Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen valláshoz tartozik a...

Milyen valláshoz tartozik a Németh Sándor vezette vidám vasárnap és Hitgyülekezet? Úgy értem melyik keresztény egyházhoz sorolhatóak? Katolikusok, vagy valamelyik neoprotestáns egyházhoz kapcsolhatóak?

Figyelt kérdés
2013. márc. 25. 11:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
2013. márc. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 kzs ***** válasza:
45%

Kedves előbbi válaszoló!


Nézd, nem tudom, mi célod volt azzal, hogy ilyen választ adtál: olyat mellékeltél, aminek igazságtartalmáról abszolút nem vagy meggyőződve. Nem tudom, mire volt jó...


Hadd mondjak valamit: ez a Bartus László-féle "könyv" nem több mint üzleti érdekből kreált hazug szennygyűjtemény.


Egyébként már a címe is sokat elárul:

"fesz van". Mi az hogy "fesz"?

Miféle idióta szó ez?

Független Előadó-művészeti Szövetség rövidítése? Vagy netán a Független Egészségügyi Szakszervezetet akarná jelenteni...??


Ó nem! Ez a "könyv" egy mocsadék firkálmány, szemenszedett aljas hazugsággyár az egész, aminek értelme annyi, hogy 1%-nyi igazság mellé tesz 99% baromságot!


Hadd mondjak én valamit erről a Hit Gyülekezetről!

12 év alatt (mióta tagja vagyok) soha semmi olyat nem tapasztaltam (de még a tizedét se) annak, amit az a Bartus nevezetű figura ebben az undorító aljas, könyvnek nevezett szemétkupacban összefirkált.


De hát kellett a szenzáció, kellett a pénz (totál mindegy milyen alantas, mocskos szándék, lényeg meglegyen): milyen jó lejáratni a sárga földig, megrugdosni, bemocskolni egy olyan egyházat, aminek a kezéhez soha egy csepp aljasság sem tapadt...


Mert a Hit Gyülekezete tisztességes, jóravaló, becsületes egyház, ami az egyik leghitelesebb képviselője Krisztus testének: a dicséretek, Igehirdetések és minden más szigorú Bibliai alapozottsággal van alátámasztva.

Emiatt nagyon sok ember számára hiteles, köztük vagyok én is.


Innen még soha senki rosszat nem tanult, mint ahogy én sem.

Éppen ezért nem tűröm el senki részéről, hogy lejárassa!


Ha bárkinek is nem tetszik, jogában van bírálni a Hit Gyülekezete tanításait - ott van a Vidám Vasárnap elérhetősége: jelezze bátran az Igehirdetéssel kapcsolatos észrevételeit úgy, hogy támaszkodjon a Bibliára.

Vagy ott a másik lehetőség: éljen a vallásszabadságával és hallgassa annak az egyháznak az Istentiszteletét, amit hitelesnek tart. Szíve joga!


De a hócipőm tele van olyan emberkéktől, akik hozzászólásából totál kirí, hogy soha be nem tették be a lábukat a Hit Gyülekezetébe. De arra van eszük, hogy válasznak nevezett baromságaikkal teleírják a fórumot...


És nem érdekel, ha ezért lepontoznak!

Vállalom a lepontozást, mert bőven megéri, ha megvédhetem ezt az egyházat! Mert én magam tudom, hogy mit jelent számomra tag lenni: fejlődni Krisztus testében úgy, hogy közben egyre javul az életem tőle...


Na ezért van, hogy a Hit Gyülekezetével kapcsolatos minden témát személyes ügynek tekintem, és kiállok mellette, ha törik, ha szakad!


Ennyit akartam közölni.


Üdv: kzs

2013. márc. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
21%
Kedves kzs, első válaszoló vagyok. Sajnos nem értek veled egyet, mert én tapasztaltam a környezetemben eme "egyház" ártalmas tevékenységét, láttam tönkremenni életeket, családokat, köszönhetően Németh Sándor úrnak és társainak. Épp annyi bizonyítékom van erre, mint neked az ellenkezőjére. De örülök, ha te megtaláltad ott a helyed. Arra viszont figyelj, hogy soha ne merj bármiben is kételkedni, amit mondanak, maradj csak a hallgatag, bólogató bárányuk, és akkor minden rendben lesz.
2013. márc. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
41%

A linkelős vagyok. Csak annyit fűznék hozzá, hogy nem egy embertől hallottam, hogy járt/jár a Gyülekezetben és ott sok mindent tapasztalt csak azt nem, amiről te beszélsz. Egyébként köztudott, hogy a Gyülekezetnek milyen politikai és pénzügyi ráhatásai/befolyása van, szóval lehet hogy te, mint egyszerű tag, aki beülsz már 12 éve és hallgatod az ott elhangzottakat, nem tapasztalsz semmi "mocskosat", de ez nem jelenti, hogy az nincs is.


Pl legutóbb hallottam, hogy Németh testvér azt prédikálta, hogy kb húsvét 1000. évfordulóján (kb 2030as évek) számítsunk a világ végére...én jobban szeretek a "sem a napot, sem az órát" jézusi kijelentésben hinni, mint Németh Sándornak.

