Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi ti miért tartjáto...

Jehova Tanúi ti miért tartjátok a pogány szokásokat ha egyszer annyira elítélitek azokat?

Figyelt kérdés

Őszinte válaszokat szeretnék olvasni és nem mellébeszélést.

Amúgy meg mindenkinek a véleményére kíváncsi vagyok ami a kérdést illeti.



2013. márc. 5. 10:40
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Amikor megünnepeljük a születésnapunkat (például keresztények között közös imádsággal, áldáskéréssel az ünnepeltre, esetleg ajándékkal, amellyel a szeretetünket fejezzük ki), akkor ki gondol a fáraóra, meg Heródesre? Amikor karácsonykor megünnepeljük Jézus születését, akkor ki gondol a babiloni életfára meg a ki tudja még mire, amiről azt állítjátok, hogy a pogány vallásokból került át a kereszténységbe? Nem gondolod azt, hogy ezzel a saját magyarázataitok alól húzod ki a talajt?
2013. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
25%

Kedves 21-es válaszoló! Kérlek olvasd el a következő cikket erről a témáról. Persze úgy is lehet hogy felületesen elolvasod, majd legyintesz, hogy hülyeség, de úgy is lehet, hogy elolvasod a bibliai indokokat is, vagyis kikeresed a verseket. Ha ezt teszed, próbáld meg megcáfolni a Biblia alapján, de persze nem oda nem illő versekkel, hanem korrekten:


[link]

2013. márc. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 Andizsuzsi ***** válasza:

"Írd be a googlebe, hogy FALLIKUS szimbolumok és megtalálod amit te nem találtál. :D

De ha JT vagy akkor nem ajánlom,hogy kutass mert kiközösítés lesz a vége. :D"


Nem találtam meg, mert a nyakkendőnek, mint olyannak eleve semmi köze a pogánysághoz. És csak sajnálni tudlak, ha neked egy löttyedten lógó ruhadarab szimbolizálja a falloszt.


Ha többször olvasgattál volna itt, és nem csak kötözködni jöttél volna, akkor tudnád, mert naponta többször adom bizonyságát, hogy nagyon távol áll tőlem a Tanuk eszmeisége, katolikus vagyok. Ezzel együtt nem szeretem, amikor valaki mások vallásást, világnézetét, hajvisletét, öltözködését stb. kifigurázni jön ide.

2013. márc. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Kedves 22-es!

Ismerem a biblikus érveiteket a születésnappal kapcsolatban, de azok nem elégségesek. Van a Bibliában két születésnapi ünnepség, amikor gonosz dolgok történtek. Ez mit bizonyít? Mellesleg a királyok születésének napja az esetek többségében nem a megszületésüknek, hanem a koronázásuknak a napja, amikor ítélkezést tartottak, ezzel is kifejezve azt a hatalmat, amit kaptak. A kor emberei javarészt nem is tudták, melyik napon születtek, mert a naptárakat nem használták a hétköznapokban. Kifejezett parancs, tiltás vagy elvi állásfoglalás nincs ellene.

A Prédikátor könyvéből vett idézet gyönyörű, csak éppen ki van ragadva a környezetéből. Köze nincs ugyanis a születésnap ünnepléséhez. A 7. fejezet első veresei látszólagos ellentmondásokkal operálnak: jobb a halál, mint a születés, jobb a gyász, mint az vigalom, jobb a szomorúság, mint az öröm -- annak összefüggésében, hogy az ember élete rövid, s ha a halálára pillant, az az Úr félelmére oktatja, a mi a bölcsesség kezdete.

Mindez azonban félre visz minket az eredeti felvetésemtől, hogy miért nem szabad Istennek hálát adni és baráti összejövetelt tartani valakinek a születése napján? Milyen pogány szertartás van ebben, ami beszennyezi a keresztényt?

2013. márc. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
18%

"Kifejezett parancs, tiltás vagy elvi állásfoglalás nincs ellene."


