Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért is kötelező hittanra...

Miért is kötelező hittanra járni? Mi lesz abból, ha nem konfirmálok le? Tán csak nem égetnek el máglyán!

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy kötelező hittara járni, meg van kötve a kezünk. Hetedikbe muszáj lesz konfirmálni, mert 'akkor leszel igazi keresztyén'. Egyszerűen szinte ebből az egészből elegem van, elegem van abból, hogy még mindig nem mindegy, hogy katolikus vagy református. A Biblia azt tanítja, hogy szeressük felebarátunkat, erre a keresztények képesek legyilkolni egymást és a más hitűeket még mindig! Az összes családtagom anyai ágon olyan megszállott, hogy fáj. Nem értek egy szót se, mert a következő szóval meghazuttolják az előzőt. Minden karácsonyra, szülinapra, névnapra bibliát kapok. Most kivétel: Az Urunk élete. Nagymamám (!!!!) mondja nekem, hogy "csak egyszer büntetne meg titeket az isten!" Minket! Mit tettünk ellene? Átmegyünk nagymamám testvéréhez, és a kocsiban nem kapcsolhatjuk be a rádiót, mert rock zene megy benne. Nem akarok ide tartozni! Hiszek istenben, de nem akarok hozzájuk tartozni! Inkább nem lesz törvényes férjem meg gyerekem, de nem, nem jó így valakinek, aki csak őszintén akar beszélni, de mindenki elfolytja, és abban akarok hinni, amiben akarok, anélkül, hogy a szavaikkal máglyán égetnének el! Legalább nem kellene fizetnem a nem is mondom milyen adót.

U.i.: internet-kereszteslovagok és olyanok, akik csak annyit tudnak mondani, hogy menj vissza a homokozóba, kíméljenek!



2013. márc. 20. 16:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

Hány éves vagy?

Nem tudsz őszinte lenni senkivel a családban? Keress egy barátot, akivel mindent megbeszélhetsz! Megbeszéled vele, hogy mit tanítottak, és hogy mit hiszel. Úgy járj erre a hittanra, mint egy akármilyen más tárgyra. Ha kötelező lesz konfirmálni, akkor konfirmálj, úgysem lesz érvényes, mert kényszerítettek.

Sajnos amíg velük élsz, addig ők határozzák meg az életedet. Utána már abba a gyülekezetbe járhatsz, ahova szeretnél.

2013. márc. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 titak ***** válasza:
95%

javítanám az előző hozzászólót:


.... utána már nem muszáj gyülekezetbe járnod.

2013. márc. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%

Hát valóban nem a konfirmálástól leszel jó keresztény.

Én a hétvégén tudtam meg, hogy ész nélkül keresztelnek egyes gyülekezetekben, pedig nem is biztos, hogy az illető meg van térve. Borzasztó.

Kicsit erőszakos a családod, nemdebár. Viszont muszáj tisztelned őket, még ha nehéz is (tudom, hogy az és tudom mennyire az).

Nincs tanácsom, csak az, hogy érzed te belül, hogy merre van a helyes út, de az emberi butaság és gyarlóság nagyon el tud mindenkit téríteni. Kitartás.

2013. márc. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Őszintén sajnálom a családod. Nem miattad, hanem, mert olyan szinten kifacsart, bigott szemléletet képviselnek, ami minden, csak nem valódi. Sajnálom, hogy nem veszik észre, mekkora kárt okoznak egy gyereknek azzal, hogy ráerőszakolják a vallást - nem a hitet, az Istenbe vetett bizalmat, hanem egy szabályrendszert, egy intézményrendszert anélkül, hogy megkérdeznék szerencsétlen gyereket: te is akarod?

Megértem, hogy nem akarsz egy képmutató közösség tagja lenni, de sehol sincs kolbászból a kerítés, ami az egyházakat illeti, mindegyik máshogy próbál hatni az emberekre.


Egy dolog van, ami az elmúlt kétezer évben nem változott:

"Isten úgy szerette a világot, hogy egyszülött fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." Talán egy nap felismered, hogy az egyházra, főképp a családodra vagy dühös, nem Istenre. Ő ugyanis nem erőszakolja rá magát az emberekre, hiszen, ha azt tenné, már nem beszélhetnénk tökéletes szeretetről - arról a szeretetről, aminek fényében az embereket fontosabbnak tartotta saját magánál. Lehetőséget adott nekünk választani jó és rossz között, lehetőséget adott felfedezni, eltévedni és visszatalálni - haza, hozzá.

Még annyi hozzáfűzni való: hittanra járni törvényileg nem kötelező. Nem volt, és nem is lesz az függetlenül attól, hogy a család rád erőszakolja-e, vagy sem.

