Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten vagy a Sátán a "jó" oldal?

Isten vagy a Sátán a "jó" oldal?

Figyelt kérdés

Elsö körben szeretném leszögezni, nem vagyok vallásos, ateista vagyok. Nincs problémám a vallásos emberekkel, nem térítek, elfogadom öket úgy ahogy vannak, ha ök is engem.

Felvetödött bennem viszont egy érdekes elmélet, amivel szeretnék eljátszani mint vallásos, mint ateista válaszolókkal.

Szóval. Vegyük az alap esetet. Van Isten és Sátán, az eredendöen jó és rossz. Viszont biztosan jól itéljük meg az elfoglalt poziciókat? Mit tenne a rossz oldal? Reklámozná magát, komoly energiát fektetne a propagandára. Olyan dolgokról beszélne, hogy milyen jó az ö oldala, és bemocskolná a másikat. Megfélemlítene, és hatalom orientáltan mindenkit és mindent akarna. Ez a keresztény egyházra igaz. Ellenben a jó oldal csöndben lenne, hisz aki akarja úgy is megtalálja. Nem reklámozna, nem fenyegetne. Nem akarna irányítani, mert megbízna a híveiben annyira, hogy az irányítása nélkül is jók lennének.

Senkit nem szeretnék vallási meggyözödésében megsérteni, ez csak egy elvi játszadozás. Kultúrált hozzászólásokat kérek minden válaszolótol!



2013. márc. 26. 13:50
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Ezért szokták sokan azt mondani, hogy a katolikus és még jó néhány egyház nem viselkedik keresztényekhez illő módon és szögesen ellene megy bizonyos dolgokban a Bibliának vagy kiegészíti fölösleges dogmákkal az.

A sátán állítólag el akarja hitetni, hogy nem létezik.

Az erőszakos térítés sem Istentől van.

Én nem sértegetem a a katolikus egyházat és sátáninak sem mondom. De ők nem is szokták már erőszakosan téríteni...


Azzal nem értek egyet, hogy a legjobb dolog, amit a másik embernek tehetünk, hogy békén hagyjuk. Ez nem igaz.

Ha szeretsz valakit, akkor próbálod megmenteni.


Sátán vagy Isten tök mindegy minek hívod. Az a fontos, amit képviselnek. Ha te megcseréled a neveket, nem lesz a jó rossz, a rossz meg jó.


A Bibliából egyébként mindenképpen az derül ki, hogy Sátán rossz. Az más kérdés, hogy elhiszed vagy sem.

Sehogy nem lehet kihozni belőle, hogy jó lenne vagy jó célért küzdene.

2013. márc. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
73%

Ja és igen, szerintem sem kell propaganda.

De az nem számít reklámnak, ha valaki a hitéről beszél.

Nem hiszem, hogy sértő lenne, amíg normális kereteken belül történik.

Egyik kedvenc idézetbem ezzel kapcsolatban:

"Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet"

2013. márc. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
74%

Bocsi, pontosan így hangzik:

"De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet."


Az a lényege, hogy a hit cselekedet nélkül halott.

Ha csak a szánkkal imádjuk Istent, de közben Sátán szolgáljuk, akkor az nem jó.

Nekünk úgy kell cselekedni, ahogy Jézus tanított. Emberségesen. Erről kell minket megismerni, hogy szeretet van köztünk, nem pedig vér.

2013. márc. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
74%

A gondolataid nem rosszak, csak tájékozatlan vagy.

Olvasni kellene egy kicsit a Bibliát.

Ott - bár néhol röviden - elég jó le van írva, hogy a sátán gyakorlatilag ugyanolyan, mint az isten. Merthogy ő is a "képére és hasonlatosságára" készült... de a cselekedetei is ezt mutatják.

Hogy miért viselkedik sokszor másképp?

Mert más pozícióban van!

Amúgy legtöbbször ugyanúgy viselkedik.


Ezek után nem igazán lehet mondani, hogy az egyik jó, a másik rossz.

Szinte teljesen egyformák - és mindkettőben van jó és rossz is, bőségesen.

A Biblia azért ír róluk úgy, ahogy - mert vetélytársak, és a Bibliát csak az egyikük írta!


Nézd meg a "hamis istenek" témakört is: az is hasonló a Bibliában. Annyi a különbség, hogy a sátánról nyugodtan lehet írni, hiszen alárendelt - míg a "hamis" istenek nem, tehát sokkal veszélyesebbek, így alig-alig ír róluk.

