Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Történt Veled már olyan, amit...

Történt Veled már olyan, amit csak Isten létével, közreműködésével tudtál megmagyarázni?

Figyelt kérdés
Sokszor történnek olyan dolgok velem, amiket csakis azzal tudok magyarázni, hogy létezik Isten. De sokszor annyira elborzadok, mikor csak azt hallom, hogy ezt a kisfiút gyilkolták meg, azt a babát folytotta meg az anyja...már a csapból is ezek a mocskok folynak :/. Alapvetően hiszek Istenben, de én is rengeteget szenvedtem gyerekkoromban, csak azt nem tudom, mivel érdemeltem ki...És kérlek konkrét példákat írjatok :)Egyébként nem imádkozok, nem járok misére, mert feleslegesnek tartom ezeket a dolgokat őszintén megmondva, de persze ez egyénfüggő, aki szeretne az járjon templomba.

2013. márc. 30. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Igen,megszülettem:)
2013. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
80%

Kedves Kérdező!


Én nevelőszülőknél nőttem fel vallásos környezetben.Már 24 éves vagyok és a férjemmel és 2 gyermekemmel élek együtt.Amíg anyuékkal laktam kellett minden vasárnap és ünnepeken templomba járni.Reggel,este és étkezés előtt ima volt.Én már nagyon untam ezeket.Amikor elköltöztem én már nem jártam templomba és nem is imádkoztam.Egyszerüen nem érdekelt.pár év elteltével viszont mondjuk úgy benőtt a fejem lágya és elkeztem hinni Istenben és majdnem minden nap érzem Isten szeretetét.Én testi fogyatékos vagyok,a hólygom nem működik rendesen,és egy vesém van kölyökkoromban meg kancsal voltam amit műtéttel korigáltak.Amikor teherbe estem a kisfiammal akkor az orvosok azt mondták vetessem el mert tuti hogy fogyatékos lessz.és lám lett egy gyönyörű egészséges kisfiam,rá 2,5 évre meg egy gyönyörű egészséges barnahajú kislányom.Mi ez ha nem egy csoda és Isten szeretete.A mai napig hálát adok a Jóistennek hogy két egészséges gyönyörű gyermekkel ajándékozott meg.Az egyszerű hétköznapokban is nagyon sokszor érzem Isten jelenlétét.A kislányom 6 hós,és tegnap leraktam a franciaágyra aludni.Nem vettem észre hogy felkelt és kimászott az ágy szélére,ha nem jöttem volna be időben valószínüleg most is a korházban lennék vele.Hiszem hogy Isten volt az aki beirányított a szobába és ott meg is köszöntem neki,hogy így vigyáz a gyermekeimre.vagy pl még pocakosan ráestem a hasamra és a fiamnak nem lett semmi baja.

2013. márc. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Nincsen ilyen jelenség.

Az előzőnek mondom, hogy beteg embernek is születhet egészséges gyereke, mint ahogy dobhat 6-ost is a kockával.

Kaszinóban volt már olyan, hogy 22-ször fekete jött ki, és ezt is biztos, hogy nem az isten tette.


Elég sokat gondolkodtam, hogy mi lenne az, amire azt mondom: *csak* egy isten csinálhatta - és nem igazán van ilyen dolog. Gyakorlatilag mindent meg lehet csinálni, vagy bekövetkezhet véletlenül.

2013. márc. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Velem most történt ilyen. Anyukám kórházba került és életveszélyben volt. Imádkoztam rengeteget és mondtam Istennek, hogy bármit megteszek, adjon jelet, csak gyógyuljon meg anya. Este álmodtam, mégpedig azt, hogy jelentkezem egy olyan szakmát tanulni, amiről nem tudtam, hogy van ilyen konkrétan, és amivel másokon segíthetnék. Másnap googleban rákerestem, és pont tudtam még jelentkezni az én városomban egyetlen ilyen induló képzésre. Ahogy elkezdtem intézni a beiratkozást, anya egyre jobban lett. Már levették a lélegeztetőgépről és beszélni is tudok vele. Lehet más ezt véletlennek nevezné, de én tudom, hogy Isten volt, pedig nem vagyok mélyen vallásos.

22/L

2013. márc. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Föl nem bírom a fogni a "rendkívüli dolog = csakis egy isten tehette" logikát.


Kedves kérdező!

Egy nagyon egyszerű kísérlet.

Vegyél 6 korongot, mindegyikre írd fel a sorszámát. Vegyél két dobozt, dobd be az egyikbe mind.

Ezután dobjál sorban a kockával, és ami szám kijött, azt a korongot mindig tedd át a másik dobozba.


Ugye úgy gondolnád, hogy folyamatosan nagyjából egyenletesen lesznek a korongok mindkét dobozban?

Merthogy minél többen vannak egy dobozban, annál valószínűbb, hogy a kocka közülük fog választani.


Na igen - de a véletlen dobások csak átlagban egyenletesek!

1000 dobásból legalább 3-szor elő fog fordulni, hogy mind a hat korong egyetlen dobozba megy.

Mint ahogy olyan is elő fog fordulni, hogy 5-en vannak egy dobozban, utána 4-en - majd utána ismét 5, végül 6 lesz.

Mert a véletlen nem tudja, hogy mi volt előzőleg, és ilyenkor nem "korrigál", nehogy már valami fura eset előfordulhasson.

Előfordul.

2013. ápr. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
NEM és továbbra is hiszem hogy a keresztény isten nem létezik.
2013. nov. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!