Kedves 24-es válaszoló! Kifejezett tiltás az nincs nagyon sok minden ellen a Bibliában, mégis pontosan tudhatjuk, hogy helytelen a gyakorlása, mert bizony van elvi állásfoglalás, vagyis alapelv, mellyel meg tudjuk határozni a pontos irányt. Ebben az esetben is vannak ilyen alapelvek, melyek figyelembevételével egyértelműen eltudjuk dönteni, mi helyes, mi helytelen Isten szemében. Ezért tanított Jézus sokkal inkább alapelvekben (melyek a törvények alapjainak tekinthetők), mintsem paragrafusszerű törvényekben. Az ilyen törvényeket 2000 éve "fára szegezte".

Az ókori zsidóknak sem volt konkrét írott tiltóparancsba adva, hogy nem ünnepelhetik meg a születésnapot (mint ahogy sok más sem), mégsem mondhatjuk, hogy csak véletlenül nem ünnepelték. Ismerték ugyanis az Istenük ezekre vonatkozó alapelveit, és ezért Írásellenesnek tartották.


Észrevetted-e a világos párhuzamot a Prédikátor 7:1 és a tény között, miszerint az egyetlen vallásos ünnepre adott parancs nem születéssel, hanem halállal kapcsolatos, mégpedig Jézus halálával? Elgondolkoztál-e rajta?


7:1 "Jobb a jó hírnév a jó olajnál, és a halál napja a születés napjánál.

2 Jobb olyan házba menni, ahol gyászolnak, mint a lakodalmas házba, mivel minden embernek ez a vége. Szívlelje meg ezt, aki él!"


Ez az első vers nincs "kiragadva" a környezetéből, teljesen jól érthető magában is. Azt viszont senki sem állította, hogy ez tiltó parancs lenne a születésnap megünneplése ellen. Ahogy fent mondtam, ez nem is számít, mindent, ami bűn és helytelen, nem lehet felsorolni, mert akkor száz Biblia sem lenne elég - alapelvek szerint kell látnunk és gondolkoznunk.


Az első és a második vers nem az élet "rövidségéről" szól, hanem a "hírnévről", arról, hogy milyen nevet szerzünk Jehovánál! Azért jobb a halál napja a születés napjánál, mert az ember halálakor már ELDŐLT Isten előtt, hogy milyen nevet szereztünk magunknak. Ha hűségben halunk meg, "jó hírnevünk" lesz Istennél, mely az áldásaival jár. A születéskor még bármi lehet, semmi sincs eldöntve.


A születésnap felmagasztalásának, vagyis a későbbi megünneplésének az okait leírta a cikk, ezek (a fentiekből is következően) nagyban különböznek a Biblia szellemiségétől, sőt ellentétesek azzal!


"Mindez azonban félre visz minket az eredeti felvetésemtől, hogy miért nem szabad Istennek hálát adni és baráti összejövetelt tartani valakinek a születése napján?"


Tehát egyáltalán nem visz félre, hiszen maga Jézus is csak az ihletett héber írók szellemében határozta meg az egyetlen ünnepet, mely a halálának az emlékünnepét jelenti. Ezt logikusan évente kell megtartani és idén március 26-n lesz Jehova Tanúi által megtartva.

Ma, a legtöbb magát kereszténynek tartó ember, ha megünnepli a születésnapját, a legkevésbé Istennek ad hálát, teljesen másról szól ez az ünnep - tudom, mert én is sokáig gyakoroltam hívő katolikusként. Ez tehát alapvetően ellentétes a Szentírás szellemével.

2013. márc. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi kedves ha van kedved kötekedni akkor ne engem szívass, rendbe van?

Le se ....., hogy te milyen vallású vagy engem nem érdekelnek a vallások ebben az esetben,hanem az érdekelt,hogy miért használnák pogány szimbólumokat a JT ha egyszer annyira küzdenek ellene.

Hogy te nem találtad meg azt amit keresel az legyen a te tudatlanságod,engem még az se érdekel. Ami érdekel az az,hogy szállj le rólam és ne engem vádolj olyasmikkel amelyek nem igazak.

És hidd el,hogy a te katolikusságod nem igazán dicséretre méltó ha olyasmit védsz ami gyökerestől tagadja Jézust. Erről ennyit! Nézz utána,hogy kit védsz!

Ja és a te felállásod szerint úgy tűnik, hogy nem szabad kérdéseket feltenni a gyakorikérdésekben mert ha valaki kérdést tesz fel az a jele, hogy kötekedni akar.

