Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem engedi Isten, hogy...

Miért nem engedi Isten, hogy boldog legyek, és miért engedi, hogy szenvedjek?

Figyelt kérdés
pénz,család,munka szerelem stb..
2012. ápr. 8. 19:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem tehet róla semmilyen istenség, hogy nem jól mennek a dolgaid. Csakis te magad tehetnél azért, hogy jobban menjenek. Könnyű valamilyen felsőbb hatalmat okolni, ha nem úgy alakul az életed, ahogy szeretnéd. Érdekes módon amikor már jól mennek a dolgok, akkor az emberek hajlamosak elfelejteni ezt a felsőbb hatalmat. Vajon miért?
2012. ápr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Talán csak rosszul fogod fel a dolgokat.

Egyébként szabad akaratod van.

A pénz nem boldogít, max ebben a világban egy darabig megvehetsz tárgyakat, embereket ideiglenesen.

Megmenthetsz vele betegeket.


Úgy érzem az alapvető gond az, hogy rettegteg a haláltól és negatívként élitek meg.

Arról nem az Isten tehet, hogy te valamihez nem értessz, vagyok a főnöködnek másra van szüksége.

A szerelem is két emberen múlik nem csak rajtad.

Sajnálom, hogy szenvedsz és kívánom, hogy szebb életed legyen, ha valóban olyan borzasztó.

2012. ápr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
„Az emberek nem hajlandóak felvállalni a felelősséget a tulajdon életükért. Azt akarják, hogy valaki megmondja nekik, mit tegyenek, és kell nekik egy bűnbak, akire mutogathatnak, ha valami kudarcba fullad.”
2012. ápr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

ja csak nekem évek óta nem mennek jól a dolgok.

Én nem szoktam pénzért vagy nagy dolgokért imádkozni,csak azt kérem amikor imádkozom,hogy a családdal legyen minden rendben és amibe belekezdek ahhoz pártoljon egy kis szerencse ehhez képest az ellenkezője történik mindig,betegeskednek itthon,és nekem se alakulnak jól a dolgaim. de igen én vagyok a hibás a vallásnak meg a felsőbb hatalomnak köszönetet mondhatok.

2012. ápr. 8. 19:39
 5/18 anonim ***** válasza:

De általában azok az önző emberek szokták Istent szídni, akik olyan dolgokért imádkoznak, amik másokat nem vesznek figyelembe. Nem feltételem, hogy ilyen vagy.


Akkor megértem a fájdalmad, ha halálos beteg vagy, vagy egy szeretted szenved kínok között. Mert akkor jogos. De ezért sem lehet az Isten hibáztatni.

Egy szenvedő embert látni szerintem sokkal borzasztób dolog, mint amit ő érez a lelkében.

Bár ez sem igaz, mert ha megnézem nagymamám, aki retteg a haláltól, biztos beleőrülne bizonyos dolgokba, hiába hisz Istenbe. Beleőrülne a félelembe, ha tudná.

2012. ápr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
ti meg saját magatokat hazudtoljátok meg képmutatók vagytok,a pozitív szemlélet mindig a gazdagoknál jelenik meg akiknek alap,hogy minden jól megy,de ha azon kéne gondolkodnotok,hogy mire menjen a pénz csekkre vagy kajára kíváncsi lennék akkor is ilyen bölcsek lennétek e.
2012. ápr. 8. 19:42
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vele túl jóban, de minden éjszaka imádkozom azért, hogy jobban legyen, meggyógyuljon. Hogy a családban minden rendben legyen. De tisztában vagyok vele, hogy hamarosan meg fog halni, hiána imádkozom, hogy ne legyen ez.

A családban sincs semmi rendben, de nem érzem, hogy ezért Isten hibás lenne bármilyen szinten is.

2012. ápr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
de hibás mivel arra sem veszi a fáradságot,hogy meghallgasson minket,és már ne is haragudj,de a mamád már gondolom idős,ez a dolgok menete,hogy meghalunk,na és? ki beszélt erről?én nem félek a haláltól,mivel életem sincs,csak néző vagyok mindenből kimaradok,a jó dolgok kb 20% az életemben ami ért.
2012. ápr. 8. 19:48
 9/18 anonim ***** válasza:

Milyen jó dolgokból maradsz ki?

Senki sem szeret téged? Senkit sem szeretsz?

2012. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 rajcziz ***** válasza:

Kedves kérdező, igenis a hozzáállásoddal hatalmas probléma van. Lehurrogod a válaszolókat, akiktől segítséget vársz. Ha Istent hibáztatod, akkor miért tőle várod a segítséget. Úgy látom, megrendült benne a hited, hát akkor ne higgy benne. Járd a magad útját.

És ne hidd, hogy a gazdagoknak alapból minden jó.

2012. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!