Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki meséljen nekem a...

Valaki meséljen nekem a törökökről! Kultúráról, szokásokról, öltözködésről, ételekről. Stb. Milyen ruhát vigyek, hogyan készüljek?

Figyelt kérdés
Törökországba megyünk,Ízmir-be.Családoknál leszünk elhelyezve valószinűleg gazdagoknál.

2013. ápr. 11. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a vallás kategória, amely nem népszokásokkal foglalkozik. Ebbe a kategóriába max a török nép vallási kultúrája tartozik bele.
2013. ápr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem annyira ismerem a törököket, összesen kétszer kaptam benyomást róluk.

1. ott építkezett a cégem. Megnyertünk egy építést, és eleinte nem értettük, miért fogadták el a lista+70%-os árat. Később rájöttünk, egy rémálom volt:)

Mindenért kenni kellett a törököket, semmi nem ment normálisan.

Ha megbeszélsz velük valamit, simán csinálhatják az ellenkezőjét. Ha szerződésben vállalják, akkor is!

Ha megbeszélsz egy időpontot 14:00-ra, akkor az nekik azt jelenti: aznap délután bármikor. Ha sok céggel van találkozód, legjobb, ha egy időpontra hívod mindet, így majd beesik mind, ahogy kedve tartja.

A munkakultúrájuk finoman szólva is kívánnivalót hagy maga után.


2. Bulgáriából busszal utaztam, mellém ült egy török nő. Volt vagy 150 kg. Nagyon kedves volt, elmesélte, hogy a gyerekei németországban dolgoznak, és most ő meglátogatja őket. Telerakta a laptopomat(!!!) kenyérrel, meg sütivel, hogy egyek, mert ő most eszik. Eleinte próbáltam mondani, hogy nem kérek, de nem értette. Ha ő evett, vagy ivott, kötelességének érezte, hogy engem is etessen:) Így én is végigzabáltam az utat vele együtt... Kicsit morzsás lett a laptopom, de azért rendes volt tőle, még ha kicsit erőszakos is.


Alkudozni is szeretnek. A magyarokat szeretik, mind a mai napig az a kép él bennük, hogy milyen jól is éltünk mi egymás mellett annak idején. Az valahogy kimaradt, hogy nekünk ez az idő púp volt a hátunkon, és nem önszántunkból hívtuk őket kis hazánkba! :)

Ezért, ha a piacon pl. azt mondod, magyar vagy, marhára kedvesek lesznek.

Alkudozni kötelező! Legalább fél órás procedúra. Ha veszel valamit, hívasd meg magad kávéra is. Ennek örülnek!:)


Viszont pl. a muzulmánok nem nézik jó szemmel, ha keresztet hordasz a nyakadban. Ezt provokációnak tekintik. Szóval kissé primitívebbek, kevésbé civilizáltak, de ha ez nem zavar túlzottan téged, akkor szeretni fogod őket, mert a maguk módján nagyon kedvesek és vendégszeretőek.

2013. ápr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm ez hasznos
2013. ápr. 12. 13:09
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

A férjem török így tudom milyen szokásaik vannak a törököknek.


Szokások:A Törökök nagy többsége muszlim.Én kedves és nyitott embereknek Ismertem meg öket segítőkészek.A kulturájokhoz tartozik a fekete tea.Azt nagyon szeretik.Sertést nem esznek.


Öltözködés:Ha Nő vagy nem igazán ajánlanám a mini ruhákat.Nagyon közönséges a Törökök szemében vagy könnyen kaphatónak tűnsz majd vagy le fognak nézni.Pl nagyon rövid nadrág szoknya ,kivágott felső.A fejet nem kötelező bekötni mint az Arab országokban smink ilyesmi az is elfogadható számukra.Ha férfi vagy akkor simán minden ruhát felvehetsz.:)


Ételek:Mint már irtam sertés nem esznek.De nagyon szeretik a grilles ételeket.

A gyrost a bárányt kecskét még tevét is.

