Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt mitológiában...

Ms91 kérdése:

Vannak itt mitológiában jártas emberek?

Figyelt kérdés
Főképpen távol-keleti mitológiára gondolok, de bármilyen megteszi, és abban szeretnék segítséget kérni, hogy milyen lények ill. istenek szerepelnek az adott mitológiában. A görög mítológiát ismerem jobban mind közül, próbálkoztam google-val, örülnék, ha tudnátok hasznos linkeket küldeni ebbe a témakörbe.

2013. márc. 12. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ez aw ókori keleti vallásokról szól, de adhatok egy általánosabb linket is, ahol mindenféle régi vallásról, mitológiáról olvashatsz. Csak választanod kell:


[link]

2013. márc. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezeket már én is megtaláltam.

Nekem valami részletesebb kellene, ha van, és a sumer ill. kínai, japán stb. ókori hitvilágról szeretnék többet megtudni, csak google-val többet ennél még én se nagyon találtam.

Aki tud nekem vmi részletesebbet mutatni, minden tiszteletem az övé. :)

2013. márc. 12. 19:04
 3/8 anonim ***** válasza:

a wikipedia az elég jó ilyenre is ha tudsz angolul

pl itt területek szerint vannak a mitikus lények:

[link]

itt típus szerint:

[link]


itt meg istenek kultúránkként:

[link]

2013. márc. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok angolul, de azért köszi, majd a Google fordító segít rajtam.

De ha vki tud magyarul is vmit ajánlani, azt megköszönném.

2013. márc. 12. 22:11
 5/8 anonim ***** válasza:

elte btk gépeskönyv?

[link]

"Ókori és keleti vallások"

2013. márc. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. márc. 13. 02:23
 7/8 mayan125 ***** válasza:
Én egy könyvet ajánlanék a témában, amit töbek között vallástudomány kurzuson tanítanak; Mircea Eliade-Vallási hiedelmek és eszmék története. Szerintem ezzel többet érsz mint netes linkekkel.. Tény hogy a könyveket is ajánlatos egy minimális szkepszissel kezelni de az interneten fentlévő 'anyagok' forrása ezerszer bizonytalanabb. Kivéve persze ha az meg van jelölve. Ebben a könyvben Eliade nagyon átfogóan áttekinti a különböző ősi- és világvallások, teremtésmítoszok, kultuszok történetét illetve ezzel együtt a lényegét is. Én ezáltal a köny által ismerkedtem meg közelebbről az egyiptomi, ősi perzsa és sumer mitológiákkal, számomra nagyon hasznos volt és átlátható, vagyis rendet tett a fejemben az eddigi ismereteim között.
2013. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit régi, de alapjában véve megbízható a Mitológiai ábécé c. könyv is, számos antikváriumban és könyvtárban megtalálod.
2013. márc. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!