Másik kedvencem az, hogy csak akkor vagy áldott igazán ha gazadag vagy...Pff, nem hiszem hogy Jézus mondott valaha ilyet. Bezzeg a Gyülekezet!

Itt részemről a téma lezárva, de ha csak a fele igaz annak, amiket beszámolókból és a könyvből hallottam, akkor köszönöm, inkább kihagynám a Hit GYüli dicséretét.

2013. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 kzs ***** válasza:
37%

@ Előbbi válaszadó


Ami a politikai befolyást illeti: annak idején a Hit Gyülinek komoly kapcsolata volt az SZDSZ-szel. Támogatta, egészen addig, amíg az SZDSZ liberális politikát nem kezdett folytatni, és támogatta a homoszexualitást.

Na ebben a Hit Gyüli nem vett részt, úgyhogy befejezte vele.

Ennyit a politikai ráhatástól.


Ami a pénzügyieket illeti, nem tudom mire gondolsz. Mert a katolicizmusban összehasonlíthatatlanul több pénz folyik el, de még a református egyház berkei közt is elég sok pénz megy el. Vagy te nem így gondolod?


Ami a "világvégére" (jó ez a fogalmazásod, meg is mosolyogtam) vonatkozó számítást illeti: nézd, hallottam én is ezt, és ez a számítások hitelesnek tűnik. Ez alapján a 2030-as évekre tehető Krisztus visszajövetele.


Ezt írod: "csak akkor vagy áldott igazán ha gazadag vagy...Pff, nem hiszem hogy Jézus mondott valaha ilyet."

> A SzentÍrás igenis beszél a bővölködésről:

"Mert ismeritek a mi Urunk Jézus Krisztusnak jótéteményét, hogy gazdag lévén, szegénnyé lett érettetek, hogy ti az ő szegénysége által meggazdagodjatok." 2.kor 8/9


A 2.kor 9/5-13 végigvezeti az anyagiakban való bővelkedést, valamint a Malakiás 3/10-12 szintén ezt teszi.

Mindezek, de főleg a Malakiásban írtak alapján én ténylegesen úgy hiszem, hogy a gazdagság igenis áldott állapot.


Egyébként hogy is fogalmazol? "nem egy embertől HALLOTTAM", "amiket beszámolókból és a könyvből HALLOTTAM", és végül a "HA" szó...

> Óóó, tehát gőzöd nincs arról, mi megy ott valójában, csupán feltételezésre és hallomásokra alapozol.

Na látod, erre mondtam én: lényeg a szenzáció, a hírhajszolás. Mindegy mekkora aljasság, nem számít semmi, csak a lejáratás.


De tudod mit? Elárulom neked, hogy a Hit GYüli a támogatását Isten igéjében érzi:

> "Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem" (Máté 5/11)


> "Örüljetek és örvendezzetek, mert a ti jutalmatok bőséges a mennyekben: mert így háborgatták a prófétákat is, a kik előttetek voltak." (Máté 5/12)


Na ezért nem fél a Hit Gyüli semmilyen hazug rágalmazástól..

2013. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 kzs ***** válasza:
65%

@ "ma 10:28"


Ááá, szóval TAPASZTALTAD, meg LÁTTAD...

Szóval semmilyen személyes, önálló tapasztalatod sincs, mindössze mások véleményére alapozol...


Figyelj, nem akarlak provokálni, de gondolj már bele te is:


Könyörgöm: MITŐL lenne ártalmas, miben nyilvánulna meg életek, családok tönkretétele?

Abban hogy dicsérik Istent? Abban hogy Igehirdetés folyik?


Figyelj, totálisan biztos, hogy se dicséretek, se Isten Igéjének tanulmányozása nem ártott még senkinek sem (nemhogy életEK, családOK /többesszám!/ mentek volna rá).


Gondolod hogy ennek nem lett volna BIZONYÍTOTT visszhangja családügyi minisztérium, ombudsman részéről...

Gondolod, hogy azért van ott az Istentiszteleten az a rengeteg ember, mert tönkrement az életük...??


Ugyanmár...


Ezt írod: "Épp annyi bizonyítékom van erre, mint neked az ellenkezőjére."

> Nem, neked semmilyen bizonyítékod nincs. Hallomásra, felszínes hírekre alapozol, de ezeket te nem élted át személyesen. Mert nem is élhetted volna át!

Mert akik őszinték és tényleges értelembe odajárnak, azok sohasem bánták meg, hogy így döntöttek. Mint ahogy én sem.


Ezt írod: "De örülök, ha te megtaláltad ott a helyed."

> Köszi szépen, ÉN is örülök, és ezt nyomatékosan írom.


Ezt írod: "Arra viszont figyelj, hogy soha ne merj bármiben is kételkedni, amit mondanak, maradj csak a hallgatag, bólogató bárányuk, és akkor minden rendben lesz."

> Nézd, én nem hiszem hogy gúnyolódnod kéne.

