Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az új...

Mi a véleményetek az új pápáról? (I Ferenc) Szimpi?

Figyelt kérdés

2013. márc. 13. 20:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
60%

origo ról"Bergoglio a prédikációiban a társadalmi igazságosság fontosságát hirdette, és közvetve bírálta a kormányokat, amelyek nem fordítottak elég figyelmet a legszegényebbekre."


hát, érdekes lesz, ha ez lesz az irány. nálunk meg épp a kormány a szegényeket nyírja ki kvázi.

2013. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
nekem szimpi elsőre, habár én biztos voltam Scolában:)Isten áldja I. Ferencet
2013. márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Balu86MH ***** válasza:
100%
szerintem is szimpatikus, és jól tartja magát a korához képest :) formabontó ezzel az új névvel és a bemutatkozása sem volt általános, de ahogy láttam megfontolt is.
2013. márc. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Habemus Papam!


Az új pápa természetesen még nyomokban sem Péter, és nyomokban sem római. Vagyis a világvége várók megint kaptak egy lehetőséget, hogy magukba szálljanak. Az összeesküvés hívők javíthatatlanok, ezt már beláttam.


Ellenben örömteli információ, hogy I. Ferenc pápa a konzervatív vonalat képviseli, és az első jezsuita pápa. Ez utóbbinak úgy sejtem, hogy még nagy jelentősége lesz, és lesznek nagy károgások. Szóval legalábbis reménykeltő adatok ezek szerintem.


Nem vagyok valami jártas a témában, úgyhogy további elemezgetésbe nem is bocsátkoznék, majd a gyümölcseiről megismerszik a fa. Én azt remélem, hogy I. Ferenc pápa munkássága Istennek tetsző lesz, és Isten áldása lesz rajta.


Ezt többek között a hangos károgás jelezni fogja :)

2013. márc. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 mustafa33 ***** válasza:
100%
Tetszik a névválasztása, de tuti hogy Gašaprovič apó (a szlovák elnök) híven saját hagyományaihoz hamarosan I. Ferenc Józsefet csinál belőle ☺.
2013. márc. 14. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
6%

Ugyan mi lenne a véleményem.


[link]

2013. márc. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem is furcsa volt először, hogy inkább mint Róma püspöke beszélt, de sokak szerint ez a szerénységének a megnyilvánulása, ahogy az is, hogy az egyszerű hívők imáit kérte. Ebben van is igazság.
2013. márc. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

A blikk 2013. március 18.-i száma azt írja, hogy Ferenc pápának része volt két jezsuita szerzetes elrablásában és megkínzásában.


SZIMPI,NEM?

2013. ápr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 mustafa33 ***** válasza:
49%
Az hogy része volt benne az túlzás, de az hogy sorsukra hagyta őket és mint jezsuita rend tartományfőnöke nem vette őket a rend védelme alá az tény.
2013. ápr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!