Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e kapcsolat isten és az...

Van-e kapcsolat isten és az ember lelke között? Ha igen, mi?

Figyelt kérdés

2013. márc. 7. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Biztos van elképzelésed . Írd le aztán én is megmondom mit gondolok erről.
2013. márc. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Igen Isten lelke valamilyen mértékben mindenkiben ott van. Ezt sokan észre se veszik mert már megszokták. Pedig ez nem természetes. Azt hogy milyen rossz Istentől elszakítva lenni csak az tudja meg aki elkárhozik.

Istennel való kapcsolatot jelent a szeretet (mert ez Istentől származik), a Szentlélek (ha betölti az embert), és az ima is.

2013. márc. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Scythian :


szerintem a kettő : egy.

Isten és az ember lelke: ugyanaz.

Így látom isten és az ember viszonyát.

(a külső (=hamis/nem-létező) istent a papok találták ki...azért, hogy az ember lelkét kissebbítsék)

2013. márc. 7. 16:01
 4/14 anonim ***** válasza:

Van a világ lelke és gondolkodásmódja és van Isten Lelke. A világ nem tudja befogadni Isten Lelkét és Jézus tanítását, ezért nem képzelhető el a kollektív megváltás. Ha bűnbánatot tartasz és megtérsz a Jézus Krisztusban való hitre, újjászületsz Lélekben.

Ján.

3,1 Vala pedig a farizeusok közt egy ember, a neve Nikodémus, a zsidók főembere:

3,2 Ez jöve Jézushoz éjjel, és monda néki: Mester, tudjuk, hogy Istentől jöttél tanítóul; mert senki sem teheti e jeleket, a melyeket te teszel, hanem ha az Isten van vele.

3,3 Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.

3,4 Monda néki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajjon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é?

3,5 Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

3,6 A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.

3,7 Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.

3,8 A szél fú, a hová akar, és annak zúgását hallod, de nem tudod honnan jő és hová megy: így van mindenki, a ki Lélektől született.


Ján.

17,6 Megjelentettem a te nevedet az embereknek, a kiket e világból nékem adtál: tiéid valának, és nékem adtad azokat, és a te beszédedet megtartották.

17,7 Most tudták meg, hogy mindaz te tőled van, a mit nékem adtál:

17,8 Mert ama beszédeket, a melyeket nékem adtál, ő nékik adtam; és ők befogadták, és igazán megismerték, hogy én tőled jöttem ki, és elhitték, hogy te küldtél engem.

17,9 Én ezekért könyörgök: nem a világért könyörgök, hanem azokért, a kiket nékem adtál, mert a tiéid.


+ Mindenkinek van lelkiismerete - pl. ami azt mondja, hogy ölni, másikat bántani rossz - de el lehet hallgattatni, meg lehet gyengíteni.

2013. márc. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Már megint ez a Jézusos sztori, ami a könyökömön jön ki.

Mindenki tudja, hogy a keresztény vallást alapjába véve az 1414-18-as konstanci zsinat keretein belül alkották meg. A régi ókori isteneket használták fel ember ábrázoláskor is:

Jézust a görög Apollóról mintázták:

[link]

Szűz Mária kultuszát Vénuszból és Artemiszből kovácsolták:

[link]

A legszembetűnöbb példa Séth, akit minden bizonnyal az egyiptomi Széth istenről kapta a nevét. Biztos nem voltak épp toppon a zsinat résztvevői.

2013. márc. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Elég meredek állítások.


Hogyan lett könyvvé az Újszövetség? dia/hanganyag


[link]


[link]


Manipulálta-e az Egyház Jézus üzenetét? dia/hanganyag


[link]


[link]

2013. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 pelgrim ***** válasza:
100%

«Van-e kapcsolat isten és az ember lelke között? Ha igen, mi?»


Igen, van. Sőt mitöbb, egy és ugyanaz, mert a tudat vagy tudatosság egy. – Az ember lelke vagy tudatossága az egy egyetlen isteni forrás fejleménye, az ember jelen állapotához illően szűkitve van jelen az emberben. Ez az ember isteni kiléte, az Isten egyszölött fia / leánya, az ÉN VAGYOK, a Krisztus minden emberben.


A vallások azt tanítják, hogy Isten mindenűtt jelen van, ebben nem tévednek. De hogyan lehetne jelen mindenűtt jelen, ha minden ami létezik nem Isten fejleménye, hanem csak alkotása, teremtménye lenne? De mivel a dolgok Isten fejleményei nem teremtményei, Isten jelen van mindenben mint egy Vezérlő Alapelv. Ennek következtében minden fejleménye hozzáférhetőséggel rendelkezik az isteni forrás minden áldásához. Az ember mint Isten legelőbbre haladt fejleménye szinte korlátlan hozzáférhetőséggel rendlkezik, amit csak érdeklődése határoz meg.

2013. márc. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Upsssz, és kik érvényesítik az igazságosságot (hogy a rosszak, akik terrorizálják a másikat megbüntettessenek, stb.)?

Nálunk fejlettebb lények? És őket ki minőségbiztosítja?

2013. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 pelgrim ***** válasza:

# 8/ tegnap 16:43


Bűntetés, megtorlás, bosszúállas a gyarló ember tevékenysége, Isten nem büntet, de az ember tetteinek következményei vannak, ez egy természeti (isteni) törvény, mij alól nincs kibújó.

2013. márc. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 pelgrim ***** válasza:
helyesebben: , mely alól nincs kibujó.
2013. márc. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!