Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény világ vége elmélet?

Keresztény világ vége elmélet?

Figyelt kérdés

Figyelem - Fantasy világba illő elemek!


Elgondolkoztam azon, hogy milyen is lehet. Először az antikrisztus lesz itt ügye, 7 évig fog uralkodni, ennek első 3,5 évében azon lesz, hogy minél több embert megnyerjen magának a következő 3,5 évben pedig akik eddig hozzá csatlakoztak azok felveszik akaratlanul is a 666 jelzést és nem lesz számukra többé elérhető Jézus ajánlata. Tehát nekik annyi, akár mit is csinálnak nem menekülnek meg. És ebben a 3,5 évben elkezdik a keresztényeket üldözni (természetesen a többi egyéb vallású hívőt is akik nem fogadják el őt) így két féle ember lesz vallástól függetlenül. Azok akik az antikrisztus mellé állnak és lesznek azok akik az igazi Jézus mellé állnak.


És itt gondolkoztam el azon, ha lesznek olyan emberek akiknek már teljesen mindegy mert így is úgy is a pokolra kerülnek, akkor az üldöztetés idején lehetséges az, hogy a hívők fegyverekkel tartsák vissza a rájuk támadó gonosz és elveszett embereket? Szabad lesz ilyen körülmények között, ilyen ellenséggel szemben gyilkolást elkövetnie egy hívőnek?


Ez lenne az első kérdésem a második amin még elgondolkoztam:

A modern technika és a fő gonosz segítségével megtalálnak minket, mi nem támadunk vissza rájuk mert drága agyhalott felebarátainkat szeretnünk kell. Hagyjuk, hogy elkapjanak minket, eltoloncolnak valahová, ahol brutálisan megkínoznak minket és szörnyet halunk.


Várom az értelmes válaszokat erre az értelmes kérdésre :D

(nem vicceltem)



2013. ápr. 9. 01:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos ez off lesz, de akkor is leírom. Ma reggel ahogy jöttem dolgozni , az úton pontosan szó szerint ezen filóztam !
2013. ápr. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az elragadtatás után már nem lesz hívő ember a Földön.


"20. A többi emberek pedig, a kik meg nem ölettek e csapásokkal, nem tértek meg az ő kezeik csinálmányaitól, hogy ne imádnák a gonosz lelkeket, és az arany és ezüst és ércz és kő és fa bálványokat, a melyek nem láthatnak, sem hallhatnak, sem járhatnak;

21. És nem tértek meg az ő gyilkosságaikból, sem az ő ördöngösségeikből, sem paráználkodásaikból, sem lopásaikból. "

2013. ápr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is tudom, hogy lesz elragadtatás persze, de amíg nem jön el Ő, addig lehetséges ilyen eszközökhöz fordulnia pl egy kereszténynek?
2013. ápr. 9. 10:07
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha rád támadnak és bántani akarják a családodat jogod van megvédeni magad.

Egy felvilágosító video, jó lenne ha minél több fiatal megnézné:

Alice Bailey 10 points for NWO

http://www.youtube.com/watch?v=_OVZcSWepR4

2013. ápr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Amiket közöltél, azok nem általánosságban az egyetemes kereszténység "világvége elmélete", hanem csak egyes keresztények gondolják így. Ha már leírtad, akkor menjünk ezeken végig, hogy lásd, mások hogyan értelmezik:


"Először az antikrisztus lesz itt ügye, 7 évig fog uralkodni, ennek első 3,5 évében azon lesz,"


Ez a (Dán 9,24-27) egyik értelmezése. Ennek lényege, hogy Dániel utolsó hét évét kitolják a végidőre, és az "antikrisztus" korszakának tulajdonítják. Ha jól tudom, ez a pünkösdi-karizmatikus keresztények kommentárja, de javítsatok ki, ha tévedek. Más magyarázók például az egész szakaszt a Makkabeus korszakra értelmezik. Jómagam egyikkel sem értek egyet, mert meggyőződésem szerint Messiás jellege van a próféciának.


"akik eddig hozzá csatlakoztak azok felveszik akaratlanul is a 666 jelzést és nem lesz számukra többé elérhető Jézus ajánlata."


Először is megjegyezném, hogy az antikrisztust jómagam szimbolikusan értelmezem, nem egy konkrét személyt vélek benne felfedezni. Ez a kifejezés egyébként kizárólag János apostol leveleiben fordul elő, és a népszerű magyarázattal ellenben az apostol nem egy antikrisztusról beszél, hanem többről (1Ján 2,18). A szóhasználatból nagyon úgy tűnik, hogy ez egy tipikus kifejezés azokra nézve, akik oly dolgokat cselekednek, amik a Biblia tanításával ellentétes (vö. 2Ján 1,7) A (Jel 13,18)-ban található híres 666 a Fenevad (pontosított fordítás szerint vadállat) száma, nem pedig az "antikrisztusé". Márpedig a Szentírás jelképrendszerében a vadállat mindig valamilyen birodalmat ábrázol (lásd: Dán 7,23). A 666 tehát egy azonosítójel Isten ellenes hatalom száma, nem pedig egy személyé. Tegyük hozzá, hogy nem önmagában a szám az, amely fontos, hanem az a rejtett kód, amelyet a szám ábrázol. Bár a Biblia annyi mindent elmondd erről a hatalomról, hogy akkor is azonosítható, ha a 666 kód nem kerül feloldásra.


