Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem képesek tiszteletben...

Miért nem képesek tiszteletben tartani az emberek egymás vallását?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért akar a legtöbb vallás követője másokat térítgetni...én azt hittem a vallás az ember szívében van és az az ő magánügye és az a fontos, hogy ő miben hisz. Az ő hite attól miért lenne több vagy nagyobb, hogy más embereket próbál meggyőzni saját vallásának felsőbbrendűségéről? És miért szól bele más emberek életébe? Nem mindegy neki, hogy xy a b utcából milyen vallású? Hisz semmi köze hozzá...És itt most nem csak kizárólag a jehovásokra gondolok...


Én ateista vagyok, de van egy barátnőm, aki lelkésznek tanul és nagyon határozottan elkötelezte magát a vallásának. Szoktunk vallási kérdésekről is beszélgetni, de SOHA nem vitáztunk még a nézetkülönbségek miatt. Én teljes mértékben megértem és tolerálom azt, hogy ő mélyen vallásos, ő pedig ugyanígy viseltet az én ateistaságom felé. Miért nem tud minden ember ilyen lenni a másikkal?


2009. szept. 24. 11:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Vannak fanatikusok, manapság már legalább nem égetnek ezrével máglyán meg olyanokat, akik nem értenek egyet.
2009. szept. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Mert önzők és egoisták. Én pl. nem vagyok megkeresztelve, de hiszem hogy van Isten. Szerintem 1 Isten van és mindenki azt szereti csak máshogy hívja és másmilyen formában hisz benne. Viszont nem szeretem az erőszakos embereket akik kopogtatnak hogy álljunk közéjük.
2009. szept. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Engem nem érdekel hogy kinek mi a vallása, de amikor elkezdenek térítgetni és elmondani, hogy mennyire ignoráns vagyok hogy nem érzem ennek meg annak az istennek a szeretetét, akkor kimegy nálam a biztosíték.

Amúgy is, amelyik vallás igazságtartalmáról meg kell győzni az embereket, az már nem lehet igazi, hiszen a hitnek belülről kell jönnie.

2009. szept. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
80%

Nézd meg, mit csinálnak az emberek politikai kérdésekben.

Vagy a gyermekneveléssel kapcsolatban.

Vagy ételreceptekkel:)

Ez emberfüggő dolog. Van akiben megvan a kellő tolerancia, és értelem, hogy elfogadja azt, hogy más embernek más út üdvözítő.

Sokakból ez a tulajdonság hiányzik. Sajnos.

Az én véleményem az, hogy minél kiegyensúlyozottabb valaki (ember, embercsoport), annál inkább képes elfogadni másokat és mások véleményét.

Ez az ország nem az a hely, és most nem is olyan idők járnak, hogy ez a tolerancia fejlődhessen.

Örülök, hogy ilyen barátnőd van, mert a beszélgetéseitekből mindketten gazdagodtok, és ez az, ami nagyban is szükséges lenne...

2009. szept. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
11%

"Nem értem, miért akar a legtöbb vallás követője másokat térítgetni..."


Sose értettem, miért akadnak fenn ezen az emberek. Teljesen normális dolog, hogy ha valakinek van egy határozott véleménye, akkor azt kimondja, esetleg másokat is megpróbál meggyőzni. Nem azt mondom, hogy az erőszakoskodás vagy a tolakodás elfogadható, de furcsa dolog az, hogy lehet vitatkozni autómárkákról vagy ruhákról vagy zenéről vagy bármiről, de ha vallásról van szó, akkor néhányan elkezdenek sikoltozni, hogy "rám akarják kényszeríteni!!" - kb. olyan mértékben tabutéma ez a XXI. századi embernek, mint a XIX. századinak a szex volt. Vicces.

2009. szept. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Mert az istenhívő vallások kizárólagosak. Egy isten van, a többi hamis - mondja ezt mindegyik a sajátjáról. Innentől borítékolható a káosz. Agyrém.


Mellesleg érdemes lehet elolvasnod az Isteni téveszme c. könyvet Richard Dawkins-tól. Önmagában is hasznos és tanulságos olvasmány, de a kérdésedre is igen bőséges, alapos és részletekbe menően kifejtett választ ad.

2009. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Én katolikus neveltetést kaptam: járhattam hittanra, megkeresztelkedhettem (mert anyukámék úgy voltak vele, hogy majd ha nagyobb leszek és meg akarok keresztelkedni, akkor megfogok), bérmálkoztam is, mindezek mellett apukám református és sosem merült fel bennem, hogy ebből konfliktus is lehet. Aztán hosszú évek óta úgymond "áttértem". Elkezdett érdekelni a Buddhizmus, majd úgy éreztem: ez az a hit, ez az a világ, ami kifejez, amivel maximálisan tudok azonosulni. Mindezek mellett persze nem tagadom Isten létezését, elfogadom más vallását, más világnézetét.

Azonban volt már rá precedens, hogy a buszon egy nénivel beszélgetni kezdtem, szóba került a vallásom, én becsülettel elmondtam, hogy buddhista vagyok, aztán kikiáltott a busz "ördögének", mert milyen "szentségtelen, misztikus" vallás az enyém. Van ilyen is.

Miért nem tud minden ember toleráns lenni?

Ha az emberek elfogadnák egymás vallását, akkor másban is képesek lennének toleranciát mutatni, tehát alig lenne probléma a világon. :) Valahogy nehezen megy az embereknek az, hogy "beletörődjenek" abba, hogy nem csak nekik lehet igazuk. :)

2009. szept. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%

Én tiszteletben tartom mások vallását, nem akarom őket megtéríteni, meg letéríteni. Mindenki hisz valamiben, és ez nagyon sok erőt tud adni bizonyos élethelyzetekben.

Az viszont számomra elég zavaró, hogy bizonyos vallás gyakorlói vasárnap délutánonként becsöngetnek és térítenek ésnem veszik észre, hogy esetleg zavarnak, vagy nem vagy rá vevő és állnának tovább.

A másik szitum ami volt, egy áruház parkolóban egy hasonló vallású fiatal srác jött oda, hogy ő könyveket árul ilyen olyan vallás, és hogy nem vennék-e. Mondtam neki, hogy köszi, de nem. Erre beszólt, hog: pedig intelligens fiatalnak tűntél.....

Én meg mondtam, hogy anyád, ugyanis nem attól leszek intelligensebb, hogy az áruházból kijőve, nyakra-f@szra valamit el akarnak nekem adni.

Én sem csöngetek be hozzájuk, hogy legyél keresztény és vegyél sok bibliát...

2009. szept. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

az a helyzet, hogy ha "nagyon komolyan elkötelezte magát ...", akkor ott bizony valami pszichés probléma van, és inkább egy pszichológus irányába kötelezte volna el magát ....


Az életének egy részét, hogy kitölti az oké, elfogadható keretek között, de ha már a vallás maga az élete, na ott valami nincs rendben.

2009. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Amit a kérdésfeltevő leír, az a mélyen vallásos, már-már túlbuzgóan vallásos emberekre jellemző. Nekem megvan a saját vallásom, mindegy milyen, és senkit sem szándékozok megtéríteni. Ha másnak az ő vallása megadja azt, amit egy vallástól elvár, az magánügy.
2009. szept. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!