Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen igeverset és köszöntést...

Milyen igeverset és köszöntést írjak egy húsvéti képeslapra egy katolikus hívő hölgynek (korban anyukám lehetne) küldve azt? Egy nagyon jó ismerősöm, akitől sokat tanultam lelki téren.

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Üdv!


Én az Ároni áldást írnám a képeslapra. :)


"Áldjon meg tégedet az Úr, és őrizzen meg tégedet.

Világosítsa meg az Úr az ő orczáját te rajtad, és könyörüljön te rajtad.

Fordítsa az Úr az ő orczáját te reád, és adjon békességet néked." - 4Móz 6,24-26

2013. márc. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De húsvéti üdvözlőlapra nem inkább a feltámadással és élettel kapcsolatban kellene írni?


Nekem furcsa ez az ige ilyen alkalomra.

(Bár egyik kedvencem!)

2013. márc. 22. 18:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Pét1,4 Isten előtt a rejtett belső ember értékes a maga zavartalan szelídségében és lelki nyugalmában.

*

A keresztségben ugyanis eltemetkeztünk vele együtt a halálba, hogy miként Krisztus az Atya dicsõsége által feltámadt a halálból, úgy mi is az élet újdonságában járjunk. Mert ha halálának hasonlóságában egybenõttünk vele, úgy leszünk feltámadásában is. (Róm 6,4-5.)

2013. márc. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!