2013. ápr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Volt barátom etnikai török, egy bulgáriai kisvárosban élt. Itt találkoztam közelről törökökkel, éltem török családban. Kedves, barátságos népek. Mielőtt bemegyünk a lakásba, le kell venni az utcai cipőnket, kötött papucsot felvenni. A lakást teljesen beborítják a szőnyegek. Étkezési szokások: Disznóhús, alkohol fogyasztása tilos. Földön, török ülésben is ülnek, egy közös tálból eszik mindenki a saját evőeszközével. Európai módon is étkeznek. Lakásukban megtalálható a hagyományos és az európai berendezés. Szoknyát, kivágott felsőt, haspólót lehetőleg kerüld. Az idősebb asszonyok kötik be a fejüket és nyáron is kabátot vesznek ruhájukra. Vidéki rokonoknál voltunk vendégségbe. Itt nemek szerint elkülönülnek. Külön szobában fogadták a férfiakat és nőket. Nem nézték jó szemmel, hogy szoknyában voltam. Ez térdig ért és hosszú szárú csizmát viseltem. A nők nadrágot hordanak, a láb, fej és kar mutatása szexuális tabu. Általában pottyantós WC van. A párok nem mutathatják ki érzelmüket. Nyilvános helyen nincs kézenfogva járás, karolás, csók. A keresztényeket sem tolerálják. Én akkor a nyakamban keresztet viseltem. Bementem a város templomaiba, volt, aki velem be sem jött. Itt keresztény bolgárok és szekuláris muzulmán törökök éltek. Nagy társasági életet élnek. Még hajnali 2h-kor is meglátogatják egymást. Mindenkitől kaptam személyes ajándékot. Én népművészeti tárgyakat vittem ajándékba. Szeretik a színes, hímzett terítőket. Én párom szüleinél voltam vendégségbe. Szokás még az idősebb embereket megtisztelő kézcsók. Ez a férfiaknak is jár. Kezet csókolunk, homlokunkhoz érintjük a tisztelt személy kezét. Egy különleges világ, érezd jól magad.
2013. ápr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. ápr. 13. 14:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a kommenteket, szóval bocsi, ha már írták előttem is.


A törökök nagyon kedves emberek, tavaly voltam Törökországban és nagy szeretettel fogadtak - amikor megtudták, hogy magyar vagyok, meg még nagyobbal. Szó szerint, viccen kívül imádnak bennünket, szinte testvérüknek tekintik a magyar népet. (ennek persze köze van az itt töltött 145 évhez is, mivel ők azt "kedves vendéglátás"ként fogják fel)


Ugye a tökökök nagy része az Iszlámot vallja, magyarul muszlimok, ami együtt jár egy napi 5 imával. Nem esznek disznót, nem isznak alkoholt, nem dohányoznak. Az iszlám vallás továbbá tiltja a hazudozást, ölést, meg a házasság előtti szexet is.


Ízmir csodálatos hely, nagyon mázlista vagy, hogy oda mész. Jól döntöttél. Én Alanyában voltam, de jövőre én is Ízmirbe megyek :-)


Öltözködés: hát gondolom nyáron mész. Mondjuk attól függ, hogy mikor, de mi június végén mentünk és akkor a hőmérséklet elérte a 46 fokot, szóval szerintem ne pakolj túl sok meleg ruhát...

A tengerpart is gyönyörű.

Ruháról még annyit, hogy nem hinném, hogy ez máshol is így van - csak én fogtam ki egy ilyen régimódi idegenvezetőt - de az idegenvezető rám szólt, hogy nem kellene fedetlenül hagynom a dekoltázsomat+vállamat illetve a lábaimat... Máshol, a hotelben pl. mindenki úgy öltözködött, mint én, meg a strandon is. Szóval csak neki nem tetszett a dolog, de természetesen tiszteletben tartottam a kérését és eltakrtam amit tudtam. SZóval ha nagyon vallásos a család, akikhez mész, és mondjuk furcsán méregetnek, akkor vess egy pillantást a ruházatodra, lehet az zavarja őket:)


Az ételek nagyon finomak, bár némelyik túl furcsa volt nekem - nem vagyok egy ínyenc típus. A gyümölcsök azok valami isteniek.


Nem tudom, mit írhatnék még...Mondom, az összes török, akivel találkoztam, nagyon kedves és nyitott volt. Mindenről el tudtunk beszélgetni, nem eggyel még ma is tartom a kapcsolatot - sőt, a legjobb barátom is török. Az ő hatására kezdtem el tanulni a nyelvet is, az is nagyon érdekes. Gondolom beszéled a nyelvet (csak onnan sejtem, hogy családhoz mész, és azért nem biztos, hogy mindenki beszél ott angolul), szóval azzal se lesz gondod.

Ha bármi kérdésed van, írj bátran, nagy Törökország rajongó vagyok :-)

2013. ápr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
43%
picit keleties azaz cigányos a mentalitásuk (bár nem olyan durvák mint a cigók) mint minden sötét színű népnek, erre készülj fel.
2013. dec. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!