Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúinak milyen...

A Jehova Tanúinak milyen hazugságaik vagy hamis tanításaik vannak?

Figyelt kérdés

Keresztény vagyok és mindig hallom, hogy a Jehováknak nincs igazuk vagy mást tanítanak ami nem jó.


Nos, én a Bibliát veszem mindig alapul és igaznak mert hiszem, hogy a Biblia az élő Isten ihletett és tévedhetetlen beszéde.


Ezzel a Bibliával kapcsolatba tanítanak mást a Jehova Tanúi vagy ha nem akkor még is mi a baj velük? Milyen tanításaik vannak amik nem tetszenek a keresztényeknek?


Aki hülyeségeket jön irkálni azt jelentem!



2013. ápr. 2. 17:28
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
58%

Nekem az a bajom velük, hogy a szőrszálat hasogatják. Kivesnek egy részt a Bibliából és agyonmagyarázzák...

Pl. Valahol szó esik a vér tiszteletéről, erre a Jehova tanúja ha a saját gyermeke élete forogna kockán sem adna neki vért(!)

Vagy abban hisznek hogy a történelmi egyházak becsapnak minket mert Jézus igazából kínoszlopon hal meg.. Nem tudom ezt honnan szedték, de most komolyan... számít annyira hogy új vallást alapítsanak?


De hát a muzulmánoknál ott vannak az öngyilkosmerénylő dzsihád harcosok, a zsidóknál az ortodox zsidók, nekünk keresztyéneknek pedig például Jehova tanúi...

2013. ápr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező!

A JT teljes mértékben átírták a Bibliát a saját száj ízük szerint.Csak egy példát hozok fel amit kézzel lábbal tagadnak döntsd el te,hogy helyesen cselekszenek vagy sem..

"Kezdetben vala az Ige, és az Ige vala az Istennél, és Isten vala az Ige."(Ján.1,1)

Ezt ők nem fogadják el.mert ha nekik ezt el kell fogadniuk akkor az egész eddigi munkájuk összeomlik mint ahogy egy napon össze fog omlani az Őrtornyuk.

Hazugságra és okkultizmusra van épülve az egész vallásuk, sajnos ártatlan emberek isszák meg ennek a levét.

Nézz belé egy kicsit a bibliájukba és meg fogsz lepődni...én csak ezt tudom ajánlani.

2013. ápr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

"Kezdetben vala az Ige, és az Ige vala az Istennél, és Isten vala az Ige."(Ján.1,1)


Ez így van! Ebben mi lehet olyan rossz? Aki ezt megtagadja az megtagadja az egész Bibliát és Istent is!


Ekkora szégyent.. nem értem hogy élhetnek ilyen buta emberek a földön..


Köszönöm a válaszodat!

2013. ápr. 2. 18:20
 4/30 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kérdező


Én is tanú vagyok, és tudom,hogy mivel vádolnak minket.

De mi megmaradunk a bibliában leírtaknál, és igyekszünk azokat betartani.

Azért ne vegyük már egy kalap alá az öngyilkos merénylőket, velünk.

Mi nem vagyunk merénylők,

Az emberek különbözőek, ezért mindenki mást tart rosszak,

vannak akik, a fent említett vérrel kapcsolatban nem értenek egyet, míg mások ezt helyesnek tartják. Vannak akik a prédikáló munkát tartják hazugságnak, vagy elítélendőnek, pedig a Jézusi parancs benne van a bibliában.

Hát nem lehet mindenki kedvére tenni...

Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező!

Mi az okkultizmus a Jehova Tanúinál?

Az ünnepeket azért nem ülik meg, mert pogány eredetűnek tartják mindet, és mert valahol le van írva, hogy Utálom az ünnepeiteket, pedig azokat Isten rendelte el.

Olyanok, mint a farizeusok keresztény kiadásban.

2013. ápr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
93%

Jézus istenségét nem hiszik, és azt hiszik, hogy azonos Mihály arkangyallal.

Pedig Isten vala az Ige. Az Ige testté lőn, és közöttünk lakozék.

2013. ápr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
34%

kedves 3-as

Ez nem igaz úgy ahogy leírtad, nos ebből vannak a félre értések.Nem írtuk át az egész bibliát, de ezzel akkor a többi biblia fordítót is vádolni lehetne, akik nem csak az Isten nevét hagyták ki a szent írásból, hanem még nem oda való írásokat is beletettek.


A János 1:1-ben mi nem teszünk egyenlőséget a teremtő Isten és az isteni tulajdonsággal rendelkező fia Jézus közé.


(János 1:1-3) 1 Kezdetben volt a Szó, és a Szó az Istennél volt, és a Szó isten volt. 2 Ez volt kezdetben az Istennél. 3 Minden őáltala jött létre, és tőle függetlenül semmi sem jött létre.. . .

Kedves kérdező,itt láthatsz az állítólagos "Bibliánkból" egy idézetet.

Nem töröltük ki a János evangélium 1:1-et a biblia fordításból,

Tisztelettel KatyWeaver

2013. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
78%

Bocs, hogy harmadszor is írok, de ez kimaradt.

Jézust hiszik a vezetőjüknek, de senki sem szólhat hozzá, mert az sértené az Atyát. Nem szabad neki megköszönni az áldozatát sem.

Bálványimádásnak tartják a tisztelgést, az ünneplést, de Jézus haláláról megemlékeznek. Tiltják a politizálást, még a szavazást is, mert Isten dönt a vezető személyéről, és abba ők nem szólhatnak bele.

2013. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Jólvan értem akkor a fő, hogy nem fogadják el Jézust Istennek. Én keresztényként elfogadom Jézust Istennek.
2013. ápr. 2. 18:49
 10/30 anonim ***** válasza:
32%

Hát Én sehol nem olvastam, hogy a karácsony megünneplése Isten elrendelése lenne, és ezt mára már a nem tanúk is tudják, hogy sosem volt keresztény ünnep.

Az Izraeliták és az első keresztények sem ünnepeltek ilyet,

Isten népéhez tartozók sosem engedték, hogy pogány ünnepek szivárogjanak be az Istennek bemutatott imádatukba.

s amiért nem szereti ezeket az azért is van mer ünnepelnek, de a szívük és a tetteik még sem egyeznek Isten akaratával, és tetteikkel is homlok egyenest mást tesznek, mint amit teremtő kért:


(Márk 7:6-8) 6 Ő ezt mondta nekik: „Találóan prófétált rólatok Ézsaiás, ti képmutatók, ahogy meg van írva: »Ez a nép ajkával tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. 7 Hiába imádnak engem, mert tanokként emberek parancsait tanítják.« 8 Az Isten parancsolatát elhagyva, az emberek hagyományához ragaszkodtok erősen.”

2013. ápr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!