Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Apácát nem lehet elvenni?

Apácát nem lehet elvenni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam ők milyen feddhetetlen nők. De vajon rá lehetne venni, hogy lépjen ki?
2013. márc. 17. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

Nem feddhetetlenek.


Simán frigidek, és mellé iszonyatosan savanyúak is.

2013. márc. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2-es: ha ez így van akkor mégse. Gondoltam amelyik fiatal az nem ilyen :O
2013. márc. 17. 11:47
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Létezik kilépett apáca, nem is egy. Olyan is, aki még örökfogadalom előtt ment el, olyan is, aki utána. És nem azon áll a dolog, hogy "feddhetetlen" vagy sem, aki apáca lesz. Aki kilép, azért általában nem kell sokat kepeszteni, hogy rávegye bárki a rend elhagyására. Általában magától is épp elég nyomós indoka van rá, pl. nem volt valójában hivatása, csak valamilyen külső/belső nyomásra lett szerzetes; vagy pl. nem figyelt megfelelően a lelkiélete mélyítésére, ami ilyen életformában nélkülözhetetlen ahhoz, hogy ne váljon üressé, vagy ahogy írták, savanyúvá. Ha megsavanyodott és nem akar vagy nem tud ezen változtatni, akkor meg már nincs olyan messze a kilépés...


Sok nagyon boldog apáca él a világon amúgy, aki valóban a helyén van, azt nemigen tudnád rávenni, hogy kilépjen, mivel boldog. Olyan, mintha arra kérnél valakit, aki nagyon boldog a családjában férjjel, gyerekkel, hogy hagyja el őket.


Tessék, néhány "savanyú és morcos" apáca: [link]

2013. márc. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na azér' van 1-2 jó is :D

[link]

2013. márc. 17. 13:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne?! Ők is csak emberek. Ha találsz egy olyat aki hozzád menne akkor simán feleségül veheted.

Ami külsőségeket illeti én már láttam olyan apácát akit simán elvettem volna. (Hogy emberileg milyen volt, nem tudom, nem beszéltem vele sose.) Mindig itt járt a 3as metrón, többször láttam reggelente. Olyan szép nő volt, szép arca volt és jó alakja (már amennyire ez látszott). Mondtam is magamban, hogy kár érte, kár hogy nem kedveli a pasikat.

Pap is megnősülhet. Szabó Tamás egykori tábori püspök, már felszentelt püspökként lépet ki. Bár hivatalosan mindig cáfolták, hogy nő van a dologban, de a valódi ok az az volt (magyarán becsajozott). Most a Nyugat-magyarországi Egyetem BTK-án tanít civilként.

[link]

2013. márc. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kiléphet, sőt el is bocsájthatják, mivel emberek vagyunk és nem vagyunk feddhetetlenek. De aki komolyan készült erre a hivatásra és komolyan veszi az örökfogadalmat, az nem fog kilépni. Nem is kell őket erre kényszeríteni, hadd döntse már el mindenki, hogy akar-e házasodni, vagy sem.
2013. márc. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!