Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Papnak hív a Jóisten?

Papnak hív a Jóisten?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni hogy igen-e?... Néha belegondolok és jó lenne néha pedig nem... egyszóval nem tudom eldönteni....

Normális válaszokat, Köszönöm!



2013. márc. 12. 20:01
 1/10 Ozmium42 ***** válasza:
70%
Légy türelmes, és addig is, míg bizonytalan vagy, tanulj. Tanulmányozd a Bibliát és mellé teológiát, ha érdekel, vagy valami másba ásd bele magad, ami a hobbid. Idővel le fog tisztulni, hogy mire vagy elhivatott (Isten mindenkit elhív valamire)
2013. márc. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gondold át milyen érv szól a papi hivatás mellett és mi szól ellene. Református papoknál lehet feleség ha jól tudom :) miért akarsz pap lenni? oda is fősulira kell járni vagy egyetemre azt hiszem. Az esküvő és a keresztelő szép dolog, de az a sok temetés... én nem bírnám :/
2013. márc. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ozmium42 ***** válasza:
58%
Hobbi helyett érdemesebb lett volna úgy fogalmaznom, hogy valami, amit kedvelsz, tevékenység, sport, vagy tanulás valami olyan témában, ami érdekel, de mindenképp olyasvalamire gondolok, ami szakmához kapcsolódik.
2013. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Római katolikus vallású vagyok..

... még a mentőzésen gondolkozok, mert embereken is jó lenne segíteni...

2013. márc. 12. 20:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem értettem meg elsőre, hogy mi a problémád kedves kérdező:)

Azt hittem, hogy Isten úgy hívott téged, hogy Pap, pedig nem vagy az és a vezetékneved sem az.

De a többi kemmentből számomra is világos lett :P


Szeretnél pap lenni?

2013. márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Hazardteam ***** válasza:
Hidd el Pisti, ha papnak hívna, akkor nem a gyakori kérdések-en kérdeznéd emberektől. Sok más módon tudsz az embereknek segíteni, el se tudod képzelni hány féle hivatással és tevékenységgel..
2013. márc. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Balu86MH ***** válasza:
100%

uccsó, már miért ne kérdezhetné meg gyakorin?? ... :)


Szerintem minden erős hitű Katolikusnak előbb utóbb érez ilyet, hogy akár a papi, vagy apácai hivatást is választja. Ez igen összezavaró is lehet olykor, tudom, én is átéltem ezt, és a környezetemben akikkel beszélgettem a fiúk és lányok is :)

Lényeg, hogy ne dönts elhamarkodottan, nézd meg, hogy akár 1-2 év múlva is így gondolod-e, mert lehet, hogy csak egy fellángolás. Ahogy az előttem szólók is írták, addig meg fejleszd a teológiai tudásod, fejlődj lelki értelemben is és hagyd meg nyitottan magadnak ezt a lehetőséget. Egyébként ha úgy döntesz, hogy mégis elmész szemináriumba, és ott jössz rá, hogy Isten mégsem erre a hivatásra hív el, akkor is kiléphetsz közben.

2013. márc. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos: imádkozz!!! Beszéld meg a Jóistennel!!


Lelkivezetőd van-e? Keress egyet, ha még nincs, nagy segítség a hivatásod felismerésében.


Ha budapesti vagy, akkor különféle hivatástisztázó műhelyek is rendelkezésedre állnak.


Valamint ajánlom a nagymarosi ifjúsági találkozót, ott mindig van hivatástisztázó részleg, tudsz beszélgetni kompetens emberekkel. Sok más ifjúsági találkozón is van erre lehetőség. Valószínű nyáron a HungaRión is lesz.


Plébánosoddal is beszélgethetsz: ő miért lett pap és hogyan.


Amúgy pedig keress neten a "hivatástisztázás" kulcsszóra, egyre több jó és valóban segítő anyag van fenn.

2013. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Hazardteam ***** válasza:
A legjobb "lelki vezető" a Szent Lélek. Mert ugye, "akiket Isten Lelke vezérel/vezet, azok Isten fiai" igaz? Az emberek tévedhetnek, mondhatnak mindenféléket, a Szent Lélek viszont soha nem mond hülyeséget és sosem téved.
2013. márc. 13. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne az embereket kérdezd, hanem csakis Istent. Ő majd rávezet arra, hogy melyik hivatást szánta neked.
2013. márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!