Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nincs bennem érzelem. Hogyan...

Nincs bennem érzelem. Hogyan változhatnék meg?

Figyelt kérdés
Nem is igazán lehet ezt körbeírni,legtöbbször csak ürességet érzek,és annyira szeretném megbánni bűneimet, és őszintén szólni Istenhez,de valahogy nem megy :S Este mindíg imádkozom,már ha lehet ezt annak nevezni,de Jézus nem azt mondta,hogy a fölösleges szavak szaporítása az imádságban képmutatás,és bűn ? Akkor én hogy csináljam ? Tudom,hogy Isten szeret,de képtelen vagyok őt viszontszeretni,mintha ez a dolog túl távoli lenne nekem,vagy nem is tudom :/ Mit lehetne tenni ezzel a borzasztó lelki közömbösséggel ??
2013. márc. 20. 21:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Úgy gondolod,ott több "sikere" lenne a kérdésnek ? Kicsit elborzadtam hogy tényleg komolyabb a gond,mint hittem :(
2013. márc. 21. 20:17
 12/16 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg! :-) Biztos, hogy nem annyira súlyos a gond. Időszakosan bárkivel előfordulhat. Pszichológushoz meg nem csak akkor kell menni, ha vki már az öngyilkosság határán áll. Kisebb lelki gondokkal is felkeresheted (ingyenes is van, nem kell vagyonokat fizetned, főleg ha még nem vagy 18).

De ha mégsem mennél, az azért mindenképpen jó lenne, ha tudnál beszélni valakivel erről őszintén.

2013. márc. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A Biblia nem beszél érzelmekről. Az érzelmek félreviszik az embert.

Ahogy a taoista szemlélet is azt tanítja, üresedj ki mint egy edény.

2013. márc. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Emberhalász ***** válasza:
Minden reggel adj hálát Istennek az életedért és minden jóért amit eddig kaptál. Utána ajáld fel az életedet a mi Urunk Jézus Krisztusnak, mondd el neki, hogy mennyire szereted és hogy életed végcélja a vele való találkozás és az üdvözülés. Majd kérdd Jézust, hogy töltsön el téged a Szentlélek által Isten szeretetével és a szeretet lángja kigyullad a szívedben. Végül minden nap tegyél valami jót az emberekkel, elsősorban családod tagjaival és imádkozz értük is.
2013. márc. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is önivizsgálatot javasolnék. Próbáld meg átgondolni és átdolgozni a veled történt eseményeket, a múltadat, az eddigi érzelmeidet, az egész énedet. A kapcsolataidat is. Hogy mi mindent kaptál. Pozitívumokat, negatívumokat egyaránt. Ne értékeld, csak próbáld megfogalmazni magadban. Egyúttal próbálj Istenről is képet alkotni, hogy mit érzel Felőle? Mennyi negatív dolgot, s mennyi pozitív dolgot?


Majd ezt követően ezeket írd le. Értékeld újra életed eseményeit! S ne feledd, Isten elé bátran leteheted a félelmeidet, szorongásaidat és örömeidet egyaránt! Ő a Jó Pásztor!


Ha kérdésed van, nyugodtan írj nekem is, de bátran keress meg egy pl. katolikus vagy protestáns lelki gondozót!

2013. márc. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 zoe.01 válasza:
Keresd Őt! meg van írva, akik őt várják nem szégyenülnek meg. olvass Bibliát!!! abban minden válasz benne van...
2013. márc. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!