Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lesz meg egy pápa 2/3-a?...

Hogy lesz meg egy pápa 2/3-a? Nem ugyanarra a jelöltre szavaznak minden alkalommal?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk én Erdő Pétert akarom pápának, akkor tizedszer is őt írom a szavazócédulára. Ha más is ragaszkodik a jelöltjéhez, sose változik meg az arány. Elmagyarázná ezt valaki?
2013. márc. 13. 09:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"De sajnos ez nem valószínű. Ez nem bibliai követelés, ezt az egyház találta ki a vagyonfelaprózódás elkerülése miatt. A Bibliában is benne van, hogy legyen feleséged és gyermeked, mert csak így leszel feddhetetlen, mint pap, és tarts őket tisztességben, hiszen aki a saját házát nem tudja tisztességben tartani, arra hogy lehet egy egyházat bízni?"


+ Hogy egy híres műből idézzek:

"A mik felől pedig írtatok nékem, jó a férfiúnak asszonyt nem illetni. " (' Kor 7:1)

"Mert szeretném, ha minden ember úgy volna, mint én magam is; de kinek kinek tulajdon kegyelmi ajándéka vagyon Istentől, egynek így, másnak pedig úgy. Mondom pedig a nem házasoknak és az özvegyasszonyoknak, hogy jó nékik, ha úgy maradhatnak, mint én is. De ha magukat meg nem tartóztathatják, házasságban éljenek: mert jobb házasságban élni, mint égni." (1Kor 7:7-9)


Nekem ebből az jön le, hogy igenis jó dolog keresztény szemmel a cölibátus.

2013. márc. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Egyébként méár többször megcáfolták azt a városi legendát, emly szerint pusztán az egyházi vagyon féltése miatt nem lehet házasodni. Mégis miből állna megtíltani, hogy örököljük a gyerekek az egyházi vagyont?
2013. márc. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Pál apostol levele Timótheushoz:


"A püspöknek azonban feddhetetlennek, egyszer nősültnek, józannak, megfontoltnak, mértéktartónak, vendégszeretőnek és a tanításra rátermettnek kell lennie."


1Kor 7,7

"Azt akarom, hogy minden ember úgy legyen, ahogy én, ámde kinek-kinek Istentõl van a maga külön kegyelemajándéka, egyiknek így, a másiknak úgy."


Továbbá Mózes sem tesz kivételt a "Szaporodjatok és sokasodjatok!"-nál az egyházi embereket tekintve.

Csupán a tridenti zsinaton hoztak olyan dogmát, hogy a cölibátus mindenképpen előny, sőt. A tridenti zsinat pedig kb 450 éve volt. A papok szeretnék megtartani a cölibátus intézményét, valószínűleg azért, mert mint papok, nem nagyon találnának maguknak feleséget. A következő generációban viszont egyrészt rátermettebb papok is lennének, többen is választanák ezt, és ma már nincs ennek semmiféle hátránya. A vallás maga is csak jól járna, ha ezt eltörölnék. Ugyanakkor bizonyos vatikáni körök egyáltalán nem járnának jól.

2013. márc. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves 13:51!


Én nem a cölibátus intézményét védem, csak azt mondtam, hogy önmagában az egyházi vagyon nem magyarázat rá. Annál is inkább, mert a többi egyházban sem okoz ez problémát. És sajnos azt kell mondanom, hogy az általad felvázolt többi problémára sem. Gondolod, hogy a nem katolikus papok között nincs homoszexuális, pedofil és titokban szeretőt tartó? Ugyan úgy van, mint a társadalom bármelyik rétegében. Szintén a cölibátustól függően. Attól, hogy egy pap megnősülhet, sem a homoszexuális vonzalma, sem pedig a pedofil hajlama nem változik meg. És ha olyan fajta, akkor bizony kicsapongó is lesz.

2013. márc. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

23-as!

Az idézett rész a Timótheushoz írt levélben valóban püspökökről olvashatunk, viszont az akkori szóhasználatban mást jelentett a püspök, mint amit ma. A püspök görög kifejezés, eredetileg felügyelőt jelent: a korban ez egy olyan egyházi feladatkör volt, aki a szertartások rendjét felügyelte, illetve egyéb szervezői tevékenységet végzett. Semmi köze a püspökhöz mint főpapi méltósághoz.

Ez onnan is látszik, hogy a püspökök nőtlensége egészen az apostoli időkig visszamenő hagyomány. Lásd, a görögkeletiek püspökeinek is nőtlennek kell lenniük.

Az alsópapság cölibátusa valóban nem volt mindig lefektetve, de azért messzebb mehetünk, mint a trienti zsinat.. Már az elvirai zsinat is kéri, hogy az áldozópapok és a diakónusok is nőtlenek legyenek, de mondjuk ez nem volt egyetemes zsinat. Egyetemes zsinaton először az I. lateráni zsinat (1123.) 3. kánonja teszi a cölibátust kötelezővé. A trienti zsinat csak megerősíti ezt, hiszen a reformációval sokan kétségbe vonták ennek szükségességét.

Elsődleges oka meg nem az egyházi vagyon volt, de ezt már fentebb megindokolták.

2013. márc. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!