Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában van erre megoldás?

A Bibliában van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Önbizalomhiány,csökkent önértékelés, motiválatlanság, tanácstalanság.

Rendbe kell tenni az életem,mert évek múlva nagy gondok lesznek!!

Van benne a modern korhoz alkalmazkodó életvezetési tanács? Már valamelyest pszichológiai szempotból.

Nincs aki megmondaná,hogy miért,mikor és mitől siklott félre az életem.

Nem tudom rendbehozni az életem, elkezdni, talpraállni.

Nem tudom hol,ki vagy mi segíthetne,mert a dilidokiktól nem hiszem,hogy kapok útmutatást,megoldást.Főleg megfizethető áron.

Olyasmik is akdályt jelentenek amit mások talá észer sem veszne az éleükben,de legaláb tudják kezelni,a helyén.

Van-e a Bibliában megoldás ilyesmire? Elérhető-e az mindenki számára vagy csak az elvakult hívekek ? :-)

Szól az ilyes jellegő pszicho problémákról az Írás?

Ha igen mely része az? Mit és hol érdemes keresni?

Úgy néz ki,hogy a sok hibám mellett még rest is vagyok.

Pszichogondokra nyújt megoldást?



2013. márc. 19. 21:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hiszel Istenben?

Jársz valamilyen gyülekezetbe?

2013. márc. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

Hívd Jézust az életedbe és kérd meg, hogy gyógyítson meg. De nem lesz könnyű, ehhez 100% bizalom és nagy hit kell.


Sokan azt gondolják, hogy Isten egy kis kutya aki rögtön ugrik, hogyha hívják. Hát nem az. Nem garantálom, hogy azonnal segíteni fog viszont ha tényleg csak is Ő tőle várod a segítséget, akkor nagy valószínűséggel segítségedre lesz, csak kérd Őt :)

Hívd először is Jézust az életedbe. Nincsenek varázsszavak csak kérd, hogy költözzön a szívedbe és, hogy mossa el vérével a bűneid ha ez megvolt, akkor kérd meg, hogy segítsen rajtad.

2013. márc. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha isten velünk, kicsoda ellenünk?"

Róma 8:31

2013. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

Dicsőség Istennek! :)


Szabad megjegyeznem, hogy az imában, hálaadással és bizalommal kell valamit is kérni Istentől :)

2013. márc. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tehát nem csak úgy odabököd a kérdésed.
2013. márc. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

kérésed*


Elírtam elnézést.

2013. márc. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A megtérés (az egész világon ezt állítják) olyan mértékű változással jár, ami nem a problémáid söpri el, hanem a szemléleted formálja át.

Aki még nem élte át, annak ez nem mond semmit. De aki már érezte, az tudja miről beszélek.

Nincs más mód, mint kérd Jézust, hogy segítsen ebben. Kérd a saját szavaiddal. Mond el neki, hogy miért szeretnéd, hogy nem tudod az utat és szeretnéd, ha vezetne. Ha megtörténik, akkor mindent másképp fogsz látni és onnantól kezdve kezdődik a gyógyulás.

2013. márc. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A Biblia az a könyv, amit Isten azért adott, hogy az életünket ezzel (is) segítse. Többek között van benne "pszicho-segítség" is.


Zsoltárok könyve tele van a gondok közt íródott gondolatokkal, és hogy Isten hogy menti ki abból a zsoltár írót.

pl. 22.Zsoltár

"(2) Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el? Távol van tőlem a segítség, pedig jajgatva kiáltok!

(3) Istenem! Hívlak nappal, de nem válaszolsz, éjszaka is, de nem tudok elcsendesedni.

... (12) Ne légy tőlem távol, mert közel van a baj, és nincs, aki segítsen!

... (20) Ó, Uram ne légy távol, erősségem, siess segítségemre!"


A Példabeszédek és a Prédikátor könyve is nyújthat segítséget.

Péld. 3,5

"Bízzál az Úrban teljes szívből, és ne a magad eszére támaszkodj!"


Az Újszövetségben is vannak bátorító történetek.

pl amikor Péter kilép a tengerre, hogy Jézushoz menjen, minden oké, de amint a célját elveszti, és a tengerre figyel, elkezd süllyedni. De Jézus még így sem hagyja őt magára. Kihúzza őt a habok közül. (Máté 14,22-33; Márk 6,45-52; János 6,16-21)


A lényeg, hogy "hagyd az Úrra utadat, bízzál benne, mert Ő munkálkodik." (Zsoltárok 37,5)

De fontos, hogy ne csak odapasszold Istennek a gondjaidat, hogy majd ő megoldja, ha neked már nem sikerült, hanem szólítsd meg Őt, és mondd el neki a problémáidat, Ő meghallgat. És ha átadod neki az irányítást az életed fölött, akkor segít, és ki tud húzni minden bajból, akármi is az.


Én mindenesetre imádkozom érted.

És ha van vmi kérdésed Istenről vagy csak beszélgetni szeretnél, nyugodtan írj privátba.

2013. márc. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 kefa 2000 ***** válasza:
Szerbusz,kérdező.Nem tudom,hogy segít e de megprobálom a gondolataimmal,segíteni a problémádon.Minden ember hisz valamiben.Amikor az ő hitvilága már nem ad megoldást,akkor kezd összeomlani és más dolgokba kapaszkodni.Természetesen ez nem baj.Viszont igy válik az ember kiszolgáltatottá és védtelenné.Valoban igaz,hogy az atyaistenbe vetett hit segít íj módon az isten igazsága az ige teszi ezt.Ugyanakkor a benned lévő lélek az ami elválasztja a hallott igazságnak tünő dolgokat a valos igazságtól,ami valoban támaszt segítséget nyújt.Az atyaisten küld segitséget segitöt ha kéred és ez nem kerül pénzbe csak kapod a végtelen atyai szeretetet gondviselést.Ha ugy gondolod,hogy problémáidat feltárod,megprobálok válaszolni,minden kötelezetség nélkül,akár itt akár a privát oldalon.Ha itt teszed valoszinüleg másokon is segithetünk. Üdv.
2013. márc. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 pelgrim ***** válasza:

"A Bibliában van erre megoldás?"


Van, feltéve, ha a bibliát nem túl szorosan szó szerint veszed, ha megvan a bátorságod elhagyni az előírt, vagy olyan értelmezéseket, melyek felületes szemlélésre kéznélfoghatóak.


A Bibliában azok a részek melyek az «Én vagyok...» -ról szólnak, szolgáltatják a megoldást és ez éppen nem az 'elvakult' híveknek elérhető. Mert ha jól érteém, helyes öntudatra akarsz szert tenni.


Jézus, aki az emberek helyes öntudatának fejlesztését, felemelését látta feladatának olyan dolgokat mondott mint: «Én vagyok az út, az igazság és az élet, ...», «Én vagyok a kapú, ...», «Én vagyok a jó pásztor, ...» stb. Ezzel Jézus nem a saját személyére célzott, hanem az ember isteni származására, kilétére, az Isten egyszülött Fiára/Leányára, a Krisztusra, az ÉN VAGYOK -ra minden emberben; saját személyéről beszálve az «Ember fia» kifejezést használta.

2013. márc. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!