De ha tudni akarod, rendszeresen jegyzetelek, és magam is elmélkedek a SzentÍrásban foglaltakon (amiről éppen szó van az Istentiszteleten). Úgyhogy NEM tartozok a bólogató bárányok közé, csupán 1 vagyok a sok közül, akinek hiteles az, amit ott hall.

2013. márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 kata7777 válasza:
7%

őőő végigolvastam a kommenteket, nyilván mindenkinek szíve joga h hova jár...

eddig azt gondoltam h túlságosan elutasító vagyok a HIT Gyülekezetével kapcsolatban, de utánaolvastam, vannak ismerőseim onnan, beszélgettem velük, ennek tükrében én nem óhajtom elfogadni a tanításaikat, és ahogy látom a Bibliát és szó szerint értelmezik amihez nem kell lelkipásztornak lenni... sehol senki nem mondta azt a Bibliában ha te követed Istent tök gazdag leszel... amit a gazdagságról írtál, az nem azt jelenti h rengeteg pénzed lesz hanem h lelkileg és érzelmileg leszel gazdag... anno a zsidókkal is ez volt a probléma h félreértelmezték azt amit Jézus mondott :/ vagy amúgy szegény ember számára nem elérhető Isten? :S 2030-ban visszajön Jézus... és ezt mégis mikor mondta? nem lehet erre következtetni sehonnan sem, aki ilyet állít az tévtanító :O sehol nem olvastam ilyet a Bibliában... ja de amúgy a Szentírást veszitek alapul, ja látom :O meg ezek a szó szerinti értelmezések..ááá :O Jézus számos helyen példázatokban beszél és annyira kétértelműen h szarvashiba szó szerint venni azt amit mond és ugyanez igaz a pál leveleire is, tartalmaz olyan részeket melyeket nem lehet szó szerint értelmezni mert az félreértelmezéshez vezet

A vezetőt meg nem kritizálom nem is ismerem, aki élvezi a prédikációit hallgassa, menjen el de amit eddig láttam nem lettem meggyőzve :O pedig még nyitott is voltam felé :/

2013. ápr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 kzs ***** válasza:
65%

@ kata7777


Természetesen szíved joga akár követni, akár visszautasítani bármely egyháznak a tanítását: a vallásszabadság joga téged is megillet.


Mindazonáltal a 2.Kor 5-12 szövegkörnyezetéből nem következik egyértelműen a lelki-érzelmi gazdagság (noha Isten követéséből nincs kizárva ez sem). Viszont az anyagi értelmű áldások nyerése is beleértendő, és ezt a hozzákapcsolandó Igei utalások mutatják meg (keresd ki kérlek: a 9. Igében van utalás a Példabeszédek 11/24-re és a 112.Zsoltár/ 9. Igéhez)


Írod, hogy 2030-ban visszajön Jézus... nézd, a Hit Gyüli sohasem állította, hogy PONT 2030-ban fog Jézus visszajönni.

Viszont bizonyos Bibliakutatások alapján Jézus visszajövetele 2033-ig BÁRMIKOR bekövetkezhet.

Nézd, valamit tisztázzunk: én nem vagyok ténylegesen Bibliakutató: ez a megállapítás nem az én állításomat tükrözi. De ott voltam, amikor levezették ezt, és bizony hitelesnek tűnt...

Hát nézd: majd meglátjuk...


Ami pedig Jézusnak a példázatát illeti: Jézus nem egy helyen hangsúlyozza, mennyire fontos tanulmányozni az Írásokat: pl. János 5/39; Lukács 10/25-26.

Nem szabad félvállról kezelnünk a példázatait, mert nagyon súlyos üzenetet jelentenek ki: ilyen a Máté 25-ben a tíz szűz példázata, vagy a talentumokról amit mondott.


Muszáj tanulmányozni ezeket, és ne hidd, hogy Jézus kétértelmű, vagy haszontalan dolgokat jelentett volna ki.


De mondom, nem kötelező helyt adni ezeknek a Hit Gyüli által kiadott prédikációknak. Ha úgy érzed, hogy más egyházé hitelesebb, szíved joga azét követni.


Shalom! kzs

2013. ápr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 kzs ***** válasza:
65%

* HELYESBÍTÉS


A "03:30: 20:29" hozzászólásomban ezt írtam:

"Ez alapján a 2030-as évekre tehető Krisztus visszajövetele."


Bocsi, kihagytam a "maximum" szót.

> Helyesen tehát így van a mondat: "Ez alapján maximum a 2030-as évekre tehető Krisztus visszajövetele."


(a figyelmetlenségért elnézést kérek mindenkitől)

2013. ápr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 kata7777 válasza:
7%
egy szóval sem mondtam h haszontalan amit mond... a szavaimat nem kellene kiforgatni, arra próbáltam utalni h hiba ha szó szerint vesszük Jézus minden egyes példázatát, ehhez pedig nem kell bibliakutatónak lenni :/ és erős túlzás azt is állítani, hogyha Istent követed akkor megáld jó sok pénzzel, mert ez nem így van :O
2013. ápr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!