Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tudtok a tisztítótűzről?

Mit tudtok a tisztítótűzről?

Figyelt kérdés
kik kerülnek oda, a kisebb bűnöket elkövetők vagy akár a halálos bűnt elkövetők is? Mi alapján dől el hogy a bűnös a pokolba vagy a tisztítótűzbe kerül?
2013. márc. 4. 19:29
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Persze, de ki beszélt arról, hogy a megváltásunkhoz kell hozzátennünk? Itt az üdvösség munkálásáról van szó.

Egyébként, ha valaki kifizeti az adósságomat, akkor az ő adósa vagyok. Ezért a keresztény Krisztust szolgálja, neki "törleszt" -- de ezzel egyúttal az üdvösségére is cselekszik.

2013. márc. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 ragazzo válasza:

A tisztítótűzról valóban nem sok minden van, főleg a Bibliában. Inkább a magán kinyilatkoztatások és a Mária jelenések adhatnak támpontot.


A Medjugorje-i jelenésben olvasható a következő:


"A tisztítótűzzel kapcsolatosan a Gospa ezt mondja: ,,Különbözô szintek vannak, a legmélyebben lévők közel vannak a pokolhoz, a legmagasabban lévők pedig lépcsőzetesen közelednek a mennyhez. Nem a Halottak napján, hanem Karácsonykor hagyja el a legtöbb lélek a tisztítótüzet. Vannak ott olyan lelkek, akik forrón imádkoznak Istenhez, de sem rokon, sem barát nem könyörög értük a földön. Isten más személyek imádságaiban részesíti őket. Előfordul, hogy Isten megengedi nekik, hogy különböző módon megmutatkozzanak övéik között a földön, így emlékeztessék az embereket a tisztítótűz létezésére, imádságra ösztönözzék őket Isten elôtt, aki igazságos, de jóságos. Az emberek többsége a tisztítótűzbe jut, de sokan közülük a pokolba, s csak kevesen mennek egyenesen a mennybe."


Fausztina nővér naplója is utal erre.


Valaki írta, hogy aki élete végén bánja csak meg bűneit, az hová kerül, illetve kerülhet-e a mennyországba. Saját véleményem szerint igen, hiszen Isten irgalmasságát senki nem ismeri. Persze valószínűleg nem mindegy mit tett, de talán kerülhet. A szőlőmunkásokról szóló példabeszéd pont ezt taglalja. Az is ugyanannyi bért kap aki reggel kezdte a munkát és az is aki csak este állt be dolgozni. Természetesen volt zúgolódás.


Isten azonban irgalmassága miatt megengedi az embernek, hogy hozzá térjen és őt válassza. Még halála órájában is. Senki nem féljen bármilyen bűnös is legyen. De idéznék a naplóból.


"Különösen neked és mindazoknak, akik hirdetni fogják nagy irgalmasságomat. Haláluk óráján magam oltalmazom meg őket, mint saját dicsőségemet. Ha a lélek bűnei éjsötétek lennének is, de ha a bűnös irgalmasságomhoz folyamodik, ezzel a legnagyobb dicsőítést adja meg nekem, és keserves szenvedéseimet dicsőíti. Ha valamely lélek jóságomat hirdeti, remeg előtte a sátán, s elmenekül a pokol mélyére."


"Írd! Háromszorosan szent vagyok, s irtózom a legkisebb bűntől is. Nem tudom szeretni azt a lelket, akit beszennyez a bűn. Ha azonban bánatot érez, nagylelkűségem határtalanná válik iránta. Irgalmam elborítja, s megigazulttá teszi őt. Irgalmam követi a bűnösöket, bárhol is járjanak, és szívem örül, ha visszatérnek hozzám. Elfelejtem a keserűséget, amellyel átitatták szívemet, és örülök visszatérésüknek. Mondd meg a bűnösöknek, hogy egy sem menekül kezeim közül. Ha elszöknek irgalmas szívem elől, igazságos kezeimbe kerülnek. Mondd meg nekik, hogy állandóan várok rájuk, hallgatom szívük dobbanását, mikor kezd értem dobbanni. Írd le, hogy lelkiismeret-furdalásuk által szólok hozzájuk, sikertelenségek és szenvedések, viharok és villámok által, és az Egyház szavával. De ha minden kegyelmem semmibe veszik, haragra gyúlok irántuk. Magukra hagyom őket, s megadom, amit kívánnak. "


"... Hogy minden lélek dicsérje jóságomat. Bizalmat kívánok teremtményeim részéről. Bátorítsd a lelkeket kimeríthetetlen irgalmam iránti nagy bizalomra. Ne féljen a gyenge, a bűnös lélek közeledni hozzám, még ha több vétke is lenne, mint amennyi homok van a földön, minden

elmerül irgalmam mélységében."


,,A legnagyobb bűnösök [helyezzék] reményüket irgalmamba. Mindenki más előtt nekik van joguk bízni irgalmam mélységében. Leányom, írj a megkínzott lelkeknek irgalmamról! Gyönyörűséget okoznak nekem azok, akik irgalmamra hivatkoznak. Ezeknek a lelkeknek több kegyelmet adok, mint amennyit kérnek. Nem tudom megbüntetni, még ha a legnagyobb bűnös is lenne, azt, aki irgalmamra hivatkozik, hanem felmentem őt mérhetetlen és kifürkészhetetlen irgalmamban. Írd: Mielőtt eljövök mint igazságos Bíró, előbb szélesre kitárom irgalmam kapuját. Aki nem akar az irgalom kapuján átmenni, annak igazságosságom kapuján kell áthaladnia."


Tehát bárki bármikor kérheti Jézustól a bocsánatot és az irgalmasságot.

Valóban Isten dönti el, hogy ki hová kerül. Pokolba inkább csak az kerül, aki halálos bűnben hal meg vagy teljesen elutasítja Isten szeretetét.

2013. nov. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!