Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tudtok az adventistákról?

Mit tudtok az adventistákról?

Figyelt kérdés
A fiam olyan lánynak udvarok, aki adventista. Szeretnék erről többet tudni.

2013. márc. 10. 22:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2013. márc. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Semmi rosszat. (nem hiszem, hogy ártalmasok)

Legalábbis az oldalon normális adventistákkal találkoztam. Életemben egyszer elmentem egy előadásra és ott sem tapasztaltam károsat.

Maximum a szombaton való nem dolgozás vagy az egészséges vega étkezést vihetik túlzásba.

De most hogy mondod, lehet megint el fogok menni és jobban megnézem. Mert akkor még nem igazán izgatott a dolog.

2013. márc. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!


Én adventista vagyok. Mivel nem írtál pontosan konkrétumot, hogy mi szeretnél tudni rólunk, ezért nehéz eldönteni, hogy mely információkat ismertessünk veled. Azonban figyelmedbe ajánlom, a www.adventista.hu weboldalt. A "Kik az adventisták" menüpontban olvashatsz rólunk. Ha esetleg lenne még valamilyen kérdésed, akkor nyugodtan felteheted, akár privát üzenetben is. Ha tudok szívesen segítek.


Minden jót!

2013. márc. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Ha olyan lánynak udvarol, akkor szerencséje van a fiadnak, mert erkölcsös és megbízható lány lehet.
2013. márc. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Üdv!


Amit lehet tudni az Adventistákról:


-A Bibliát veszik alapul

-Bemerítéssel keresztelnek

-Igyekeznek egészségesen élni (no cigi, no alkohol, no drog, stb.)

-Az Istentisztelet náluk szombaton van, nem vasárnap

-A lelkész a tizedből él

-Nem vesznek fel milliókat az államtól

-Nem térítenek senkit, aki érdeklődik az egyházuk iránt, szeretettel fogadják


Megemlíteném még az ifjúsági táborukat is. Nem először táboroztak adventista fiatalok szerény kis városomban SegítHetek szlogennel, mely a táborozás keretein belül segítettek a könyvtárban könyveket válogatni, illetve az iskolai festésnél is aktívan részt vettek. Ergó: Táboroztak és dolgoztak is, váltottam velük pár szót, rendesek, barátságosak voltak.

2013. márc. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Szia konex!


Hát nagy szerencséd van, és hálát adhatsz a Jó Istennek, hogy ilyen szerencse ért. Nekem két fiam van, és azért imádkozom, hogy nekem is ilyen lehetőséget adjon! Jómagam több mint 20 éve ismertem meg az adventistákat, és csatlakoztam egy Adventista közösséghez. Mindnyájan nagyon kedvesek, szerények, és mivel tartok ifjúsági bibliaórákat, így első kézből meg tudom erősíteni neked, hogy az Adventista lányok igen visszafogottak, kedvesek, aranyosak és nagyon jól neveltek. Ha bármilyen tanács kell keress bátran!


Üdv. Péter

2013. márc. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon megnyugtató! Valóban nagyon kedves a lány, csak attól tartottam, hogy valami fanatikus irány felé halad, de örülök, hogy nem így van! Őt is kérdezgettem már, (hiába a fiús anyák ilyenek) főleg az esküvő, keresztelő témában, mert nagyon úgy néz ki, hogy erre is sor kerül! Én katolikus vagyok, de elfogadom más vallását, legalábbis igyekszem! Az esküvő náluk sokkal szerényebb. De persze, nem ez számít.
2013. márc. 11. 14:10
 8/14 anonim ***** válasza:
20%

Nem adventistaként.

Fundamentalista irányzat, a szombatot tartják, aakkor nem is járnak el sehova, tényleg nem isznak, akikkel engem hozott össze a sors húst sem ettek, belőlük váltak ki a jehova tanúi.

2013. márc. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Ők csak egymás között házasodhatnak, a fiadnak is be kell térni. Szombatot tartanak, akkor csak imaházban vannak. Vegetáriánusok, disznóhúst nem ehetnek. Igen puritánok, öltözködésben, viselkedésben. Ünnepeket sem tartanak. Szórakozó helyek látogatása, tv, sem szabad. Étkezésük is nagyon egyszerű, süteményeket sem fogyaszthatnak. szeszes ital, kávé, tea, cigi sincs. A fiatal pát kettesben sem maradhat, még csókolózás sem jöhet szóba. Katolikusok nem a szívük csücskei. Menyegzőjükön sincs zene, tánc, vallásos énekeket énekelnek. A helyeben lebeszélném a fiamat. Elhiszem, hogy rendes a kislány, de ez egy különös, zárt világ. Édesapám szeretett volna udvarolni egy adventista lánynak, még a 40-es évek végén, de hál Istennek vége lett.
2013. márc. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mi közös egy világi fiúban és egy adventista lányban? Ők nem járhatnak színházba, moziba, táncolni. Strand, kirándulás is kizárva. Megjelenésük is puritán, smink, divatos ruhák kizárva. A szombati napot imaházban töltik, semmi munkát sem végezhetnek. Az étkezésük is teljesen egyszerű.
2013. márc. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!