Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnnek számít, ha részeg...

Bűnnek számít, ha részeg vagyok, vagy ha be vagyok tépve?

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 14:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ha be vagy tépve az semmi esetre sem, mert akkor nem csinálsz semmit, nemhogy bűnt kövess el. a részegség sem bűn önmagában, de részegen csinálhatsz olyasmiket, amit egyébként nem tennél. akár olyat is, ami bűnnek számít. :)
2009. szept. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%
Nálam igen, elegem van a részeg emberekből. Van a környezetemben elég.
2009. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
A keresztény vallás szerint minden olyan tevékenység bűn, amivel a saját testedet teszed tönkre, tehát a mértéktelen alkoholfogyasztás és a drogfogyasztás bűn.
2009. szept. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi, első válaszoló!

Második válaszoló: mellébeszélésnek helye itt nincs! Köszönöm!

2009. szept. 21. 14:32
 5/16 A kérdező kommentje:
Neked is köszi, 3.!
2009. szept. 21. 14:33
 6/16 anonim válasza:
7%
14:21! igyál te is XD
2009. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

14:36!

Inkább vizet iszok!

2009. szept. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy Te annak érzed-e. A kérdésedből kitűnik, hogy Te bűnek gondolod. Maga a részegséget jogilag nem büntetik, de a betépést igen
2009. szept. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az alkoholfogyasztás, és a füvezés önmagában nem bűn, de a hatásuk alatt tehetsz bűnös dolgokat. Annyit igyon és tépjen mindenki amennyit kontrollálni tud. A határt megtalálni és kontrolláltnak maradni viszont nagyon nehéz egy két pohár után. Ez az én tapasztalatom.
2009. szept. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdésfelvető!

Mi a bűn? A Biblia szerint "a bűn a törvény áthágása", továbbá "minden igazságtalanság bűn", valamint "ami nincs Istentől bűn az." Bűnnek tartja továbbá azt is, "ha valaki tudna jót cselekedni, de nem cselekszi", és az önzést.

A részegséggel kapcsolatosan a következőket olvassuk:

1Kor 6,10 "Se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát."

Gal 5,21 "Irígységek, gyilkosságok, részegségek, dobzódások és ezekhez hasonlók: melyekről előre mondom néktek, a miképen már ezelőtt is mondottam, hogy a kik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek."

A Biblia értelemszerűen nem ír külön a kábítószerekről, ezeket együtt kezeli a részegséggel és a dobzódással.

Remélem tudtam segíteni!

Üdvözlettel: Péter

Bibliaház Gödöllő

[link]

2009. szept. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!