Jól értettem? Ne légy már ennyire szőrszál hasogató, mert ebből látszik meg igazán,hogy mennyire is fáj az igazság, és,hogy mennyire szíveden viseled a J.tanúit.

Szállj le rólam, és ha nem tudsz valamit nézz utána.

2013. márc. 9. 12:02
 27/38 A kérdező kommentje:

"A nyakkendő fallikus üzenetet hordoz, egyrészt az alakja, másrészt amiatt, hogy a viselője nemi szerve felé mutat. Németország katolikus részein a Weiberfastnacht, vagyis a Női karnevál során szokás, hogy a nők levágják a férfiak nyakkendőjét, ezzel szimbolizálva a férfiak kasztrálását – vagyis a hatalomátvételt. Minden évben megválasztják a mosodahercegnőt az udvarhölgyeivel, és szimbolikusan átveszik a város vezetése feletti hatalmat."

"Rómában az elnőiesedés jele volt

A nyakkendő legközelebb i.sz. 113-ban tűnik fel a Trajánusz római császár és hadvezér által emeltetett győzelmi emlékművön. A díszoszlopon szereplő mind a 2500 élethűen ábrázolt alak nyakkendőt visel. Ezek közt megtalálható a mai nyakkendő rövidebb változata; egyfajta nyak köré tekert textília, amelynek végeit a páncélzat alá tűrték; valamint a vadnyugati cowboyokéhoz hasonlóan megkötött bandana szerű nyakbavaló. Azonban amíg a római szónokok gyakran alkalmaztak nyakbavalót, hogy melegen tartsák a torkukat, a katonák közt ez nem volt szokás. Sőt, Horáciusz és Seneca szerint csak az elnőiesedett férfiak hordtak nyakkendőt."

"Agyaghadsereg

A nyakkendő történelme azonban sokkal korábbra nyúlik vissza, mint a 17. század. A nyakkendő legkorábban Shih Huang Ti kínai császár udvarában fordult elő Kr. előtt 210 körül. Ekkor temették ugyanis el a császárt az őt védő 7500 agyagkatonával együtt. A katonák fegyverzete, egyenruhája, haja és arckifejezése hihetetlen részletességgel került kidolgozásra, s ennek köszönhetően minden egyes figura különbözik a többitől – kivéve egy dologban: mindegyik nyakkendőt visel."

Kedves Andizsuzsi,még hozzak?

2013. márc. 9. 18:14
 28/38 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Nocsak, nocsak. Ekkora indulat egy nyakkendő miatt. Azt, hogy van, akinek a nyakkendőről a fallosz jut eszébe, nem vitatom. Vannak emberek, akiknek mindenről AZ jut az eszükbe. Ezek szerint te is közéjük tartozol. Az meg, hogy a kínai hadsereg sálat viselt... És??? Akkor a sál is a fallosz szmbóluma?


A vallásom után te érdeklődtél, én csak válaszoltam. És nem védem a Tanukat, nincsenek is rám szorulva, megvédik ők saját magukat. De a nekem ideírt válaszodból is látszik, hogy csak provokálni jöttél. A kérdésednek az ég egy adta földön semmi köze a valláshoz.


Az én katolicizmusomba pedig bőven belefér az, hogy elfogadom, hogy minden ember azon az úton jár, amit magának választott. Még a te kevésbé kedves stílusodat is. További szép napot.

2013. márc. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Kedves Andizsuzsi! :D hát kettönk közűl nem tudom ki volt az indulatos,de minden bizonnyal nem én kezdtem. Én felhoztam egy kérdést ami neked szurta a szemed pedig állitólag semmi közöd a jehovásokhoz. Nna mindegy szerintem mindketten tudjuk,hogy mi a gond csak az a baj hogy valaki nem elég gerinces,hogy azt bevalja.
2013. márc. 12. 10:36
 30/38 anonim ***** válasza:
Azert is kikozosites jat kedves JT ha valaki megunnepli a szuletesnapjat es halat ad Istennek hogy eddig megtartotta,megorizte?Ez azert mar eleg durva lenne.
2013. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!