könyvre, aminek a hátuljába bele volt írva az.... most figyelj, kapaszkodj kedves tanútestvérem.... az ÁÁÁÁÁRRRRAAAA !!!!!!!!! Mégis mit írtok? "Ez mind a mai napig így van". Nem lett volna helyesebb úgy, hogy az igazat mondjátok? Ja bocsánat, nektek szabad hazudni is, igaz? Ha a vallásotok szépítéséről van szó.Képmutatóak vagytok, akár csak a farizeusok...

Ébredjetek (ti)!


Jehova Tanúi és a szervezet amely aki félrevezeti őket:


http://www.youtube.com/watch?v=dWjTdOXJsew



2013. márc. 2. 23:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező.

Bár Én 1982 ben még gyermek voltam és a világi szüleimmel éltem az életemet, de tudom, hogy akkor még valóban valamennyi összegért adtuk a kiadványainkat, a könyvet nem tudom, de az Őrtoronyért kértek a testvérek egy csekély összeget.

Azt tudom hogy 1992-ben amikor meg keresztelkedtem, 10-12

forintért adtuk a folyóiratokat, ami az újság árusnál 50.- forint lett volna.


De ezek is azt mutatják, hogy mennyire magatok felé hajlik a kezetek.

ilyen vádakkal ami 30 évvel ezelőtt volt tudtok megtalálni, az hogy az egyház vezetőitek kezéhez és a politikusok kezéhez vér tapad meg ember életek azt ilyenkor mellőzöd kipellengérezni.


S mi nem öltünk meg senkit, inkább minket bántottak meg börtönöztek be akkor tájt Jézus nevéért.

Egyébként viszont ez mára meg változott.

Mára Díjmentesen adjuk a folyóiratokat, könyveket, mert ezeket a saját anyagi javainkból fedezzük.

Ezért a vádjaid alaptalanok és rágalmazók.


Soha nem tagadtunk le semmit. Még a tévedéseinket is vállaljuk és kiigazítjuk.


Tudod rég óta fent vagyok itt a gyiken és nem egyszer tapasztaltam hasonló rágalmakat ami 1930, 1970, 1980-ból, vágnak 2013-ban a fejünkhöz.

Ha ez halálos bűn akkor akik Isten nevében tönkre teszik az embereket mire számíthatnak szerinted?


Mennyire felnagyítod ezt a gondodat ahhoz képest, hogy más vallások emberek millióit ölték meg.Ja az nem baj, Csak Jehova Tanúi pusztuljanak.:(

2013. márc. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
7%

Most kapcsolok:

Nem vagyok a Tanú testvéred.

Valószínű a kérdező egy ki közösített személy aki egykor támogatta az általa kijelentett "hazugságot".

Ha ezt lehet hazugságnak nevezni.


Ezzel befejeztem, és a sajnálatomat fejezem ki azért, hogy ellenséges érzületű az egyén.

szálka-gerenda.

2013. márc. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
12%
Igen, önköltségi ára volt a kiadványoknak, tehát akkor sem kereskedelmi céllal volt e minimális ára. Ez kb. 20 éve szűnt meg. De azóta is világrekord példányszámban, és a nyelvek tekintetében is rekordszámban nyomtatnak Jehova Tanúi folyóiratokat, és könyveket, mivel a világ legnagyobb nyomdaipari kapacitása az övék. (Máté 24:14)
2013. márc. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
66%

Abból a sok pénzből amit adományként szedtek be a tagoktó remélem is hogy futja rá. Milliók forognak csak itt magyarországon és milliárdok külföldön. És még sajnáltatjátok magatokat. Azt, hogy mennyi pénz folyt be eddig hozzátok, mi sem példázza jobban, mint az egyik "testvéretek" kijelentése: Sokakkal ellentétben nektek Saját nyomdátok van és már ezért sem kell fizetni a nyomtatásért. Kinek és miből telik egy saját nyomda működtatésére? És ez csak egy példa, az óriási befolyt összegekre, Arról nem is beszélve, hogy valami úton módon a szekta kinőtte magát és egyház lett belőle ami ugye adómentes. Jaj de sajnállak benneteket! Hogy oda ne rohanjak. Álszent hazug népség. Ti vagytok azok akik megtévesztik a népet! Nem véletlenül háborog ellenetek olyan sok ember, emrt ti vagytok egyedül azok akik átveritek az embereket és kihasználjátok őket mind a mai napig.

