Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A buddhizmusnak és a többi...

A buddhizmusnak és a többi egyéb vallásnak mi a lényege? És milyen válaszokat adnak erre a 4 alapvető kérdésre, amire minden vallás megpróbál választ adni?

Figyelt kérdés

1: Ki vagyok én, mennyit érek?

2: Honnan jöttem?

3: Miért vagyok itt, mi az élet célja?

4: Hová kerülök miután meghalok?


Keresztény vagyok, megvannak erre a válaszaim keresztény szempontból, viszont kíváncsi vagyok, hogy a buddhizmus és a többi vallás milyen válaszokat ad erre.


Mindenféle vallást megemlíthettek :)



2013. ápr. 10. 12:17
 1/4 anonim válasza:
39%

Mi a lényege?

H a vezetők minél jobban megszedjék magukat;)

2013. ápr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
2013. ápr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
őőő én normális válaszokra vagyok kíváncsi :)
2013. ápr. 10. 14:30
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Energia leny, fizikai testben es az emberi erteket illetoen, tobb szemszogbol is levezetheto. (ami nekem ertek, nem biztos hogy az a masik tarsamnak is az lenne es hasonlo, tobbfele elmelet szerint)

2. Rengeteg magyarazat van, illetve letezik a vilagunkban hogy az ember hogyan jott letre es mikent erte el a jelenlegi fejlodest. A kerdes azt firtatja "honnan jottem" tehat ha a szuletesi elmelet tiszta szamodra akkor ezt le is zartam. (Ha bovebben firtatnad es maskent felteve akerdest akkor privatban beszelgethetunk).

3. Velemenyem szerint minden eggyes letezo dolognak megvan a szukseges haszna es hozzajarulasa a fizikai vilagban szukseges egyensulyhoz es ha valami mulando, akkor orokke alkotodik uj es uj, elvegre az ember is a harmoniaban erzi a legjobban magat. Az eletnek megvan a sajatos celja, melyet mindenkinek fel kell fedeznie vagy legalabbis meg kellene ertenie hogy nem csak letrejovunk a fiziki sikra hogy legyunk. Az elet egyengeti utunkat, emberek es esemenyek altal, de ehhez sajatos emberi dontesek es felvilagosultsagok szuksegesek hogy rajojj az emberi elet celjara. Ez nem egy keplet melyet ha megvan akkor mindenki tud alkalmazni, viszont mindenki kepes ra ezt elsajatitani de onmaganak kell rajonnie es nem a galamb fogja elhozni. A cel fejlodj szellemileg es nem vagyonilag, ettol fuggetlneul lehetsz gazdag vagy szegeny lenyegtelen, ugyanis minden fizikai dolog itt marad, nem viszed tovabb.

4.Tobb elmelet van, de kitartok a mellett hogy nem a mennyorszag varotermeben, se nem a "pokol" pincejebe.

2013. ápr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!