Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mivel lehetne elvenni kamaszlá...

Mivel lehetne elvenni kamaszlányok kedvét attól, hogy bulizzanak, drogozzanak, igyanak, stb?

Figyelt kérdés
akik próbálnak menok lenni,de valójában rohejesek a próbálkozásaik,nem tudom miért,de nem szeretném,ha tonkretegyék magukat,viszont nem tudom mivel vehetném el a kedvuket.
2012. szept. 8. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is, próbáld meg ezt helyesen is leírni, mert így nem nagyon értettem.

Nem kell elvenni a kedvüket, csak kordában kell őket kicsit tartani, hogy ne minden hétvégén járjanak bulizni.

Kamaszok, így alap dolog hogy eljárnak, no persze az nem helyes, hogy drogoznak. Inni szerintem lehet, mindenki iszik a bulikban, felnőttek, kamaszok egyaránt, az a fontos, hogy a szülő tanítsa meg, hogy mértékkel igyanak, pont annyit, hogy jókedvük legyen, ne pedig annyit, hogy térden másszanak haza. Persze itt az is számít, hogy hány évesre gondolsz, 14-16 éves valóban ne igyon, annak még nem való az alkohol, de szerintem egy 17 felé már ezt meg lehet engedni, én legalábbis engedem és eddig mindig mértékkel ivott a gyerek, nem annyit, hogy azt se tudja hol van, csak annyit hogy jó kedve legyen. Én megyek mindig érte, mert kicsit messzebbre jár bulizni, és semmi probléma nem volt belőle, hála istennek nem hajlik a drogozás felé, de ebbe ugye közre játszik, hogy elmagyaráztam neki ez mihez vezet, és tudomásom szerint rendes társasággal jár el, jól érzik magukat drog nélkül, ez a fontos. Aki drogozik, annak rendszerint valamilyen lelki problémája van, ezt úgy mondom, hogy én az ilyen problémás gyerekekkel foglalkozom.

Szóval, a szülő dolga, hogy hogyan neveli a gyereket, az én korosztályomban még anno sikerült mindenkinek normálisan buliznia, mértékkel ittak, nem értem a mai szülők miért nem képesek így nevelni a gyereket.:)

2012. szept. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
15 évesek és ha már most elkezdik akkor késob csak rosszabb lesz.én nem vagyok olyan aki képes végignézni,hogy megy tonkre valaki élete,ismerem oket és még dicsekednek azzal,hogy ok már voltak részegek 13 évesen. na meg másróls em tudnak beszélni,hogy ok már próbálták ezt meg azt,oket minden fiu szereti ok kellenek mindenkinek valójában meg mindenki csak rajtuk rohog,mert annyira szánalmasak.próbálok nem torodni veluk,de nekem ez nem megy,segíteni akarok nekik.
2012. szept. 8. 16:57
 3/5 anonim ***** válasza:
esetleg szólj a szüleinek, vagy először próbálj meg velük beszélni, hogy ez nem dicsőség..
2012. szept. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szép szóval nem lehet ezt megértetni velük, tudom miről beszélek. Most ebben a korban érzik azt hogy ők a világ istencsászárűrnői. Azt pedig, hogy ez nem helyes, semmilyen jószándékkal nem tudod megértetni velük.

Ha megvan a magukhoz való eszük, és tényleg egyéniségek, nem csak olyanok mint a többiek, valamint nem mosta át az agyukat a média, akkor nem fogják csinálni a fent említett dolgokat. Szép szóval semmire sem mész. Ha egyszer kipróbálják az alkoholt vagy a cigit, az még nem a világ, csak ne legyen belőle rendszer.

Amúgy pedig egy két istenes anyai vagy apai pofon kell nekik, vagy normális nevelés a szülők részéről (ami ha jól látom kimaradt), és mindjárt nem fogják kipróbálni a drogot, és agyba főbe kúratni magukat mindenféle csávókkal.

2012. szept. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
szexelni nem akarnak csak 18 éves koruk után,bízom bennuk,hogy így is lessz addigra meg megjon az eszuk,hogy olyannal csinálják akit szeretnek.és ok ebbol rendszert akarnak nem csak kipróbálni,mert azon aztmondják már tul vannak.
2012. szept. 9. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!