Mint említette itt az egyik szekta tag, hogy az nem baj hogy mások embereket öltek. Mondjuk ki nyíltan itt szó szerint a Keresztény vallást teszi felelőssé és ítélkezik. Holott ezt nem tehetné!!

A másik ugyan ezzel a mondattal kapcsolatban az, hogy ezt nem kell nap mint nap ismételni, mi történt, mert mindenki nagyon jól tudja! SŐT! Történelembőlis tanítják, DE! Mindez évszázadokkal ezelőtt volt és bizony azóta nincsenek ilyen incidensek Az emberek megbocsájtották ezeket a dolgokat és már csak előre néznek nem pedig a múltat hánytorgatják veletek ellentétben. Veletek viszont nem tud kiegyezni az ember, mert mind a mai napig kéregettek a már beszervezett emberektől, és próbáltok még több embert beszervezni! Mi ez ha nem piramis játék???

Az keresztény egyhézat és titeket is lehet egy börtönből szabadult elítélthez hasonlítani annyi különbséggel, hogy a keresztény egyház megbánta bűneit és tesz is ez ellen, TI viszont azóta is raboltok fosztogattok és veritek át az emberek fejét! De hamarosan eljön a vég ahogy ti mondjátok: De nem mindenkinek, csak nektek! Sittre kerül az egész bagázs és végre nyugtunk lesz tőletek!


Tisztelettel


De ugye nincs harag? Hisz tudjátok, Jézus megbocsájt, remélem ti is meg tudtok... magatoknak! He he he :)

2013. márc. 3. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
10%

Kedves 4-es válaszoló! Én nem dicsekvésnek szántam, csak tény, amit írtam - válaszul a kérdező hozzád hasonlóan intoleráns felvetésére. Ez téged zavar? Tán savanyú a szőlő? Akkor miért nem nézel utána annak, hogy Jehova Tanúi valójában kik és mit tanítanak, mert ennek ismerete egyáltalán nem jellemző rád az írásod alapján?!


Nem, nem a "Keresztény vallást" teszi a testvér felelőssé, mivel a "keresztény" azt jelenti, hogy Krisztus-követő. Nem, ő azokról beszélt, akik a magukat kereszténynek valló egyházak tagjai, vagy tagjai voltak valaha, s a krisztusi testvéri szeretet helyett egymás ellen tüzelték őket és borzalmas dolgokat követtek el egymás ellen.


Senki sem ítélkezett, te teszed ezt velünk kapcsolatban, méghozzá azért, mert félrevezettek!


És nem pusztán csak évszázadokkal ezelőtt volt ez, hanem ma is megtörténik, mert ugyanis az a szellem, ami akkor jellemezte a hitehagyott kereszténységet, ma is ugyanaz, sőt, büszkék is rá, hogy azon ősi (de nem krisztusi) hitelveiket védelmezik, mellyel több száz éve is rendelkeztek.

(Csak egy pl. napjainkból: Ruanda 1994!!! - nézz utána, ha nem tudod miről van szó)

2013. márc. 3. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
76%

Az egész Társaság egy SZENNYFAZÉK.

Képmutató banda akik naponta feszítik keresztre újra meg újra meg újra Jézus Krisztust.

Távol kerülje el őket mindenki én csak ezt tudom javasolni.

Higgyétek el tudom mit beszélek.

Kellemes Vasárnapot!

2013. márc. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
30%

"Az egész Társaság egy SZENNYFAZÉK.

Képmutató banda akik naponta feszítik keresztre

újra meg újra meg újra Jézus Krisztust.

Távol kerülje el őket mindenki én csak ezt tudom

javasolni.

Higgyétek el tudom mit beszélek. Kellemes Vasárnapot!" Bocsáss meg hogy kételkedek, de nem tudod mit beszélsz, mivel nyilvánvalóan nem ismersz minket. De azért megkérnélek, hogy üres vagdalkózások, rágalmazások helyett legalább annyit tegyél meg, hogy valami inkorrekt, elferdített érvel alátámasztod a fentebbi állításodat, ha meg nem tudod, akkor nem több egy egyszerű üres vádaskodástól.

2013. márc. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
21%

Szenny fazék:


Mi a szenny fazekak nem engedhetjük meg gyülekezeten belüli pedofíliát, paráználkodást, és egyéb nem keresztény magatartást, hogy Isten gyülekezete tiszta maradjon.


S ki kezdte a rég múltat felhánytorgatni?

Kedves Kérdező 1980-al jött ide, és holmi 10-forintos támogatással.

