Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallás, vallásközösség...

A vallás, vallásközösség mióta tud a húsvétról? Mióta ünnepeljük, ünnepli az emberiség? Egyszer halt meg Jézus, s egyszer támadt fel, vagy nem? A vallások "közös nevezője" vagyis a Biblia mit mond?

Figyelt kérdés
Egyesek májusban, mások most hétvégén, ismét mások már holnap ünneplik. Mikor, mit és hogyan kell ünnepelni a húsvétot? Honnan származik az egész ünnepség? Kérlek, csak lényegretörő válaszokat írjatok, hogy tudjam megérteni! Köszönöm!
2013. márc. 25. 15:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Ezért volt a széder este 26-án a zsidóknál.
2013. márc. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Az utolsót nem értem, de függetlenül , hogy értem-e az utolsót. Március 11.-e újhold, s a zsidóknál aznap kezdődik niszán hó. 11 + 14 = 25. Akkor március 25.-én volt Jézus Úrvacsorájának évfordulója?
2013. márc. 29. 15:35
 13/27 anonim ***** válasza:
Következő nappal kezdik a számolást (12+14=26). A szédert csak azért írtam, mert az Úrvacsora akkor történt, hiszen pészahot ünnepelt Jézus a tanítványaival. Azért egy kicsit más a számolás, mert a napokat nem éjféltől éjfélig, hanem napnyugtától napnyugtáig veszik.
2013. márc. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
12Kérdező. nem! . Holdtöltekor volt a Golgota.. és harmadnapra a feltámadás.(előtte az Utolsó vacsora(zöldcsütörtök) Ezért: a holdtölte utáni 1 vasárnap a Húsvét -előtte Nagypéntek. Mert a heti ritmusba is beleillesztették.Vasárnap sok nyelven a feltámadás napja (воскресенье), a Nap napja(Sunday, Sonntag)
2013. márc. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
jav: voszkreszenyie=feltámadás (nem megy a cirill betű át)
2013. márc. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
14.es hozzaszolo. Nekem a hazassagi evfordulomat majus 5.-en , vagy majus 5.-ehez a legkozelebbi szombaton kell megtartsam? Azert ez a kerdes, mert ha egy szimpla szulinapot, hazassagi evfordulot akkor tartok, amikor volt, akkor egy ilyen jelentosegteljes esemenyt nemde pontosan kellene megtartsak? A koznep ahogyan szeret unnepet tartani munkanmapon (mert nem kell dolgozni, ha kellene, kevesen unnepelnenek munkaval!!!) , ugy azzal az erovel a het barmely napjan lehetne munkaszunet, s unnepelni. Akkor miert van ez igy?
2013. márc. 29. 18:28
 17/27 A kérdező kommentje:
12.-es hozzaszolo. Elmagyaraznad-e - KERLEK - azt a szamitast? En ahogyan szamolom, az nem jon ki :( Ma 29.-e van, viszont zsido naptar szerint mar 30.a, hiszen lement a nap... ehez ha hozzaadok 14 napot, akkor a + 14 napkor nem veszem figyelembe a naplementet, ami azt jelenti, hogy akkor mar 27.-e volt iden a zsidoknal... Vagy mi nem jo itt?
2013. márc. 29. 18:32
 18/27 anonim ***** válasza:

Megpróbáltam leírni, de belekavarodtam :) De a lényeg, hogy a zsidók már 4-5000 éve számolják a pászkát, és idén 26-án volt a széder. Csak jól számolták :D


(Igazából nem tudom, hogy az újholdat - holdnaptárból néztem ki - 10-11. éjszakára, vagy 11-12. éjszakára értik... Ha 11-12-re - ami nekem logikusabb - akkor kijön, hiszen az már 12-e zsidó naptár szerint, +14 nap => 26-a. Ezért írtam előbb a 12-étől való számolást, mert nem akartam ebbe belebonyolódni :)

2013. márc. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Koszonom a probalkozast, de a lehet, meg mindig nem biztos... 11.-en naplementekor ha akkor kezodott az elso nap akkor is 14 napot szamolnak a zsidok, s igy nalunk 25.-e naplemente utan jonn ki. Viszont, ha nem igy van, s mindenaron 26.-a volt a franko datum, akkor nem jo az uj hold datuma! Kiemelnem, hogy ez SZERINTEM!
2013. márc. 29. 18:52
 20/27 anonim ***** válasza:
Lehet, nem tudom :) Mondtam, hogy nekem már egy kicsit sok(k) volt. Én bízom abban, hogy több ezer év után nem számolják el :D
2013. márc. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!