Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem használják Isten...

Lőrinc3 kérdése:

Miért nem használják Isten nevét? MI a baj vele? Mi az oka hogy mindenki szinte tatózkodik tőle?

Figyelt kérdés
Mi értelme lett volna annak hogy Isten ad magának egy nevet amit nem használhatsz akkor minek jelentete ki ezt az emberiség számára Mózesen keresztül.
2013. ápr. 21. 19:34
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:

"Vagyok, aki vagyok."


Ő az, aki van. Hogy szeretnéd hívni? Vagyok? Sokan hívják, sőt van Bibliafordítás, ami hasonlóan nevezi: Örökkévaló, a Létező, stb.

2013. ápr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:

Nem kell babonásan kerülni egy nevet sem.

De nyilván nem nevet adott magának Isten. A jelentését kell nézni a szavaknak. Istennek is a lényege számít, nem a neve.

A név csak arra jó, hogy egyértelmű legyen, hogy kiről van szó. Mert sok minden marhaságra rá mondták már, hogy Isten, az élő Isten helyett.

2013. ápr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:
2/2-es nek igazad van de valami alapja csak van annak hogy szinte minden forditásból ki hagyták a magyar forditásban is csak a Károli Gáspár által forditott szövegben találkoztam vele.
2013. ápr. 21. 20:43
 4/53 Szeressük egymást ***** válasza:
Az ÚSZ-ben is szerepel, hogy "szenteltessék meg a Te neved". Azt jelenti hogy nem hajtogathatjuk csak úgy a nevét hétköznapi szóhasználatokban, hiábavaló dolgokra, mert akkor megszentségtelenítenénk.
2013. ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:
Mit jelent számodra a hiába való dolgok.Mert ha valaki az imáját igy kezdi hogy bele viszi Isten nevét de Jézus Krisztussal fejezi be ez neked mit mond.Ja és nem kötekedek nehogy félre értés legyen.
2013. ápr. 21. 21:04
 6/53 anonim ***** válasza:

Hiába venni a nevét?

Például takarítsd ki a szobád, mert Isten szomorú lesz.

Vagy Isten azt mondta, hogy ma te mosogatsz.

Meg ilyen dolgok...

2013. ápr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:

Szokták, az allelujában.


Másrészt azért nem, mert a névnek jelentése van, ezért lefordítják. A nevek nem esetlegesen összedobált hangsorokként jönnek létre, hanem jelentéssel bírnak.


Az Újszövetségben sem használták már az evangélisták és az apostolok sem az ószövetségi formát (kivéve a fentebb említett alleluját).

2013. ápr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Én ezt mind meg értem és teljes mértékben igazad van,az hogy azt mondom ,hogy Istenem jaj így meg jaj úgy meg bele viszem minden beszédembe az már tényleg nem szép dolog ,ha akkor abban a pillanatban az egy igaz Istenre gondolok,de ezt nagyon sokan csak meg szokásból használják.De én még mindig arra lennék kíváncsi hogy mi a baj avval ha én tisztességből használom az Isten nevét,evvel nem gyalázom szerintem érted és itt a JEHOVA névre gondolok.
2013. ápr. 21. 21:21
 9/53 A kérdező kommentje:
ezt a 6/8-as nak küldeném.
2013. ápr. 21. 21:22
 10/53 Ozmium42 ***** válasza:
Egyetlen értelmesnek tekinthető okot ismerek, ez pedig az, hogy nem tudják, hogyan kell helyesen kiolvasni a JHVH-t, nem tudják, hogy kell helyesen ejteni. Ami azért furcsa, mert pl. a Jézust sem az eredeti alakjában használjuk, mégis használjuk.
2013. ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!