Ez ha bűn akkor a többi emberek bűne mennyire bűn amit Isten szemében Isten ellen is elkövettek.


azt írod az emberek megbocsájtották a régen elkövetett hibákat.

Igen?

De a Teremtő nem. Ő számon fogja kérni a Nevében elkövetett gyalázatokat.Emberek millióinak vére kiállt Istenhez Igazságszolgáltatásért, amit nem lehet csak úgy megbocsátani.

Ki használjuk az embereket?

Már ne haragudj, tudomásod van e arról, hogy a legutóbbi katasztrófa idején csak 3 országból küldtek testvérek 400 tonna élelmet és 1. millió 600 ezer dollárt a rászorultaknak? Akik között nem csak a Tanúk részesültek belőle?

Akkor nem csapták be az ajtót előttünk. és ez csak Három ország. A többi országról nem beszéltem.


Nyomda üzem.

Igen a Hű és bölcs Rabszolga szellemi táplálékot ad az embereknek a Bibliából díjmentesen, mert Jézus parancsolta. És ezt sem a ti adótokból, meg az állam pénzén, amint hogy a segély szállítmányokat sem az állam pénzén adunk.

Nem csak kenyérrel él az ember...

Erről nem hallottál?

Csak pénz kell meg Jó lét de amikor Isten kér valamit akkor hátat fordítotok neki,

Mint valami Pincérre néztek úgy nézitek Istent is.


Adjál adjál... És ti mikor adjátok meg Istennek ami neki jár? S ha némelyikőtök az Istennek járót "adja" is immel ámmal nagy kegyesen kényszerből, mint ha a fogát húznák.


Igen non profit szervezet. mert nem költjük fényűző dolgokra hanem Isten szándékait támogatjuk vele. Nálunk még a gyülekezeti felvigyázók is dolgoznak van világi munkájuk, mint mindenki. Nálunk nincsenek hajléktalanok nincstelenek.

Még az Afrikában a Ruandai testvérek között sem ,ahol nagy éhség van.

A mi kezünkhöz nem tapad senkinek az élete, és nem is fog. Mert nem bántunk senkit.

Hacsak azzal nem hogy megmondjuk a bibliából, hogy Isten nagyon haragszik és változtatni fog, de nem úgy ahogy nektek tetszik, hanem ahogy neki, és mi rajtunk kezdi az Ítéletet, mert először a népét tisztítja meg aztán jönnek a Többiek aki a földön laknak.

Mi sem ússzuk meg ha nem úgy viselkedtünk, vagy tettünk dolgokat, és ezt jól tudjuk.

Úgy hogy nincs miért fent hordani az orrunkat, csak Szolgák vagyunk, akik a kötelességüket teszik semmi többet.


S ne aggódj hamarosan a munka leáll, de az nem lesz jó hír mindenkinek, mert ez még csak figyelmeztetés Isten részéről.

Amikor már nem fogunk hirdető munkát végezni akkor a szám adás napja jön a Türelmi idő lejárt.

Ennek nem örülni kell hanem inkább a félelem időszaka lesz.

s igen fogtok még tettleg is bántani minket, mert ez is meg van írva.

Megfogják Támadni az utolsó napon Jehova népét akik békében élnek.

s ez lesz a vége Isten várakozásának, és nem fogja hagyni hogy megint bántsák a szolgáit. hanem véget vet ennek a gonosz emberi uralkodásnak, rendszernek.


ez lesz az amit már régóta ismer mindenki. "Armageddon" vagy is Isten háborúja a nemzetekkel.


JA és azt írod, meg kell bocsátani.

Én nem haragszom

De ezt pont te írod?

Akkor ha megbocsátottál, akkor miért írod a vádló támadó levelet?

Akkor még sem bocsátottál meg.

De nekünk meg kell bocsátani csak neked nem...

2013. márc. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
90%

"Mi a szenny fazekak nem engedhetjük meg gyülekezeten belüli pedofíliát..."


Akkor mit tesztek ellene?


[link]


Üdv.

2013. márc. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos senki sem született tökéletesen, így akármennyire próbáljuk megakadályozni a bűnt, néha köztünk is megtörténthet, de mint láthatod 70 éve most történt először ilyen a mi világszintű szervezetünkben, tehát ennek megint csak általánosítás szaga van. Még jó, hogy pedofil papok még sosem voltak most sem, meg régen sem a nagy, magukat keresztényeknek valló, felekezetek között. Ennek pedig már szálka-gerenda szaga van.
2013. márc. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!