Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában van erre megoldás?

A Bibliában van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Önbizalomhiány,csökkent önértékelés, motiválatlanság, tanácstalanság.

Rendbe kell tenni az életem,mert évek múlva nagy gondok lesznek!!

Van benne a modern korhoz alkalmazkodó életvezetési tanács? Már valamelyest pszichológiai szempotból.

Nincs aki megmondaná,hogy miért,mikor és mitől siklott félre az életem.

Nem tudom rendbehozni az életem, elkezdni, talpraállni.

Nem tudom hol,ki vagy mi segíthetne,mert a dilidokiktól nem hiszem,hogy kapok útmutatást,megoldást.Főleg megfizethető áron.

Olyasmik is akdályt jelentenek amit mások talá észer sem veszne az éleükben,de legaláb tudják kezelni,a helyén.

Van-e a Bibliában megoldás ilyesmire? Elérhető-e az mindenki számára vagy csak az elvakult hívekek ? :-)

Szól az ilyes jellegő pszicho problémákról az Írás?

Ha igen mely része az? Mit és hol érdemes keresni?

Úgy néz ki,hogy a sok hibám mellett még rest is vagyok.

Pszichogondokra nyújt megoldást?



2013. márc. 19. 21:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Vigasz a depressziósok számára

„Az egész teremtés továbbra is együtt nyög és együtt szenved egészen mostanáig” (Róma 8:22). Az emberi szenvedés már akkor is nagyfokú volt, amikor a fenti szavakat írták több mint 1900 évvel ezelőtt. Sokan voltak lehangoltak. Ezért a keresztényeket így buzdították: „Beszéljetek vigasztalóan a lehangolt lelkekhez” (1Thessalonika 5:14).

Az emberi gyötrelem ma még nagyobb, és több ember lehangolt most, mint bármikor azelőtt. De vajon csodálkoznunk kell ezen? Egy cseppet sem, hisz a Biblia ’az utolsó napoknak’ nevezi korszakunkat és ’nehezen elviselhető válságos időkként’ jellemzi (2Timótheus 3:1–5). Jézus Krisztus megjövendölte, hogy az utolsó napokban „félelmetes látványok” lesznek (Lukács 21:7–11; Máté 24:3–14).

Ha az emberek folytonos aggodalmat, félelmet, bánatot vagy más negatív érzelmet kénytelenek elviselni, gyakran depressziósak lesznek. A depresszió vagy a túlzott bánat oka lehet például egy szeretett személy halála, válás, a munkahely elvesztése, vagy valamilyen gyógyíthatatlan betegség. Az emberek attól is depresszióssá válnak, ha úrrá lesz rajtuk az értéktelenség érzése, amikor úgy érzik, hogy az életük csupa kudarc és mindenki cserbenhagyta őket. Mindenkire rombolólag hat egy stresszhelyzet, de ha valaki engedi, hogy a reménytelenség kerítse hatalmába és képtelen kivezető utat találni rossz helyzetéből, ez súlyos depressziót okozhat.

Az emberek az ókorban is éltek át hasonló érzéseket. Jób megbetegedett és személyes szerencsétlenség is sújtotta. Úgy érezte, Isten elhagyta őt, ezért utálta az életet (Jób 10:1; 29:2, 4, 5). Jákobot fia látszólagos halála hangolta le, vigasztalhatatlan volt és meg akart halni (1Mózes 37:33–35). Dávid király így siránkozott a komoly bűn elkövetése miatt érzett bűntudatában: „Megzavarodtam, meggörnyedtem, naphosszat szomorúan járok. Eltompultam” (Zsoltárok 38:6, 8 [38:7, 9, Károli]; 2Korinthus 7:5, 6).

Ma sokan attól válnak depresszióssá, hogy túlzott igénybevételnek teszik ki magukat, s olyan iramot próbálnak tartani naponkénti tevékenységükben, amely meghaladja értelmi, érzelmi és fizikai képességeiket. A stressz, ha negatív gondolatok és érzelmek társulnak hozzá, akkor kétségtelenül, hatással van a testre és kémiai egyensúlyzavart okoz az agyban, és ezzel depressziót idéz elő. (Vö. Példabeszédek 14:30.)

Segítség, amelyre szükségük van

Epafróditus egy első századi, Filippiből származó keresztény volt, aki ’aggódott amiatt, hogy [barátai] hallottak megbetegedéséről’. Epafróditus, aki nem sokkal azután betegedett meg, hogy barátai Rómába küldték Pálhoz némi élelmiszerrel, talán úgy érezte, hogy cserbenhagyta barátait, és ezért úgy tekintenek rá, mint aki kudarcot vallott (Filippi 2:25–27; 4:18). Hogyan segített Pál apostol?

