Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nincs bennem érzelem. Hogyan...

Nincs bennem érzelem. Hogyan változhatnék meg?

Figyelt kérdés
Nem is igazán lehet ezt körbeírni,legtöbbször csak ürességet érzek,és annyira szeretném megbánni bűneimet, és őszintén szólni Istenhez,de valahogy nem megy :S Este mindíg imádkozom,már ha lehet ezt annak nevezni,de Jézus nem azt mondta,hogy a fölösleges szavak szaporítása az imádságban képmutatás,és bűn ? Akkor én hogy csináljam ? Tudom,hogy Isten szeret,de képtelen vagyok őt viszontszeretni,mintha ez a dolog túl távoli lenne nekem,vagy nem is tudom :/ Mit lehetne tenni ezzel a borzasztó lelki közömbösséggel ??
2013. márc. 20. 21:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nálam ilyen esetben hivatalos egyházi személy felkeresése szokott megoldást nyújtani (én konkrétan nővérekkel szoktam társalogni). Jó hely erre a gyónás, ahol el is lehet beszélgetni a pappal viszonylag hosszasan. persze, ha katolikus vagy. hallottam már viszont olyat is, hogy pl. evangélikusok felkeresik a saját papjaikat/ lelkészeiket és kérik, hogy beszélgethessenek velük. gondolom bármelyik protestáns vallásnál ez az utóbbi elképzelhető.
2013. márc. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Próbálj meg minden gondolatot kizárni magadból. Kicsit "csendesedj el". Próbálj magadba szállni. Minden válasz ott van benned.

Velem is volt ilyen, ehhez hasonló ürességérzés. Tudom mennyire kínzó tud lenni.

2013. márc. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Emberfüggő, hogy kinek mi válik be. Nekem is volt ilyen időszakom, és tudom, mennyire szar érzés ez, főleg tartósan. Ajánlom figyelmedbe a baptista ifjúsági alkalmakat, na ők aztán tudnak hatni az emberre függetlenül attól, hova/mennyire vagy elkötelezett :)
2013. márc. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Hadd kérdezzem meg: az emberi kapcsolataid rendben vannak mostanában? Nem vagy túl sokat egyedül? :-)

A lelki üresség érzete szorosan összefügg a társtalansággal. Járj többet emberek közé, ezután az Istennel való kapcsolat is könnyebben fog menni. (Fordítva is működik: javulnak az emberi kapcsolataid, ha imádkozol).

2013. márc. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz érzelmeket megélni, az a pszichológia felségterülete (ha egy jó pap ezt meghallja, pszichológushoz irányít).

Talán ért valami trauma, lelki sérülés,elhagytak vagy bántottak,ami miatt az érzelmek le vannak fagyva. Pszichológus tud segíteni.

2013. márc. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem a bűnökkel van neked bajod, hanem hogy nincsenek kapcsolataid, nem a valós világban élsz. Szüleid nincsenek? Iskolatársaid nincsenek? Mi az oka, hogy nem tudsz kapcsolatot teremteni? Nem papra, pszichológusra van szükséged.
2013. márc. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Normális családban élek. Úgy gondolom,az emberi kapcsolataim rendben vannak,semmi gyerekkori trauma,stb. Iskolában is jól kijövök osztálytársaimmal. De ez a gond már tényleg pszichológust igényel ? :/ Igazából eddig számomra ez volt a megszokott,de mostanában kezdett bennem erősödni az érzés,hogy ez nem jó. Valahogy,ha megölelem valamelyik családtagomat,nem érzek szeretetet,vagy nem is tudom,olyan fura. De nem ellenséges a viszony velük,semmi gond nincs,csak én vagyok ilyen hideg :/
2013. márc. 21. 17:43
 8/16 A kérdező kommentje:
Társaságba nem járok annyit,mint amennyi manapság divat,néha találkozom pár haverommal, pl. tavaszi szünetben tervezünk összejönni dumálni,meg ilyenek. De alapvetően nem vagyok olyan nagy társasági ember.
2013. márc. 21. 17:44
 9/16 A kérdező kommentje:
Mellesleg (vagy nem ) minden válaszoló zöld kezet kapott.Szívesen várom a további válaszokat,az eddigieket meg köszönöm.
2013. márc. 21. 17:51
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen, bizony, az érzelmek hiánya vagy csökkentsége nagy gonra utal, pszichológushoz mindenképp mennék...


De kiírhatod a mentális egészség kategóriába is.

2013. márc. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!