Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért engedi ezt?

Isten miért engedi ezt?

Figyelt kérdés
Isten miért vezette lángoszloppal a zsidókat, most meg miért nem szól egy büdös szót sem. Ha azt szeretné hogy higgyek benne, miért tesz próbára még meg nem szilárdult hittel? Azt gondolja, hogy ettől majd elhiszem hogy létezik?
2013. márc. 20. 14:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én a bibliát vettem alapul (melyre jó pár vallás épül, mert nem épül többre, mint egy könyvre) és a benne leírtakat magyaráztam meg reálisan.
2013. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

ÖTÖS!

Azért lett volna jó, ha Jézus egyből megmondja a tutit,mert akkor nem lett volna az a sok zsinat, meg efféle, és most nem értelmeznénk 64105371 féle módon a Bibliát. Meg hát hihetőbb is lenne.

2013. márc. 21. 15:42
 13/19 anonim ***** válasza:

Jó lett volna, jó lett volna. Ha a nagynénémnek kereke volna, gurulna.Na de nézzük a Kérdező #6-t:


"Milyen jó hogy szeret engem, aztán meg lezavar pokolba, ahol az idők végezetéig gondolkozhatok a vétkeimen, de már nem lesz esélyem rá hogy jóvátegyem azokat. "


-így van. Ezért, mert SZABAD VAGY- választhatod, most még van "esély"(a remény jobb szó, mert Isten nem szerencsejátékos), most van lehetőség, hogy jóvá tedd vétkeidet és megértsd a tanítását. Mert élsz, és látod is ezt. Krisztus követése.(ami annyit jelent, megnyitod felé a szívedet, és megérted, nem csak az eszeddel,mert "jól csak a szívével lát az ember")


"Ha nem szeretné hogy higgyünk benne, mire lett volna jó a kinyilatkoztatása?"

-ez hibás: Isten inkarnálódása: MAGA A SZERETET.

Isten a szeretet- írja János, Jézus Krisztus legkedvesebb tanítványa. Nem bűvész, hogy elhidd, amit varázsol.

Szeretet.

"Megtehetné, hogy csak néz minket az égből, és szeret, és mi nem is tudunk róla"


-ezt teszi, és tudsz is Róla (még ha azt írod is, nem is tudunk róla- ezt sem tudnád írni, ha nem tudnád pontosan, hogy Ő az, aki volt,van és lesz, mindörökké.


"Mózesnek, meg Jónásnak könnyű volt hinni Istenben, hiszen elég gyakran beszélt nekik. Minket most miért hagy kétségek között?"

Mert szabad vagy!!- választhatod, hogy a szeretet és a fény felé tartasz, vagy hagyod, hogy a szellemed lustasága, tested kényelme és lelked vétkei a porba és enyészetbe húzzanak.

(nem hiszem, hogy Mózesnek, Jónásnak "könnyű volt". A prófétákat, az apostolokat, és Krisztus első követőit csaknem MIND halálra kínozták, megölték hitükért, mert az emberek nehezen viselik el az igazságot)

2013. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Szeptembertől egy vallásos suliba járok, de úgy érzem hogy azóta nem hiszek Istenben, mert elkeseredek a sok szentfazék példamutató köcsögöt látván"


Csak nehogy visszájára forduljon, amikor Isten elé kerülsz és azt mondja: "Úgy érzem, hogy elkeseredek a sok Istentagadó köcsögöt látván"


Vagy 2, megint kifogtunk egy troll-t

2013. márc. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

13!

Jónás el is akart szökni Isten elől,erre megette egy hal. Szerintem Jónás úgy gondolta hogy ennyi erővel akár el is mehetne Ninivébe, max megkövezik.

Egyrészt hol a szabad akarat?

Másrészt ha nem a pogányok, akkor lehet hogy maga Isten nyírta volna ki őt egy cet belsejében , ami azért eléggé durva bünti a szeretet, és béke Istenétől.

2013. márc. 22. 14:07
 16/19 A kérdező kommentje:

14!

Hát van is miért elkeserednie!

Azok után amit csinált, (feláldozta egyszülött fiát, megíratott egy 1000 oldalas könyvet stb.) mégse hisznek benne.Ezek szerint valaki valamit nagyon elrontott. De hát ki lát mindent előre? Nem én. Akkor meg mégis kié a nagyobb felelősség?

2013. márc. 23. 10:30
 17/19 anonim ***** válasza:

"Hát van is miért elkeserednie! Azok után amit csinált"

látod : itt a szabad akarat.

Te döntesz elfogadod:

Isten a szeretet - ὁ θεὸς ἀγάπη ἐστίν

1Jn4,8 Aki nem szeret, nem ismeri az Istent, mert az Isten szeretet.


vagy támadod, sárral dobálod -hívőit gúnyolod, alázod.

2013. márc. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
MERT TE NEM SZÓLSZ HOZZÁ -_-
2014. júl. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 világvége1 ***** válasza:
Isten nem vezette a zsidókat lángoszloppal, nem tesz próbára senkit, és nem igaz, hogy nem szól egy szót se (tőle tudom ezeket).
2020. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!