Epafróditust egy levéllel küldte haza filippibeli barátaihoz, amely így szólt: „Fogadjátok tehát [Epafróditust] nagy örömmel, ahogy szoktátok az Úrban, és becsüljétek meg az ilyen férfiakat” (Filippi 2:28–30). Az a tény, hogy Pál rendkívül elismerően beszélt róla, és hogy a filippiek melegen és szeretettel fogadták, minden bizonnyal vigasztalóan hatott Epafróditusra és segített kigyógyulni depressziójából.

A Biblia azon tanácsa, hogy „beszéljetek vigasztalóan a lehangolt lelkekhez”, kétségtelenül a legjobb. „Az embernek ilyenkor arra van szüksége, hogy tudja: mások személy szerint is törődnek vele — mondta egy korábban depressziós nő. — Szüksége van arra, hogy valaki azt mondja neki: ’Megértelek téged; minden rendbe fog jönni.’”

A depresszióban szenvedő számára gyakran az a legfontosabb, hogy ő tegye meg a kezdő lépést egy olyan együtt érző személyt keresve, akiben megbízik. Ennek az illetőnek jó hallgatónak és nagyon türelmesnek kell lennie. Az ilyen személy kerülje azt, hogy kiselőadást tartson a depressziósnak, vagy elítélő megjegyzéseket tegyen, például: ’Nem szabad így érezned’, vagy ’Ez helytelen hozzáállás’. A depressziós személy érzelmei törékenyek, és az ilyen bírálgató megjegyzések csak rontanak a magáról alkotott képen.

A depressziós személynek gyakran nincs önbizalma (Jónás 4:3). Az ilyen személy azonban jó, ha emlékezik arra, hogy valójában az számít, hogy Isten hogyan értékeli őt. Az emberek ’nem törődtek’ Jézus Krisztussal, de ez nem változtatott az ő valódi értékén, amilyennek Isten tekintette (Ésaiás 53:3). Nyugodt lehetsz afelől, hogy Isten éppúgy szeret téged is, ahogyan drága Fiát szerette (János 3:16).

Jézus szánalmat érzett a lehangoltak iránt, és megpróbált segíteni nekik abban, hogy felismerjék, mennyire értékesek (Máté 9:36; 11:28–30; 14:14). Elmagyarázta, hogy Isten még a kicsiny, jelentéktelen verebeket is értékeli. „Egy sincs elfelejtve közülük Isten előtt” — mondta. Mennyivel többre becsüli hát azokat az embereket, akik igyekeznek az ő akarata szerint cselekedni! Róluk ezt mondta Jézus: „Még a fejetek hajszálai is meg vannak számlálva” (Lukács 12:6, 7).

Való igaz, hogy nem könnyű egy súlyos depresszióban levő személynek legyőzni a gyengeségeit és a tökéletlenségeit, s hinni abban, hogy Isten nagyra értékeli őt. Talán úgy érzi, hogy érdemtelen Isten szeretetére és gondoskodására. „A szívünk elítél minket” — ismeri el Isten Szava. De vajon ez a döntő tényező? Nem, nem ez. Isten tudja, hogy a bűnös emberek helytelenül, sőt talán elítélően vélekednek önmagukról. Szava ezért így vigasztalja őket: „Isten nagyobb a mi szívünknél és mindent tud” (1János 3:19, 20).

Igen, szerető égi Atyánk nem csupán a bűneinket és a hibáinkat látja. Ismeri az enyhítő körülményeket is, egész életutunkat, indítékainkat és törekvéseinket. Tudja, hogy bűnt, betegséget és halált örököltünk, s ezért szűk korlátok között mozgunk. Az a tény, hogy szomorúságot érzünk és dühösek vagyunk magunkra, már önmagában is azt bizonyítja, hogy nem akarunk véteni és még nem mentünk túl messzire. A Biblia azt mondja, hogy akaratunk ellenére ’hiábavalóság alá vagyunk vetve’. Isten megérti siralmas helyzetünket és együtt érzően szemléli gyengeségeinket (Róma 5:12; 8:20).

„Jehova irgalmas és könyörületes” — biztosít bennünket [a Biblia]. „Amilyen távol van a napkelte a napnyugtától, oly messze távolította el tőlünk vétkeinket.” „Mert ő jól ismeri formáltatásunkat, megemlékezve arról, hogy por vagyunk” (Zsoltárok 103:8, 12, 14). Jehova valóban „a minden vigasztalás Istene, aki megvigasztal minket minden nyomorúságunkban” (2Korinthus 1:3, 4).

