Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lesz meg egy pápa 2/3-a?...

Hogy lesz meg egy pápa 2/3-a? Nem ugyanarra a jelöltre szavaznak minden alkalommal?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk én Erdő Pétert akarom pápának, akkor tizedszer is őt írom a szavazócédulára. Ha más is ragaszkodik a jelöltjéhez, sose változik meg az arány. Elmagyarázná ezt valaki?
2013. márc. 13. 09:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
XXII. János pápa pedig csellel lett pápa. Miután meghalt X. (Civakodó) Lajos, a csecsemő fia lett a király, a régens pedig az öccse, a későbbi V. (Hosszú) Fülöp. Ő volt a legrátermettebb uralkodó az apja után, IV. (Szép) Fülöp után, de hamar meghalt. Uralkodása alatt megüresedett a pápai szék, a bíborosok pedig nem tudtak váalsztani. A király már megfenyegette őket, ezért nem is mertek egy helyre menni, de végül X. Lajos egyik gyászmiséjén össze kellett gyűlniük. Ezalatt a király befalaztatta őket, csak egyetlen kis rést hagyott, ahol a szabályok szerinti egyre szegényesebb ételt kapták. Jacques Duéze néhány nap elteltével már csak a szolgáját küldte ki a kis fülkéjéből, ő nagyon beteg, nagyon rosszul van... aztán a bíborosok, hogy szabaduljanak onnan, megválasztották őt, gondolván ,hogy úgyis hamarosan meghal, addig meg el tudják dönteni, mi legyen. Jacques Duéze megválasztása után még több mint 18 évig volt pápa, nem volt semmi baja, de tudta, hogy így őt váalsztják majd meg. A második avignoni pápaként jelentős reformokat hozott, fellendítette és megszervezte a város életét, ő hozta létre a mai napig is fennálló pápai kollégiumot a francia és angol államigazgatási mintára, de ez sokkal sikeresebb és használhatóbb lett. Ő hozta létre a pápai bankot is. Ha nincs Dante és Petrarca, meg a rómaiak/olaszok által elnevezett "avignoni fogság" féle negatív propaganda, a mai napig is Avignon lenne valószínűleg az egyház központja, és jobb helye lenne ott, mint Rómában.
2013. márc. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
És milyen pápát szeretnétek? Konzervatívat, vagy reformert?
2013. márc. 13. 10:44
 13/25 A kérdező kommentje:
83%, nem semmi a tudásod!
2013. márc. 13. 10:45
 14/25 anonim ***** válasza:

Köszönöm, de ez csak rétegdolog, a történelem, vallás nagyon érdekel, és a kedvenc korszakom a középkor... műszaki dolgokhoz pl. halvány lila elképzelésem sincs :)


Én ateista lévén egy reformer, de hagyománytisztelő pápának örülnék. Lenne az egyházban pár dolog, amit nem ártana megváltoztatni, de sajnos egyikre kevesebb az esély, mint a másikra...

2013. márc. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Akkor hasonló az érdeklődésünk, én is inkább humán beállítottságú vagyok, a matek-fizika-technika soha nem volt az erősségem.


Én hívőnek vallom magam, szeretném ha azért a régi hagyományos értékek megmaradnának, de persze újítani is kellene. Például én a cölibátust megszüntetném, nem egészséges dolog nő nélkül élni :)

2013. márc. 13. 10:53
 16/25 anonim ***** válasza:

Na igen, ebben egyetértünk :)

De sajnos ez nem valószínű. Ez nem bibliai követelés, ezt az egyház találta ki a vagyonfelaprózódás elkerülése miatt. A Bibliában is benne van, hogy legyen feleséged és gyermeked, mert csak így leszel feddhetetlen, mint pap, és tarts őket tisztességben, hiszen aki a saját házát nem tudja tisztességben tartani, arra hogy lehet egy egyházat bízni? Akinek nincs családja, az milyen alapon mer tanácsot adni családi dolgokkal kapcsolatban? Az elmélet sok esetben egészen más, mint a gyakorlat... Sok pápának volt gyereke, némelyik pápa leszármazottjából is pápa lett, de általában a vagyonos bíborosok gyermekei már nem lettek papok, a vagyon egyházon kívülre került. Ezért bevezették a cölibátust, így minden egyes pap, érsek, püspök, bíboros, stb vagyona halála után az egyház tulajdona lesz, mert nincs gyereke, hogy annak adja.

De egészségesebb és természetesebb lenne, ha lehetne.


Római katolikus neveltetésben részesültem, gyerekkoromban kötelező heti mise, kötelező hittan, elsőáldozás, bérmálás... minden évben a helyi atya mellé egy fiatal vagy még nem felszentelt, vagy már felszentelt, de még gyakorlatlan pap került "tanulni" és kisegíteni, mert 4 községet látnak el ketten. Nekünk minden évben az általunk aktuálisan "kisatyának" nevezett pap tartotta a hittant. Egyetlen egy igazán jó pap volt köztük, aki megértette a gyerekekkel a hangot, akinek szerettük a miséit, mert nem volt komor, rólunk is szólt, gyerekekről, aki leállt játszani is velünk. Neki ma már felesége és három gyereke van... jóképű, jófej, kedves pasas volt, nem csodálom... így persze már nem lehet pap.

2013. márc. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ez nem bibliai követelés, ezt az egyház találta ki a vagyonfelaprózódás elkerülése miatt."


Az egyházi vagyonnak ehhez semmi köze. Az egyházi vagyon az egyházé (volt). Ha a papnak gyerekei lennének, akkor sem aprózódna az egyház vagyona, hiszen az nem a papé.

A katolikus egyház ebben a tekintetben azt vallja, hogy a pap osztatlan szívvel, teljes odaadással végezze szolgálatát.

2013. márc. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
48%
Persze, ez a hivatalos magyarázat. Márpedig a papoknak, bíborosoknak különösen régen hatalmas vagyonuk volt, hiszen nemesi cslaádból származtak nagyon sokan. Ha volt gyermekük, a vagyon rájuk eső része a gyereké lett. Ha balkézről született gyerekük volt csak, vagy nem volt, akkor mindent az egyháznak adományoztak, így nőtt annak a vagyona.
2013. márc. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Andizsuzsi ***** válasza:

A bíborosoknak a hatalmas vagyonuk a sajátjuk volt. Az, hogy az egyház esetleg nem jutott ezekhez hozzá, nem egyenlő azzal, hogy az egyházi vagyon felaprózódik. Ma már különben sem lenne aktuális, mégis komolyan nem merült fel a cölibátus megszüntetése.

A katolikus egyház Szent Pál tanítását követi, miszerint "A nőtlennek arra van gondja, ami az Úré: hogyan járjon az Úr kedvében. A nős azonban világi dolgokkal törődik: hogyan keresse felesége kedvét, ezért meg van osztva".

2013. márc. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Én nme is azt mondtam, hogy az egyházi vagyon aprózódik fel. Hanem azt, hogy a vagyon, amiből aztán az egyház már semmit nem lát sok esetben.

A mai vallás pedig a hagyományokon alapszik. A pedofil papokról, a homoszexuális papokról, és sok esetben a titokban nőt tartó papokról mi a véleményed? A papok esetében nagyobb arányú a pedofília, mint a teljes lakosságot tekintve. Ha el lenne törölve a cölibátus, egészséges életet élhetnének a papok is, és a pedofília is egy generációváltás után csak olyan arányú lenne, mint a teljes lakosság körében. Nem zavar téged, hogy bort iszik és vizet prédikál? Mert engem nagyon.

2013. márc. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!