2013. márc. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%
Tényleg szörnyű, hogy a családod így rád erőszakolja ezt az egészet. Konfirmálni nem kötelező. Nem is érdemes, ha nem hiszel. Amúgy ha később mégis meggondolnád magad, konfirmálhatsz felnőttként is.
2013. márc. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 kefa 2000 ***** válasza:
55%
T.Kérdező!Sajnálom,hogy ilyen helyzetben vagy,mitőbb felháborít.Az a tény,hogy ma bárki bárkire a saját akaratát rá erőszakolja másra úgy,hogy az a személyi önrendelkezés ellen van, már eleve súlyos jógi problémákat vet fel.A hit kérdése eleve egyéni,személyre szabott.A vallás pedig azt jelenti,hogy az ember megvallja a saját meggyőződését.A vallási közösségekben ennek együttes formája kellene,hogy megvalósuljon,és történik is többé kevésbé.Van segítség a számodra!!!Ez a jog ami fiatal korod ellenére és éppen ezért véd téged is.Családsegitő,gyámügy,stb.Őrőmmel veszem hiszel az atyában,így hiheted azt,hogy ő az igazság teljessége,ami megtestesült ami urunkban a Krisztus/megváltó/Jézusban.Felhivóm a figyelmedet arra,hogy a szülő nagyszülő nem ellenséged hanem féltön szerető őseid.Ezért fontos,hogy még akkor is a tisztelet hangján szólj felőlük ha nem érted sokszor őket,mint ahogy annyiszor nem értjük az atya szándékát mégse fordulunk el tőle,mert tudjuk hogy szeret minket.A hit maga kegyelmi ajándék,lehetőség.Őrülj neki! Majd életed későbbi szakaszában még erősebben megtapasztalhatod,hogy miért. Ha úgy érzed hogy igazad van állj ki érte mert az igazság is kiállt érted.Kivánom neked,hogy igazságban,tisztességben,jóravalóságban,így őrömökben teljes életet élj. Üdv.
2013. márc. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
100%
Lehet hogy még nem értél meg erre. Vagy nem is fogsz. És ezt nem negatívan értem, hanem úgy, hogyha felnőtt leszel lehet hogy meggondolod magadat, lehet hogy nem. Ezt a nézetet sajnos rontja, hogy a családod, nem akarja elfogadni. Én is ilyesmi kereszttűzben vagyok, mert anyai ágról mindenki katolikus, apukám oldaláról pedig 8ad vérig zsidó vagyok, és református. Mindenki mást akar. Amikor közöltem hogy én református hitet fogok tanulni akkor a nagypapám (anyai) elkezdett ordítani a dédim a szívéhez kapta a kezét, de többiek meg meg sem szólaltak. De én kitartok emellett, és amikor felnövök akkor konfirmálni fogok. Mert még úgy érzem nem vagyok rá készen, nekem is jövőre kéne már. Engem a szüleim védenek, viszont akárhányszor ez szóba kerül mindig elmegyek onnan. Mert nem hagyom magam. Anyukám ezotériával is foglalkozik, és már rengeteg hitet ismerek. Viszont egyben biztos vagyok: az összes ugyanarról beszél, csak más körítésben. Van isten. Egy. Tökmindegy hogy katolikus vagy református. Amelyik szimpatikus azt válaszd. Már ha bármit is választani akarsz. Ebben senki sem dönthet helyetted. Én nem vagyok megkeresztelve se mert a szüleim azt akarták hogy én döntsek. Ehhez képest szerintem több hitem van mint egyek embereknek akik meg vannak keresztelve. Nem rád gondolok, meg nem is az ilyenekre mint te. Hanem a nagyképűekre. :) Kitartás.
2013. márc. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
100%

Szia! Nem vagyok sokkal idősebb ezért jobban megtudlak érteni. Az én történetem is hasonló. A nagymamám katolikus, a másik pedig ateista. A szüleim sámánok a testvéreimmel együtt, én pedig keresztény- de én pünkösdista gyülekezetbe járok.

A nagymamám annyira fanatikus, hogy nekem is kell a katolikusokhoz mennem minden vasárnap. A szüleim nem keresztények mégis mindig elküldenek, elég gáz helyzet, nekem is bérmálnom kell pedig én nem akarok a katolikus egyházhoz tartozni!!

Végül megértettem, hogy tiszteletbe kell tartanom a szüleim, és nagyszüleim döntését. Tudom, hogy mennyire eretnek a katolikus egyház, de a nagyim miatt elmegyek minden vasárnap. Utána már nem fogják megszabni, hogy hova járok, így beszéltük meg apával. Elvégzem a "kötelességemet" utána abba hiszek amibe akarok.

Valahogy mond meg nekik, hogy nem akarod, hogy rád erőszakolják a hiteted. Így nem fogod megtalálni Jézust...Üdv

2013. márc. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek zöld kezecske ment.
2013. márc. 28. 08:09
 10/23 anonim ***** válasza:
27%

"Átmegyünk nagymamám testvéréhez, és a kocsiban nem kapcsolhatjuk be a rádiót, mert rock zene megy benne. "


Ha figyelmesen utánanézel mondjuk Beyonce interjúinak akkor észre fogod venni hogy saját maga vallja be hogy a színpadon nem érez fájdalmat és néha "testen kívüli" élményei vannak (ezt ő maga mondta pontosan ezekkel a szavakkal). Van egy alteregója. Ami vadabb, szégyentelen és erőszakos. Vagyis valójában a rádióban néha nem egy énekesnőt hallgatunk hanem egy embert akit éppen egy gonosz lélek tart megszállva. Ennek a dalait hallgatjuk. Tehát ezzel kapcsolatban nincs igazad. Ha nem hiszel nekem nézz utána.

2013. márc. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!