"ha lesznek olyan emberek akiknek már teljesen mindegy mert így is úgy is a pokolra kerülnek,"


A pokolról megint nem egyformák a kommentárok. Tény és való, hogy a széles körben elterjed nézet szerint a pokol az örök büntetés helye míg vannak, akik csak valamely állapotnak gondolják. Én egyikkel sem értek egyet. A pokol pontosított fordítás szerint sír, tehát mindenki odakerül, ahonnan természetesen majd mindenki feltámad. Lesznek akik örök életet kapnak, míg mások megsemmisülnek.


Ilyen szempontból érdemes tehát kérdéseket feltenni ;-)

2013. ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

5-ös, ezek szerint egy birodalmat fognak a tűznek tavába vetni a hamis prófétával együtt?

Jel.

20,10 És az ördög, a ki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké.

2013. ápr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%

"5-ös, ezek szerint egy birodalmat fognak a tűznek tavába vetni a hamis prófétával együtt?"


A Jelenések könyve részben az apokaliptikus irodalomhoz tartozik, és a műfajnak megfelelően képes nyelvet használ. Kódolt könyv, amely szimbólum rendszere az Ótestamentumra és az 1. századi keresztények közt ismert képekre alapul. Ennek megfelelően kell értelmezni. A tüzes tóba nem csak a fenevad, és a hamis próféta kerül, hanem a halál és a pokol (sír) és a halál is. Hogyan kell ezt elképzelni? A tüzes tavat például a (Jel 20,14) azonosítja a "második halállal", amely a végleges megsemmisülés jelképe. Minden tehát, ami idekerül eltűnik az örökkévalóságból. Amikor tehát az apostol azt mondja, hogy a halál is a tüzes tóba kerül, akkor lényegében a "halál haláláról" van szó (Vö. Jel 21,4/a) És igen, ilyen értelemben a birodalmak is kerülhetnek oda. A (Dán 2,44) arról jövendöl, hogy Isten országa a korábbi birodalmakat is "szétzúzza és elrontja". Jelképes értelemben ezek a birodalmak is "meghalnak", vagyis nem lesznek többé.

2013. ápr. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én csak arra voltam kíváncsi, hogy lehet-e majd gyilkolászni? :3
2013. ápr. 9. 19:11
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem.

A ne ölj parancs attól még él és nincs jogod az ítélkezéshez, sem az emberélet kioltásához.

Most képzeld el, hogy ha azon bukik el az örökélet...

2013. ápr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

7-esnek

Sokféle értelmezés lehetséges, valóban. Ember legyen a talpán, aki meg tudja fejteni a Jelenések könyvét. Vannak találgatások, de nem tudhatjuk pontosan. Például, hogy ki vagy mi az a titokzatos Parázna, amiről a 17-18 fejezetben olvashatunk.

Többféle fenevadat is említ a Jel., pl. a hamis prófétát is fenevadnak nevezi 13,11-15…


Megfontolandóak pl. az ÚSZ köv. részei (bocs a hosszúságért):


Pál Thessalonikabeliekhez írt II. levele 2,1-12

Jövendölés az Úr eljövetelét megelőző szakadásról és az antikrisztusról

2,1 Kérünk pedig titeket, atyámfiai, a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére és a mi ő hozzá leendő egybegyűlésünkre nézve, [1 Thess. 4,16.17. Mát. 24,31. Zsid. 10,25.]

2,2 Hogy ne tántoríttassatok el egyhamar a ti értelmetektől, se ne háboríttassatok meg, se lélek által, se beszéd által, se nékünk tulajdonított levél által, mintha itt volna már a Krisztusnak ama napja. [Mát. 24,6. vers 15. rész 3,17.]

2,3 Ne csaljon meg titeket senki semmiképen. Mert nem jön az el addig, mígnem bekövetkezik elébb a szakadás, és megjelenik a bűn embere, a veszedelemnek fia, [Eféz. 5,6. Mát. 24,4.10.11. 1 Tim. 4,1. 1 Ján. 2,18. Ján. 17,12.]

2,4 A ki ellene veti és fölébe emeli magát mindannak, a mi Istennek vagy istentiszteletre méltónak mondatik, annyira, hogy maga ül be mint Isten az Isten templomába, Isten gyanánt mutogatván magát. [Dán. 11,36. Ezék. 28,1. Ésa. 14,13.14.]

2,5 Nem emlékeztek-é, hogy megmondtam néktek ezeket, a mikor még ti nálatok valék? [Csel. 17,1.]

2,6 És most tudjátok, mi tartja vissza, a miért csak a maga idejében fog az megjelenni.

2,7 Működik ugyan már a törvényszegés titkos bűne: csakhogy annak, a ki azt még most visszatartja, félre kell az útból tolatnia. [vers 3.4. Csel. 17,5. 1 Ján. 4,3.2,18.]

2,8 És akkor fog megjelenni a törvénytaposó, a kit megemészt az Úr az ő szájának lehelletével, és megsemmisít az ő megjelenésének feltűnésével; [Ésa. 11,4. Csel. 19,15.20.]

2,9 A kinek eljövetele a Sátán ereje által van, a hazugságnak minden hatalmával, jeleivel és csodáival, [Mát. 24,24. Csel. 13,13. 5 Móz. 13,1.2.]

2,10 És a gonoszságnak minden csalárdságával azok között, a kik elvesznek; mivelhogy nem fogadták be az igazságnak szeretetét az ő idvességökre. [2 Kor. 2,15.]

2,11 És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak; [Róm. 1,21-28. 1 Tim. 4,1. Ján. 5,43.]

2,12 Hogy kárhoztattassanak mindazok, a kik nem hittek az igazságnak, hanem gyönyörködtek az igazságtalanságban. [Róm. 1,18.32.]

2013. ápr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!