A depressziós személyek abból meríthetik a legtöbb segítséget, ha közelednek irgalmas Istenükhöz és eleget tesznek azon kérésének, hogy ’vessék a terhüket rá’. Ő valóban képes ’megeleveníteni a megtörtek szívét’ (Zsoltárok 55:22 [55:23, Károli]; Ésaiás 57:15). Isten Szava ezért arra bátorít, hogy imádkozzunk Istenhez: ’Minden aggodalmatokat őreá [Jehovára] vessétek, mert ő gondot visel rátok’ (1Péter 5:7). Ima által a könyörgő személyek közelebb juthatnak Istenhez és élvezhetik ’az Isten békéjét, amely minden gondolatot felülmúl’ (Filippi 4:6, 7; Zsoltárok 16:8, 9).

Az életmódban végrehajtott gyakorlatias változtatások is segíthetnek a depressziós hangulat leküzdésében. Tornagyakorlatok végzése, teljes értékű élelem fogyasztása, a friss levegőn való tartózkodás, megfelelő pihenés és a túl sok tévénézés kerülése mind fontos. Egy hölgy úgy segített depressziós személyeken, hogy kimerítő sétára vitte őket. Amikor az egyik depressziós személy ezt mondta: „Én nem akarok sétálni menni”, a hölgy szelíden, de határozottan ezt válaszolta: „De igenis, el fogsz jönni.” A hölgy így számol be a történtekről: ’Hat kilométeres sétát tettünk. Amikor visszatértünk, fáradt volt ugyan, de jobban érezte magát. El se tudta hinni, milyen hatékony tud lenni a kimerítő testgyakorlat, míg meg nem próbálta.’

Néha azonban lehetetlen teljesen legyőzni a depressziót, talán még akkor sem, ha mindent megpróbáltunk, beleértve az orvosi gyógykezelést is. „Mindent megpróbáltam — mondta egy középkorú nő —, de a depresszió nem múlt el.” Ugyanígy jelenleg gyakran a vakságot, a süketséget vagy a bénaságot sem lehet meggyógyítani. A depressziós személyek mégis vigaszt és reményt meríthetnek Isten Szavának rendszeres olvasásából. E könyv biztos reményt nyújt arra, hogy véglegesen megszűnik minden emberi betegség (Róma 12:12; 15:4).

Amikor senki sem lesz többé depressziós

Amikor Jézus leírta, milyen rettenetes dolgok következnek a földre az utolsó napokban, ezt is hozzátette: „Amikor pedig ezek kezdenek megtörténni, egyenesedjetek fel és emeljétek fel a fejeteket, mert közeledik a szabadulásotok” (Lukács 21:28). Jézus az Isten új világába való [átmenekülésről vagy] szabadulásról beszélt, ahol „a teremtés is felszabadul a romlottság rabszolgaságából és elnyeri az Isten gyermekeinek dicsőséges szabadságát” (Róma 8:21).

Micsoda megkönnyebbülés lesz az emberiség számára megszabadulni a múlt terheitől és minden nap kristálytiszta elmével s azzal a vággyal ébredni, hogy megbirkózzunk az előttünk álló nap feladataival! Senkire sem borul többé a depresszió felhője. Az emberiség biztos ígéretet kapott, hogy Isten „letöröl szemükről minden könnyet, és halál nem lesz többé, sem gyász, sem jajkiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. Az előbbi dolgok elmúltak” (Jelenések 21:3, 4).

2013. márc. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nincs más dolgod,csak az ,hogy elő vedd a Bibliát ,és kezd el olvasni a János evangéliumát!

Majd meglátod,hogy Isten ,személyesen fog hozzád szólni Jézus Krisztus által.

Ez a leg biztosabb ,mert nagyon sok a félrevezetés ebben a témában!

Te magad első kézből fogod megkapni a segítséget,csak olvasd -és olvasd,és hidd el amit olvasol,hiszen pontosan miattad lett meg írva ,és miattam ,és minden ember miatt,a János evangéliuma!

2013. márc. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Jó helyen keresgélsz. A Biblia.

Mivel Isten teremtette, hozta létre az életet, Ő tudja a legjobban, hogyan működik az úgy, hogy jól érezze magát az ember benne. Ebből a célból hozott létre minket embereket is. Hogy élvezzük az életet.

"Prédikátor 11:9, 10

Örvendj, te ifjú, ifjúságodnak, és vidámítson meg a te szíved ifjúságod napjaiban, járj csak szívednek útjain, és azokban, amiket szemeid látnak. De tudd meg, hogy mindezekért ítéletre von téged az igaz Isten. Vesd el hát a bosszankodást szívedből, és tartsd távol a veszedelmet testedtől; mert a fiatalkor és az élet hajnala hiábavalóság."