2013. márc. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, örülök hogy nem lettem azonnal le eretnekezve. :) Viszont nem alapozhatunk csak a Bibliára, hiszen az elfogult, nem pártatlanként kezeli a feleket, hiszen azért írták, hogy az egyik felet népszerüsítse és tanításait hírdesse.
2013. márc. 26. 14:50
 6/32 anonim ***** válasza:
74%

"azért írták, hogy az egyik felet népszerüsítse"

Pontosan: azért ír néhol nagyon röviden.

De azért ki lehet olvasni belőle a lényeget.

2013. márc. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Amúgy a Sátán jóval a kereszténység elött jelent meg, vagyis nem Isten teremtménye. SZERINTEM Te Luciferre, a fellázadt angyalra gondolsz, aki ugye ellenfordult Istennel és elcsábította az angyalok egyharmadát. De nem vagyok teológus, javítsatok ki ha tévedek.
2013. márc. 26. 14:55
 8/32 kefa 2000 ***** válasza:
T.kérdező.Először is el kell oszlatnom egy rossz gondolatot,miszerint van az isten meg van a sátán.Nosza fúsunk neki még egyszer.Van az ember!Olyan amilyen de van.A teremtő a maga képére és hasonlatosságára teremeti azt,őnmagából.Tudom az ateista gondolkodás már ezt eleve elveti de megyek tovább.Ha már ez igy van akkor jól látható,hogy a teremtőteljessége magában hordozza mind azt amit a teremtményében fellelhető.Most maradjunk a jónál meg a rossznál.Na ez már kettő+a teremtő=hárommal.Még nem használtam neveket,most fogok.A teremtőben lévő rosszat,tagadót,hatalomra törő énje a szintén belőle fakadó lényben lucíferben jelenik meg de akkor megjelenik a másik az alázatos mindenben a teremtő akaratát teljesítő lény is.Ő AZ aki embeberi testet öltve Jézusnak ismer a világ.Ha nem volna harmadik ki mondaná meg mi a jó és mi a roszz.Tehát a teremtő az Atya az aki bíráskodik felettük.Világban sajnos ez már nem ilyen egyszerű.Lucífert az ö gonoszságáért az Atya ki űzi őt a mindenségből,száműzi e világra és az utálatosság testét adja nekí.Igy lett e világ istene a sátán.De már itt voltak azok akik szintén hordozzák magukban a jó és rossz oldalt ahogy ő is de ő a gonoszság mellett döntött.Megkezdödik a harc a hatalomért,felettünk emberek felett.A Sátán mint istenség megkapta isteni erejét úgy,hogy test nélkül mint szelem vehet részt az ö seregeivel akik szintén csak szellemek ebben a harcban az ember feletti harcban míg az embert szabad akarattal látta el,hogy döntsön a jó és rossz között.A teremtő az emberben lévő jó mellé áll és így védi a sátántól,de csak a szabad akaratáig mert egyébként a sátán vádolhatná őt erő fölénnyel.SAJNOS el kell mennem de folytatom ha vissza érek.
2013. márc. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Ez olyan aranyos, mikor valaki úgy vitatkozik a Bibliáról, meg hogy ki a sátán stb. hogy nem is ismeri az egészet, csak abból, amit a hétköznapokban erről-arról hall megalkotja a saját kis elképzeléseit.

Ami oké, csak akkor az alapján ne vitass olyan dolgokat, amiket nem ismersz és nem tanulmányoztál sose.


Van egy "tanmese" a fekete és fehér városról. A fekete város eldönti, hogy elfoglalják a fehér várost. De úgy, hogy minden éjjel odamennek és mindent csak egyetlen árnyalattal sötétebbre festenek. Ezt így folytatják, anélkül, hogy feltűnne. Így mire a fehér város magához tér, már elfoglalták.


A gyermekedet sem úgy neveled, hogy csendben várod, hadd menjen essen fejre, törje össze magát, üsse el az autó, bukjon meg, kallódjon el, majd csak magától rájön, hogy mi a jó és mi az, ami rossz neki. Ettől még nem rossz vagy, sőt.

2013. márc. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, a második bekezdésből kihagytam, hogy úgy dolgozoik a sátán is, mint a fekete város.
2013. márc. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!