Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok melyik a baj:...

Mit gondoltok melyik a baj: vallás vagy az egyház? És miért?

Figyelt kérdés
2013. márc. 16. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Az egyház,mert korlátozzák az embereket a valódi megismerésben,önmaguk megismerésében,az élet szabadságában,dogmákat erőltetnek rájuk,ráadásul gyakran olyan emberek teszik ezt,akik maguk sem éppen "szentek".Ez fanatizmushoz,tudatlansághoz vezethet.
2013. márc. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

Neked mékkel van bajod és miért?

A vallás akkor jó ha a szintiszta Bibliai igazságot tanitja és valja. Ehez az adot vallásnak minden Isteni feltételnek megkel felelnije. Nem a magunk tetcése szerint kell hitet gyakorolnunk, hanem a tetteink és a hitünk öszhangban kell hogy legyen Isten akaratával. Ha nem igy van, akkor hiába az egész.

Ha tüzetesen megvizsgáljuk a Bibliát, akkor rájövünk, hogy az egyház nem él öszhangban Isten akaratával, tehát nem megfelelő Isten szemében. A hiveik attol még lehetnek Istentisztelő emberek, csak mivel félrelettek vezetve az egyházuk éltal, ezért nem helyesen élik a keresztény életüket.

De van kiut.

Ugyanis: "Igaz, az Isten szemet hunyt az ilyen tudatlanság ideje felett, de most azt mondja az embereknek, hogy mindenhol mindnyájan tanúsítsanak megbánást. Kitűzött ugyanis egy napot, amelyen megítélni szándékozik a lakott földet igazságosságban egy férfi által, akit kinevezett, és minden embernek biztosítékot adott azáltal, hogy feltámasztotta őt a halottak közül.” Cselekedetek 17:30,31.

Nézd, nem tudom mékkel van bajod, de jol teszed ha megvizsgálod a sajátodat és cselekszel ha kell.

2013. márc. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az egyházzal van nekem is a bajom. Ugyanazon dolgok miatt, amit az első hozzászóló is írt.
2013. márc. 16. 18:03
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Egyház. Túl sok bajt okoztak már a kereszténység nevében.
2013. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Az a baj az egyházzal, hogy túl nagy hatalma volt mindig is, ezáltal könnyen el tudták hitetni a néppel, ami tetszett nekik. Elég, csak a középkorra gondolni, aki nem volt szimpatikus azt eretneknek nyilvánították és megégették, de idetartozik a búcsúcédula is. Nem hiszem, hogy Jézus egy ilyen vallást akart teremteni. Manapság már szabadabbak az emberek és őszinte leszek, nem igazán vagyok tájékozott a világban, nem tudom most az egyháznak miféle hatalma van.

Viszont a vallásokkal sem vagyok 100 %-osan kibékülve. Sok háború a vallások miatt kezdődött, akár a keresztes hadjáratok, akár a muzulmánok hozzáállása a többi emberhez. Nem célom ezzel kapcsolatban vitatkozni, mert a példáim úgy sem lehet megcáfolni, de mielőtt bárki belém kötne, nem azt írtam, hogy MINDEN háború, hanem hogy voltak olyan háborúk, amelyek a különböző vallások miatt robbantak ki. Felmerül a kérdés, hogy az a sok ember élet megérte e csak azért, mert én X-ben hiszek, ő pedig Y-ban...

2013. márc. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Nekem már ez túl sok, hogy itt a gyk-n szétválasztgatjátok a dolgokat. Már van olyan, hogy hívő, vallásos, egyház. Még mi lesz ezután, már túl sok nekem és eltévedünk az erdőben, hogy mi mi. Nekem csak az egy élő Isten létezik, az egy mint egység, a többi nem érdekel.

Én azt mondom, az a baj ami a fejekben va...

2013. márc. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kései Sirató ***** válasza:
Egyikkel sincs baj, egyébként sok féle egyház és sok féle vallás létezik. Nem baj, hogy léteznek, fontos szerepük van a bűnmegelőzésben.
2013. márc. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!