Figyeld me milyen kijózanító gondolatokat tartalmaznak ezek a szavak. A legtöbb hibát, fiatalon követi el az ember, amelynek hosszútávu következményeit még öregkorában is olykor viselnie kell. Éppen ez okból lehet a fiatal kor "hiábavalóság". Amit ifjúkorban nem töltünk meg értelmes dolgokkal, később már nehezen van rá lehetőség, és a fiatalság nagyon hamar elszáll. Persze eezt a fiatalok még nem érzékelik. Amikorra már igen, késő, mert mögöttük van.

Istentől nincsen jobb pszihológus. Ha arra gondolsz, hogy megalkotta az embert, akkor arra is kell gondolni, vajon milyennek teremtette a pszihénket? Biztos lehetsz benne, minden idegrezzenésedet ismeri, és mint Teremtő és Atyád, szeretne segíteni neked. De csak akkor tudja megtenni, haTE is ebben aktívan közreműködsz vele.

Mit tegyél, hogy a nehézségeiden segíthessen neked? Fogadd meg a tanácsait. Ne gondold azt, hogy te jobban tudod :) mint Ő. Milyen tanácsokat?

Például:

Zsoltárok 1:1–3

" Boldog ember az, ki nem jár a gonoszok tanácsa szerint, Bűnösök útjára nem áll,

És gúnyolódók székébe nem ül, Hanem Jehova törvényében leli gyönyörűségét,

És törvényét olvassa halk hangon éjjel-nappal. Olyan lesz, mint a folyóvizek mellé ültetett fa,

Amely megtermi gyümölcsét a maga idején.Nem hervad el lombja, És minden tettét siker koronázza."


Példabeszédek 2:1–5

" Fiam, ha befogadod beszédeimet, és parancsolataimat kincsként őrzöd magadnál, hallgatva füleddel a bölcsességre, hogy szívedet tisztánlátásra késztesd, továbbá ha értelemért kiáltasz, és tisztánlátásért emeled fel szavad, ha folyton keresed azt, mint az ezüstöt, és folyton kutatsz utána, mint a rejtett kincsek után, akkor megérted Jehova félelmét, és megleled Isten ismeretét." = ha megismered Istent, és a gondolkodásmódját, egyre inkább megszereted, és kialakul benned egy egészséges félelem, hogy odafigyelj a mindennapokban, nehogy olyasmit tegyél, amivel megbánthatod őt. Rengeteg példa van erre a Bibliában leírva, hogyan kell ezt a gyakorlakban tenni.


Ézsaiás 48:17, 18

„Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell. Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai."


Ézsaiás 30:21

" Füleid meghallják a szót, amely mögötted szól: „Ez az út. Ezen járjatok!”, ha jobbra térnétek, vagy ha balra térnétek."


Ézsaiás 41:10

"Ne félj, mert én veled vagyok. Ne tekintgess magad köré, mert én vagyok Istened. Én megerősítelek. Valóban megsegítelek. Szilárdan támogatlak igazságos+ jobbommal.«


Erre is szükségünk van a belső békénkhez:

Ézsaiás 46:10

" aki kezdettől fogva megmondom a véget, és régtől fogva azokat, amiket még nem vittek véghez; aki azt mondom: »Elhatározásom megáll, és megteszem mindazt, ami kedvemre van«;

Ez Isten akarata, szándéka velünk:

Jelenések 21:3–5

" Erre harsány hangot hallottam a trón felől, mely ezt mondta: „Íme! Az Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakozni, azok pedig az ő népei lesznek. És maga az Isten lesz velük. És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.” És Az, aki a trónon ül,+ ezt mondta: „Íme! Mindent újjáteszek!” Ezt is mondja: „Írd meg, mert megbízhatók és igazak ezek a szavak.”


Bárcsak sikerülne neked is. Kérd Isten segítségét ahhoz, hogy boldog, békés életeet élhess már most, és nemsokára mindörökké :)

2014. jún. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Igen aki a trónon űl,vagyis a Bárány,Jézus!

Nagyon fontos kérdés kiben hiszel,magadban ,vagy Jézus Krisztus szabadításában.

Sajnos a "tanúk" egy névben(Jehova) hisznek,és nem tudják ,vagy nem hiszik el ,hogy a név mögött egy személyes Isten van aki Atya Isten ,Fiú Isten ,Szent Szellem Isten.

Az Ő neve:Úr Jézus Krisztus.

2014. jún. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!