Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény vallás szerint...

A keresztény vallás szerint bűn a maszturbáció?

Figyelt kérdés
2007. szept. 14. 16:38
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
48%
"Ha gonosz dolgokra fantáziálsz közben, az a bűn." - Úristen, milyen gonosz dolgokon lehet fantáziálni maszturbálás közben? :DDD
2012. nov. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Ezt most nem kérdezed komolyan!!! Tippeket inkább nem adnék, csak némi támpontot, ha tényleg ennyire nem akarod érteni, miről beszélek. A kérdésfeltevő úgy kezdte, hogy a KERESZTÉNY VALLÁS SZERINT bűn-e a maszturbáció. A vita itt tehát most nem arról folyik, hogy ÁLTALÁBAN az-e, ezzel kapcsolatos véleményeket ki lehet fejteni más oldalakon, biztos feltették már így is a kérdést. Én a Biblia alapján próbáltam meg választ adni. Fentebbi kérdésedre is ez alapján fogok.


Isten világos útmutatást ad igéjében, hogy mit tart bűnnek a szexualitás terén. Világos az is, hogy vannak gondolati bűnök. Egyszóval, ha valami olyasmire gondolsz maszti közben, ami Isten igéje alapján tiltott, ez akkor is gonosz dolog, ha fizikailag nem követted el (félig már el is követted, hiszen ilyen formában elégültél ki).


Ha arról akarsz vitatkozni, hogy ilyen bűnök nincsenek, akkor azt gondolom, hogy te nem az Ige alapján keresed a választ, hanem kötözködni jársz erre az oldalra.


Kérésem, hogy válaszodat te is az Ige alapján fogalmazd meg, tiszteletben tartva a kérdező eredeti kérdését. Köszönöm.

2012. nov. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

28-30-32-es válaszoló voltam. Nem értek egyet azzal, amit előzőleg írtam. Úgy vélem, hiszem és vallom, hogy 23-as válaszoló tökéletesen az Igével egybehangzó bizonyságtételről írt, egy szabadulásról, mely a Szent Szellem munkája. Ehhez képest előző kommentjeim emberi okoskodáson alapuló következtetgetések voltak, egyfajta, "ha már nem tudjuk a tökéletes megoldást, akkor válasszuk a kisebbik rosszat" elv követésén alapulva. Isten azonban nem ezt akarja, ne a kisebbik rosszat válasszuk, mert az még mindig a rossz választása. Mit akar Isten: válasszik a jót, amely a tökéletes szabadság ajándéka Jézus Krisztusban. És mi az a jó? "A Lélek gyümölcsei pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás..." Gal.5:22-23. Ez a jó megoldás, amit isten kijelentett és nem az ennek kerülgetése, választani helyette valamit, ami egy nagyobb rosszhoz képest kisebb rossz.


Őszintén szólva elég ostoba voltam, mert Isten figyelmeztetett Igéjén keresztül is, a lelkészem is világosan figyelmeztetett rá, hogy ez bűn, olvastam testvérem bizonyságtételét is (a 23-as újkígyósi történetet), én mégis találtam kerülő utat, hamis megoldást. Sajnos ennek az lett a következménye, hogy súlyos függőségbe kerültem, egyre gyakoribbá vált az inger, visszakerültem korábbi bűneimbe, vád alá kerültem, sötétség, nyomottság jött az életembe, napokig, hetekig tartó álmatlanság tört rám, egyszóval a bűnön keresztül visszajött Sátán az életembe.


Hálát adok Jézus Krisztusnak, hogy az én érteni nem akaró, okoskodó elmémet is meggyőzte az Ő Igéjének igazságával, és vezet a szabadulás útján.


28-as válaszom maradjon csak fent, mint az emberi okoskodás hiábavalóságának példája, szolgáljon tanulságul másoknak, hogy messze kerüljék az ilyenfajta hozzáállást, amikor magunkból kiindulva, alulról felfelé logikázgatva próbáljuk Isten igéjébe belekényszeríteni a saját okoskodásainkat.


Hiszem és vallom, hogy egyedül Jézus Krisztus a szabadító, életünkre világos választ egyedül az Ő igéje alapján kaphatunk. Továbbiakban Őt akarom követni és szolgálni, és kerülni a bűnt és ehhez még itt, ezen a fórumon is kérek imatámogatást keresztény testvéreimtől!


A dicsőség egyedül Jézus Krisztusé, a hatalmas szabadítóé!

2013. okt. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim válasza:
48%

Cselekedj úgy, hogy tudd, amit te teszel, azt szeretnéd e hogy más is tegye.

Tedd fel a kérdést. Te szeretnéd hogy minden korodbeli fiatal maszturbáljon.?

- Te szeretnéd hogy a maszturbáció megengedhető legyen,

Ha igen akkor csináld, ha nem akkor ne.

"Cselekedj úgy, hogy akaratod maximája mindenkor egyszersmind általános törvényhozás elveként érvényesüljön"- Kant

Csak azt kell kérdezned, hogy mit kell kérdezned, milyen elvet is követnél, ha végrehajtanád ezt a cselekedetet. Aztán azt, hogy vajon akarnád-e, hogy mindenkor ezt az elvet kövesse minden ember, mivel ezt tenné egyetemesen érvényessé.

Én Kantnak ezt a véleményét osztom. Viszont a lelkiismereted megszólal, ha elvégzed az eseményt, akkor érdemes gyónni.

2014. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Ezzel a válasszal egy alapvető probléma van:


a kérdés nem az volt, hogy Kant szerint, vagy szerinted, vagy mások véleménye szerint bűn-e a maszturbáció, hanem konkrétan az, hogy a keresztény vallás szerint. Az pedig a Bibliából derül ki, illetve a Szent Szellem vezetése által, és sokakat elvezetett már erre az igazságra, sőt meg is szabadított.

2014. jan. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Egy gonosz szellem csinálja ezt a feszültséget az emberben hogy "úristen ez bűn".
2019. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!