Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha már rá jöttünk, hogy a...

Ha már rá jöttünk, hogy a bibliából kivettek dolgokat, és bele is tettek, akkor miért hisztek még a bibliában?

Figyelt kérdés

Ugyebár van az a történet hogy egy kisfiú talált tekercset amin Jézus igazi tanításai voltak.Rájöttek ,hogy tényleg abból az időből származik..stb...

Abban pl:Jézus beszélt a reinkarnációról és még nagyon sok mindenről amit a bibliába tilos volt bele tenni.

De akkor most mi van?Hát ha már egyszer rájöttünk ,hogy a mostani tanítások teljesen eltérnek az igazitól ,akkor miért hiszünk még mindig a bibliában.

És egy szóval sem mondtam hogy nem hiszek istenben! csak nem értem a helyzetet!

A válaszokat köszönöm:)


2013. márc. 13. 20:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
80%
És miért kellene azt hinni, hogy az a tekercs az igazság? A reinkarnáció teljesen ellentétben van a kereszténység legfontosabb tanításával, a testben való feltámadással.
2013. márc. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Hát de ennyi erővel miért kéne elhinni azokat amit a kereszténység tanít?Ezeknek a tekercseknek a nagy részét megvásárolta a Vatikán.Szóval valami rejtegetni valójuk biztos van .És hát mindenki tud arról hogy a 400 körüli zsinaton döntöttek hogy mi kerüljön bele a Bibliába és mi ne.Szóval ez egy elfogadott tény hogy azok az emberek döntöttek hogy mi legyen benne.
2013. márc. 13. 21:07
 3/35 anonim ***** válasza:
94%

"Jézus beszélt a reinkarnációról"

Idéznél?

2013. márc. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Bocsi de te hol vagy? :) Mondom ,hogy azokban a tekercsekben volt......És hát nem adták oda nekem elolvasni
2013. márc. 13. 21:14
 5/35 anonim ***** válasza:
És akkor a médiának minek higgyek?
2013. márc. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
74%

"Hát de ennyi erővel miért kéne elhinni azokat amit a kereszténység tanít?"


- Ennyi erővel miért kellene bármit elhinnünk, ami nem éppen a szemünk előtt van? Vagy talán abban is kételkedjünk?


Azért, mert hiú ábránd, hogy az ember képes volna élni úgy, hogy nem hisz.


A Biblia meg tucatnyi esetét írja le annak, ahol emberek cselekedeteiben érvényesítette Isten az akaratát. Vagyis nem érv az, hogy emberek rakták össze a Bibliát, és nem készen kaptuk Istentől.

2013. márc. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Hát fogalmam sincs mibe kéne hinni.De szerintem nem azoknak akiknek ennyi vér tapad a kezükhöz,és így manipulálták az embereket.Persze a médiának se.De ezt előbb a régészek találták meg és ők kezdték el vizsgálni.
2013. márc. 13. 21:24
 8/35 kzs ***** válasza:
58%

Kedves kérdező!


Mindenekelőtt tisztázzunk valamit:

1. A kereszténység NEM azonos a Vatikán által képviselt katolicizmussal (én nem vagyok katolikus és mégis keresztény vagyok).

A történelem során a kereszténységnek - sajnos - több válfaja alakult ki (ezeket most nem részletezném):

A protestáns nagyon sok katolikus tanítással szakított.


2. A Bibliák között is van különbség: a katolikus Biblia ún."apokrif" iratokat is használ, amiket a protestánsok által elismert Károli-fordítású Biblia nem.


Egyébként részben igazad van, hogy a mostani tanítások teljesen eltérnek az igazitól, de ez a Katolikus Egyházat érinti.


A reinkarnációt nem értem, talán ha kifejtenéd részletesebben...

2013. márc. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
De ha ők döntötték el hogy mi legyen a Bibliában akkor lehet hogy az egész nem igaz.Én nem fogadom el azt hogy Pl:az állatnak nincs lelke,vagy azt is tiltja a biblia ,hogy azt mondjuk hogy isten bennünk van .Szerintem ez hülyeség mert isten a szívünkben van!Szóval nem tudom ez nekem meredek hogy pár ember döntött arról hogy mit higgyen az emberiség.
2013. márc. 13. 21:28
 10/35 A kérdező kommentje:
Előttem kommentelő ,igazad van sajnos mind egy kalap alá vettem .Hát csak annyit tudok hogy azokban a tekercsekben Jézus beszél a reinkarnációról sőt még a csakrákról is .Szóval olyanokat tanított amit a katolikus egyház elítél.
2013. márc. 13. 21:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!