Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan keresztény felekezet...

Van olyan keresztény felekezet, ami egy személyként tekint Istenre?

Figyelt kérdés

Üdv!

Olyan felekezetre gondoltam, ami másként értelmezi a szentháromságot úgy, hogy azon nem különböző személyiségeket ért (tehát három Istent), hanem három fajta kinyilatkoztatást. Tehát egy világteremtő és lelkével köztünk élő Istent, aki emberként is megmutatkozott Jézus Krisztus képében. Tudtok ilyet mondani?



2013. ápr. 14. 01:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Te kérdező a te értelmezésedben mit jelent az, hogy én vagyok az atya, a fiú és a szentlélek? Az én vagyok szó neked többes szám? Na hát akkor ne okoskodj. Ennyi.
2013. ápr. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Hol mondja azt a Biblia, hogy "én vagyok az atya, a fiú és a szentlélek"? Vagy ha nem erre gondoltál, akkor bocsi. :)
2013. ápr. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Semmiféle "személytelen" háromság sem szerepel a Szentírásban, de személyes sem. Isten EGY SZEMÉLY, egy Isten, nem osztozkodik senkivel, nem harmadolja magát.


Jehova Tanúi nem "másként értelmezik" a háromságot, hanem elvetik! Nem mindegy.

2013. ápr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Te már láttál olyan embert, aki három személyiségű?"


Persze!

Disszociatív személyiség / multiplex személyiség / zavarnak hívják és megpróbálják gyógyítani.

2013. ápr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
De az nem természetes. Ahogy te is írtad betegség.
2013. ápr. 16. 15:57
 16/17 anonim ***** válasza:
tegnap 01:25 én nem Bibliából idéztem és a kérdés se a Bibliáról kérdez. Talán hamarkodottan írtam, mert csak gondolom, hogy ezt szajkozzák a templomokban. Régen voltam templombanm de így rémlik. Én kersztény vagyok és százszázalék, hogy egy Istenről beszélnek. Még a hittan órán meg is magyarázták, hogy az atya, a fiú és szentlélek az egy. Szóval a kérdésre már feleltem is ezzel. A Bibliában meg megvan írva, hogy csak Isten az egyetlen.
2013. ápr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Nem tudok ilyenről. Talán ez a legközelebbi, de úgy gondolom TE nem ezt keresed!

[link]

Az unitarizmus azon keresztény gyökerű irányzatok gyűjtőneve, amelyek Isten egységében hisznek, és elutasítják a Szentháromság tanítását.

2013. nov. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!